تهران - اوجدنیه ، بن بست نیلوفر پلاک 29 ط 5 و 4

برتری آنتی‌اکسیدانی قهوه سبز نسبت به چای سبز

یکشنبه 20 دی 1394 ساعت 12:20:19

برتری آنتی‌اکسیدانی قهوه سبز نسبت به چای سبز

 


محققان می‌گویند: این موارد همگی حاکی از‌ آن است که کافئین موجود در قهوه سبز باعث بهبود بخشیدن به سلول های بدن شده و کمک خوبی در به حرکت انداختن سلول‌های ماهیچه‌ای بدن کرده و تأثیر بسزایی در کندکردن سلول های چربی در کبد دارا است. آنها توصیه می‌کنند که قهوه سبز را به‌صورت نوشیدنی چای پیش‌ از صبحانه مصرف نمود تا برای پایین‌آوردن چربی بدن اثر کرده و با این کار بتوان به  بهبود متابولیسم بدن کمک کرد و هم به وزن ایده‌ آل دست یافت.

به گفته محققان، قهوه سبز متابولیسم بدن را از طریق  اسیدگلوکورونیک تحریک می‌کند و این ماده همزمان با تحریک کبد، برای چربی‌سوزی از آزادشدن گلوکز در جریان خون جلوگیری به‌عمل می‌آورد. این موارد باعث می‌شود تا افراد بتوانند بدون تغییر در رژیم غذایی روزانه‌ی خود لاغر شوند و به‌ این‌ ترتیب گلوکورونیک  اسید ذخیره‌ی چربی بدن کاهش یابد و چربی اشباع‌ شده در کبد کاهش یافته و  سوخت‌ و‌ساز بدن بهبود یابد.

محققان می‌گویند: باید متذکر شد که قهوه سبز بهتر‌ از چای‌سبز و انگور دارای خواص آنتی‌اکسیدان است و در حفظ قند‌خون در شرایط سالم و فشارخون به بهبود عملکرد قلب و عروق کمک می‌کند. این موارد همگی در قهوه سبز موجود است، نه در قهوه‌ی تفت‌داده شده (قهوه قهوه‌ای) و نباید این قهوه به‌ مدت زیاد در انبار‌ها نگهداری شود، چون خواص خود را به مرور از دست می‌دهد.