تهران - اوجدنیه ، بن بست نیلوفر پلاک 29 ط 5 و 4

آرشیو اخبار سایت

چند نکته مهم برای لاغری و زیبایی

دوشنبه 2 آذر 1394 ساعت 09:44:01

چند نکته مهم برای لاغری و زیبایی

  بستن کمربند لاغری می‌تواند باعث کاهش چربی شکمی شود؟ کمربندهای لاغری که معمولا عملکردشان ایجاد حرارت و لرزش است، تنها باعث از بین رفتن آب میان‌بافتی شده و به همین خاطر ممکن است فرد سایز کم کرده و تصور کند چربی سوزانده! اما حقیقت این است که این کاهش سایز تنها به خاطر تعریق در ناحیه كمر و شكم اتفاق می‌افتد و پس از مدت کوتاهی فرد به سایز قبل بازمی‌گردد. هنگام پیاده‌روی این پنج اتفاق در بدن‌تان رخ می‌دهد دقیقه ۱ تا ۵ اولین قدم‌های شما، برانگیزاننده ترشح مواد شیمیایی مولد انرژی در سلول‌های شما برای سوخت رسانی هنگام پیاده‌روی هستند. ضربان قلب‌تان از ۷۰ به ۱۰۰ ضربه در دقیقه افزایش پیدا می‌کند، جریان خون بهتر می‌شود و عضلات هم گرم می‌شوند. خشکی و گرفتگی مفاصل، برطرف می‌شود چون در آنها مایع روان‌کننده‌ای برای کمک به حرکت آسان‌تر رها می‌گردد. با حرکت بدن‌تان، ۵ کالری در دقیقه می‌سوزانید، درحالی‌که در حالت استراحت تنها یک کالری در دقیقه سوخت می‌شود. بدن شما به سوخت بیشتری احتیاج پیدا کرده و شروع به استفاده از هیدروکربن‌ها و چربی‌های ذخیره شده می‌نماید.      

ماسك لايه بردار خانگى كف پا

چهارشنبه 27 آبان 1394 ساعت 10:46:44

ماسك لايه بردار خانگى كف پا

قبل از اینکه یکی از این روش ها رو امتحان کنید، حتما پاهایتان را به طور کامل تمیز کرده و مطمئن شوید که کثیف نیستند. روشی را انتخاب کنید که برای شما کارسازاست و تا زمانی که پاشنه پایتان نرم تر شود به این روش ادامه دهید. اين ماسك كه تهيه آن بسيار آسان ميباشد، لايه بردار پرست خشك كف پا و نرم كننده و لطيف كننده ى خوب پوست براى پوست خشك و ترك پا بخصوص در روزهاى سرد زمستانى است.براى تهيه ى اين ماسك مقدارى روغن نارگيل را با مقدار بسيار اندكى نمك به همراه چند قطره آبليمو ومقدار بسيار كمى جوش شيرين و نمك دريايى را خوب با هم مخلوط كنيد تا يكنواخت شود. روغن نارگيل با خاصيت نرم كنندگى فوق العاده تاثير زيادى در نرم كنندگى و شفاف كنندگى پوست دارد. به علاوه جوش شيرين و نمك با خاصيت ضدالتهابى و ميكروب زدايى به عنوان دانه هاى موجود در اين ماسك باعث لايه بردارى از سطح پوست پا شده و موجب ضدعفونى و از بين رفتن بوى بد پا نيز ميشود. و در آخر خوب است بدانيم آبليمو باعث بهتر جذب شدن ماسك توسط منافذ پوستى كف پا شده و همينطور باعث لطافت آن ميشود. شما حتى ميتوانيد براى اثر بخشى بهتر مقدارى از پوست ليموى رنده شده را نيز به مخلوط ماسك اضافه كنيد.

میگرن و تغذیه

جمعه 17 آذر 1391 ساعت 06:02:15

میگرن و تغذیه

میگرن یکی از علل سردرد است. بیشتر کسانی که به میگرن دچار هستند، دچار حمله‌های پی در پی سردرد برای مدت چندین سال می‌باشند. سر درد میگرن بیشتر به گونه تپش‌دار (ضربان دار) بوده اغلب با تهوع و اختلالات بینایی همراه است. گر چه بیشتر موارد میگرن می‌تواند شدید باشد ولی گاه سردرد میگرن خفیف است. درد میگرن اغلب اوقات به صورت درد ضربان دار یك طرفه است كه ابتدا خفیف است و كم كم شدید می شود. دردهای میگرنی در همه موارد با بی اشتهایی و تهوع و گاهی اوقات با استفراغ همراه هستند هنوز چرایی ایجاد این سردرد مشخص نشده‌است. درد میگرن در اثر تورمرگ‌هایخونی و اعصاب اطراف مغز که به ساقه مغز مرتبط است ایجاد می‌شود. به نظر می‌آید یک ماده شیمیایی موجود در مغز به نام سروتونیننقش اصلی را در این بیماری داشته باشد.البته برخی پژوهش‌های تازه نشان داده‌است نقص ژنتیکی می‌تواند در بروز این بیماری نقش داشته باشد.پژوهشگران ژن معیوبی را در بین گروهی از بیماران میگرنی یافتند که می‌تواند علت اصلی دردهای میگرنی باشد

رژیم غذایی افراد دیابتی

جمعه 17 آذر 1391 ساعت 06:00:03

رژیم غذایی افراد دیابتی

ديابت يك اختلال متابوليكي است. بدين صورت كه سرعت و توانايي بدن دراستفاده و سوخت و سوز كامل قند ها را كاهش مي يابد. لذا قند خون افزايش مي يابد.انواع ديابتديابت نوع Ι (يا ديابت وابسته به انسولين IDDM)ديابت نوع ΙΙ (يا ديابت غير وابسته به انسولين NIDDM)

چاقی موضعی و تغذیه

جمعه 17 آذر 1391 ساعت 05:47:51

چاقی موضعی و تغذیه

متأسفانه آرزوی اینکه فقط شکمتان لاغر شود، آرزوی واقع‌بینانه‌ای نیست و داشتن یک شکم صاف و ران‌های چاق هم طبیعی نیست. در هر صورت حتی اگر شما هم بخواهید هر جوری که شده این حالت را ایجاد کنید موفق نخواهید شد، چرا که ساختار طبیعی بدنتان این اجازه را به شما نخواهد داد. اگر همه بدنتان چاق و دارای چربی اضافی باشد، بیشترین جایی که این چربی‌ها تجمع پیدا می‌کنند، شکم خواهد بود و حتی اگر نقاط دیگر بدنتان هم چاق نباشد، ولی به هر حال چربی اضافی داشته باشد، این چربی خودش را به شکل یک شکم بزرگ و برآمده نشان می‌دهد. در درجه اول، ساختار بدن شماست که تعیین می‌کند چقدر می‌توانید در لاغر کردن شکمتان موفق باشید. معمولاً چربی اضافی بدن زنان در شکم و ران‌هایشان تجمع پیدا می‌کند، بنابراین زمانی که وزن کم می‌کنید، اول از همه این نقاط لاغر خواهند شد. مردان معمولاً ران‌های لاغرتری دارند، ولی شکمشان بزرگ است. در هر حال ساختار بدنی شما به هر شکل که باشد و لاغر کردن چاقی موضعی شکم هر قدر هم که دشوار باشد، دلیل بر این نمی‌شود که شما اصلاً به آن توجه نکنید و برای لاغر کردنش تلاش نکنید. در واقع گذشته از اینکه این چاقی اندام شما را زشت جلوه خواهد داد، ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی- عروقی را هم بالا خواهد برد. چاقی شکمی را دست کم نگیرید

روش های صحیح پخت و پز

جمعه 17 آذر 1391 ساعت 05:43:59

روش های صحیح پخت و پز

روش های صحیح پخت و پز در هنگام‌ تهیه ی‌ غذا هر چه‌ آب، زمان‌ و روغن‌ کمتری‌ استفاده‌ شود، مواد مغذی‌ کمتر از بین خواهند رفت. طبخ غذا در حرارت‌ بالا: ویتامین C موجود در میوه و سبزیجات بر اثر حرارت‌ پخت ‌(کمپوت‌ها) به‌ شدت‌ آسیب‌ می ‌بیند و افرادی‌ که‌ بر اثر مشکلات‌ معده‌ و دستگاه‌ گوارش‌ دائما از سبزی‌ های پخته‌ شده استفاده‌ می ‌کنند، اگر سبزی ها را در حرارت‌ بالا طبخ‌ کنند، قسمت‌ اعظمی‌ از کل‌ ویتامین‌ های‌ موجود در آنها از دست می رود و دیگر مصرف‌ آنها نمی ‌تواند نیازهای‌ ضروری شان‌ را تامین‌ کند. همچنین‌ ویتامین‌ B موجود در نخود و لوبیایی‌ که‌ برای‌ تهیه‌ ی خورش‌ در آرام‌ پز ریخته‌ شده‌ و ساعت‌ها می ‌جوشد، نیز آسیب‌ دیده‌ و از بین‌ می ‌رود. گوجه ‌فرنگی سرشار از بتاکاروتن‌ و ویتامین C است‌ یا سیب‌ زمینی‌ آهن‌ دارد، یا بروکلی ‌ غنی‌ از آهن‌ و ویتامین‌ بوده‌ و شیر منبع‌ خوبی‌ از ویتامین B۲ است. اما وقتی‌ گوجه‌ فرنگی را خیلی سرخ‌ کنید، ویتامین‌ C در آن‌ باقی‌ نخواهد ماند. روش‌ پخت‌ غذا نیز در حفظ‌ یا کم‌ شدن‌ ویتامین‌ ها و املاح‌ موجود در آن موثر است. یا سبزی‌ که‌ در تهیه‌ ی آش‌ استفاده‌ می ‌کنیم، سرشار از اسید فولیک‌ و ویتامین‌ B۶ است، اما بر اثر طبخ‌ در حرارت‌ بالا و به‌ مدت‌ طولانی،‌ این‌ دو ویتامین تخریب‌ شده‌ و از بین‌ می‌ روند. .  

خواص زعفران

جمعه 17 آذر 1391 ساعت 05:40:06

خواص زعفران

زعفران در کتاب رسمی داروسازی نامبرده شده و به شکل تنطوری با نام OpiiCrocata Tinctura  وجود دارد. زعفران در درمان افسردگی موثر است.همچنین عصاره آن به صورت محصولی به نام Bitters Swedish توسط کارخانجات مختلف تهیه و جهت مصارف دارویی مختلف عرضه می‌شود. بر حسب آزمایش‌هایی که در اروپا انجام شده‌است، زغفران خاصیت کاهش چربی و  کلسترول خون و افزایش نفوذ  اکسیژن در پلاسما را درموش آزمایشگاهی از خود نشان داده‌است.در طب عوام نقاط مختلف جهان، زعفران به عنوان آرام بخش، ضد اسپاسم، اشتها آور و مقوی معده استفاده می‌شود. در کشورآلمان زعفران به عنوان آرام بخش، درمان درد معده و شکم و  آسم مصرف می‌شود. زعفران بدلیل رنگ شادی که دارد در غذاها باعث نشاط انسان می‌شود.