آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال

جوانسازی دوباره با آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال یا RF Fractional به عنوان یکی از نوین ترین ، موثرترین و در عین حال ایمن ترین تکنیک های جوانسازی پوست شناخته می شود که نتایج قابل قبولی به همراه دارد.

طی این روش جوانسازی ؛ جهت نفوذ به پوست ، تحریک کلاژن سازی ، ایجاد تغییرات در ساختار پوست و در نهایت بهبود زیبایی و ظاهر پوست ؛ از امواج رادیویی استفاده می شود.

مکانیزم آر اف فرکشنال

به طور کلی پوست از سه لایه تشکیل یافته که سطحی ترین آن ، لایه اپیدرم می باشد. لایه زیرین این لایه را لایه ای تحت عنوان درم تشکیل داده است که طی پروسه پیری ، تحلیل یافته و منجر به بروز چین و چروک در پوست می گردد.

سیستم کار روش جوانسازی آر اف فرکشنـال ، بدین صورت است که با اثرگذاری بر روی لایه های سطحی تا عمقی پوست و تحریک کلاژن سازی و فعال کردن فیبروپلازی پوست ؛ فرآیند پیری را به تاخیر انداخته و جوانی را به پوست باز می گرداند.

آر اف فرکشنال

کاربرد آر اف فرکشنال

 آر اف فرکشنـال دارای کاربردهای زیبایی – درمانی بسیاری است که عبارتند از :

 • جوانسازی و ایجاد قوام در پوست :  آر اف فرکشنـال منجر به سفت شدن پوست شده و با حجم دهی و صاف کردن پوست ، سبب از بین رفتن چین و چروک ها و خطوط پوستی شده و به بهبود زیبایی پوست می انجامد.
 • از بین بردن اسکارها و ترک بدن : همانطور که اشاره شد اصلی ترین عملکرد این روش ، تحریک کلاژن سازی پوست می باشد ؛ لذا با بهره وری از این روش می توان اسکارهای پوستی ( جای زخم ) ، جای جوش و آکنه و ترک های پوستی ( استرچ مارک ) ناشی از نوسانات وزنی را مرتفع نموده و به پوستی زیباتر و سالم تر دست یافت.
 • کاهش منافذ باز پوستی : با استفاده از  آر اف فرکشنـال می توان سایز منافذ باز پوستی را طی چند جلسه به میزان قابل توجهی کاهش داد.

در مرکز زیبایی دکتر صفائی ، با بهره گیری از مجرب ترین کادر درمانی و استفاده از تبحر و تجربیات جناب آقای دکتر سینا صفائی متخصص پوست شمال تهران و همچنین بکارگیری آر اف فرکشنال اینفینی لوترونیک ( Infini Lutronic ) دارای تاییده FDA آمریکا و با تجربه و دقت فراوان به بهترین نحو ، این متد برای زیباجویان این مرکز قابل دسترسی می باشد.

فیلم جوانسازی پوست با آر ف توسط دکتر صفائی بهترین متخصص پوست تهران

اقدامات قبل از آر اف فرکشنال

قبل از rf فرکشنال ، نیاز به مراقبت و اقدامات خاصی وجود ندارد ؛ اما به طور کلی توصیه می شود که دستورالعمل های زیر مورد توجه قرار گیرند :

 • از 2 هفته قبل از آر اف ، از قرار گرفتن زیر نور مستقیم آفتاب اجتناب نموده و از دستگاه سولاریوم نیز استفاده نکنید.
 • در صورتی که پیش از استفاده از آر اف فرکشنال ؛ از خدمات جوانسازی پوست با لیزر استفاده نموده یا لایه برداری کرده باشید ، باید حداقل 3 ماه از انجام آن گذشته باشد.

مراقبت های بعد از آر اف فرکشنال

 • افراد بلافاصله پس از بهره وری از خدمات آر اف فرکشنال ، این امکان را خواهند داشت که امور روزمره خود را از سر گرفته و به محل کار خود بازگردند.
 • آرایش کردن در همان روزی که آر اف انجام شده ممنوع است ؛ اما روز پس از آن می توانید آرایش کنید.
 • غالبا افراد تا یکساعت پس از درمان با آر اف ، مختصری درد خواهند داشت که نگران کننده نمی باشد.
 • تورم و قرمزی از عوارض بدیهی آر اف فرکشنال می باشد که تا 72 ساعت تداوم دارد.
 • توصیه می شود افراد پس از استفاده از آر اف ، حتما به میزان فراوان آب بنوشند و به طور مداوم از کرم های ضد آفتاب استفاده کنند.
 • نتیجه آر اف ، حدودا 2 هفته بعد از انجام آن نمایان می گردد و تقریبا تا 3 ماه بعد ، فرآیند کلاژن سازی ادامه داشته و نتیجه بهره وری از این خدمات جوانسازی به صورت قابل ملاحظه ای نمود می یابد.

آیا آر اف فرکشنال عوارض دارد ؟

تکنولوژی آر اف فرکشنال ؛ از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) ، به عنوان یکی از روش های ایمن و بی خطر در راستای بهبود قوام پوست و اصلاح کانتور صورت و بدن و حتی جوانسازی واژن ؛ شناخته می شود.

البته ناگفته نماند که ایمنی ، صرفا منوط به تکنولوژی نبوده و عوامل دیگری اعم از کیفیت دستگاه مورد استفاده و تجربه و مهارت پزشک معالج نیز در کاهش عوارض احتمالی ، نقش موثری ایفاء می کنند.

کلینیک زیبایی دکتر صفائی تحت نظر دکتر سینا صفائی از برترین و مجرب ترین پزشکان متخصص در زمینه های درمانی و زیبایی پوست و مو ، با بکارگیری دستگاه هایی با کیفیت و استاندارد و با بهره وری از توانمندی جناب دکتر صفائی ؛ بهینه ترین خدمات پوست و مو را به مراجعین محترم این کلینیک ارائه می نماید.

هزینه آر اف فرکشنال صورت

عوامل مختلفی در برآورد هزینه نهایی متد جوانسازی آر اف فرکشنـال موثر است که نیازمند مراجعه به پزشک متخصص پوست می باشد ؛ بنابراین آگاهی از هزینه دقیق این روش ، مستلزم مراجعه به متخصص پوست خواهد بود.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed here.