تزريق چربي

تزريق چربي

فرمدهی صورت با تزريق چربي

تزريق چربي : روند پیری و افزایش سن و پیدایش نشانه های پیری ؛ بخصوص بر روی صورت ، از مواردی است که عموما افراد را دچار نگرانی کرده و آن ها را مترصد یافتن راهکاری موثر جهت بازگرداندن جوانی به چهره می نماید.

به طور کلی از گذشته تا به امروز ، راه های مختلفی در این راستا مورد امتحان و آزمایش قرار گرفته اند که در این میان ، تزریق چربی با نتایج شگفت انگیزی همراه بوده است ؛ لذا مورد استقبال گسترده ای در میان بانوان و آقایان واقع شده است.

از جمله تغییرات اساسی که در پی افزایش سن و گذر زمان در بدن ؛ بویژه صورت رخ می دهد ، تحلیل یا از بین رفتن نسج چربی و به دنبال آن استخوانی تر شدن اندام ها می باشد.

لذا شاهد آن هستیم که با بالا رفتن سن ، چهره افراد با چین و چروک هایی مواجه شده و حالتی خسته و سالخورده به خود می گیرد.

تزریق چربی به بافت هایی که با فقدان بافت چربی مواجه شده اند ، می تواند به میزان قابل توجهی در بازیابی چربی از دست رفته و بازگرداندن شادابی و جوانی به چهره موثر واقع گردد.

دکتر سینا صفائی متخصص پوست شمال تهران و از برترین پزشکان جراح پوست و مو در استان تهران محسوب می شوند ؛  شما عزیزان برای دریافت موثرترین و مطلوب ترین خدمات درمانی و زیبایی پوست از جمله تزریق چربی به صورت ، می توانید کلینیک زیبایی دکتر صفائی را انتخاب کنید.

تزريق چربي

مکانیزم تزريق چربي

توجه داشته باشید که چربی مورد نیاز در روش تزریق چربی یا لیپوترانسفر ؛ از نواحی شکم ، پهلو ، ران یا باسن بیمار و از طریق عمل لیپوساکشن برداشته می شوند و سپس سلول های زنده چربی در دستگاه هایی مخصوص به نام سانتریفیوژ ، جداسازی و تلخیص شده و جهت تزریق به نواحی مورد نظر آماده می شود.

از چربی خالص به دست آمده ، به عنوان نوعی فیلر بیولوژیک استفاده می شود و از آن به منظور کاهش چین و چروک ، رفع اسکار آکنه ، حجم دهی به فک ، چانه و گونه ، رفع خط اخم و خنده ، درمان گودی زیر چشم و رفع نقایص پوستی ؛ در صورت و نواحی مختلف بدن بهره برداری می شود.

نتایج تزريق چربي

از آن جا که ماده تزریق شونده در عمل تزریق چربی از بدن خود فرد گرفته می شود ؛ پس از تزریق ، امکان جذب چربی توسط بدن وجود خواهد داشت و به مرور ، بخشی از آن توسط بدن جذب شده و تقریبا 70 – 30 درصد از چربی تزریقی در ناحیه مورد نظر باقی خواهد ماند.

ماندگاری تزريق چربي

به طور کلی می توان اذعان داشت که تزریق چربی ، در قیاس با فیلرهای قابل جذب ؛ دارای نتایجی طولانی مدت و با ماندگاری بالا می باشد.

لازم به ذکر است که به منظور افزایش میزان ماندگاری نتایج تزریق می توان سلول های چربی را با  PRP مخلوط کرده و پس از آن در موضع  مورد نظر ، تزریق نمود.

توجه داشته باشید که به منظور افزایش ماندگاری نتایج تزریق چربی باید فرآیند تزریق را در چند مرحله و با فواصل زمانی مشخصی ، تکرار نمود.

تزريق چربي

آیا پس از تزريق چربي امکان جابجایی چربی در زیر پوست وجود دارد ؟

خیر ؛ چربی پس از تزریق ، در محل مورد نظر بافت سازی کرده و با بافت پوست پیوند می خورد ؛ به نحوی که گویی بخشی از بافت بدن است.

از این رو به جرأت می توان گفت که چربی تزریق شده ، به هیچ وجه در صورت یا دیگر مواضع بدن ؛ جابجا نخواهد شد.

عوارض تزریق چربی

یکی از مواردی که متقاضیان تزريق چربي عمدتا با آن روبرو هستند ؛ این است که آیا تزریق چربی عوارض دارد یا خیر ؟

لازم به ذکر است در روش تزریق چربی ، از بافت های چربی بدن خود فرد جهت فرمدهی به صورت و حتی بدن استفاده می شود.

بنابراین از آن جا که چربی تزریق شده با بافت بدن ، سازگار است ؛ می توان اذعان داشت که تزریق چربی با حداقل عوارض همراه است و در قیاس با دیگر فرآورده های تزریقی ؛ نظیر تزریق ژل ، از ماندگاری بیشتری برخوردار می باشد.

لازم به ذکر است تنها مسئله ای که بعد از تزريق چربي ممکن است افراد با آن مواجه شوند ، کبودی و تورم مختصری می باشد که در موضع تزریق پدیدار می گردد ؛ این موضوع به هیچ وجه جای نگرانی ندارد ، چرا که پس از چند روز به تدریج برطرف شده و از بین می رود.

دکتر صفائی متخصص پوست شمال تهران ، از زبده ترین و برترین پزشکان متخصصص پوست تهران به شمار می روند که با اتکا بر تجربه بالای خود و بهره وری از نوین ترین تکنیک ها و متدهای روز دنیا ، خدمات درمانی و زیبایی پوست را به بهترین نحو ممکن به مراجعین خود ارائه می نمایند.

صحبت های دکتر سینا صفائی درباره تزریق چربی

تزریق چربی برای چه افرادی مناسب نیست ؟

به طور کلی افرادی که شرایط ذیل در مورد آن ها صدق می کند ، باید از تزريق چربي اجتناب نمایند :

  • اشخاصی که دچار بیماری های خود ایمنی هستند.
  • افرادی که تحت درمان با شیمی درمانی قرار دارند.
  • اشخاصی که طی 3 ماه اخیر ، داروهای آکوتان مصرف کرده اند.
  • افرادی که به بیماری های قلبی – عروقی مبتلا می باشند.

از این رو توصیه می شود در صورت ابتلا به بیماری های خاص ، حساسیت های دارویی و نیز مصرف داروهای مخصوص ؛ حتما پزشک خود را در جریان بگذارید.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

همانطور که پیشتر اشاره شد ، حصول نتایج قابل قبول از تزريق چربي ؛ بعد از انتخاب صحیح متخصص پوست ، نیازمند رعایت مراقبت های بعد از تزریق می باشد.

لذا در این بخش از مقاله به برخی از بایدها و نبایدهایی که بعد از تزريق چربي باید مورد توجه قرار دهید ، اشاره نموده ایم.

  1. تا 2 هفته بعد از تزريق چربي ، از مصرف داروهای حاوی آسپرین و همچنین داروهای ضد التهاب پرهیز نمایید.
  2. تا 3 هفته پس از تزریق ، انجام ورزش های سنگین و ایجاد فشار بر موضع تزریق ، ممنوع می باشد.
  3. تا یکماه بعد از تزريق چربي ، به هیچ وجه محل تزریق را ماساژ یا مالش ندهید.

هزینه تزریق چربی چقدر است ؟

در خصوص هزینه تزریق چربی ، باید اشاره داشت که هزینه آن به فاکتورهای مختلفی ؛ از جمله وسعت ناحیه مورد نظر و غیره وابسته است و با توجه به این که این مسئله ، در هر فرد متفاوت است طبیعتا هزینه تزريق چربي نیز از هر فرد به فرد دیگر ، متغیر خواهد بود.

بنابراین برای آگاهی از هزینه دقیق تزریق چربی ، باید به پزشک متخصص مراجعه نموده و از سوی ایشان تحت بررسی و آنالیز قرار گیرید.

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed here.