تزریق ژل گونه

تزریق ژل گونه

اگر ژل به اشتباه در مجاورت اعصاب صورت تزریق شود ، به فلج شدن بخشی از چهره منجر می شود. برخی افراد به این ژل ها حساسیت دارند و در اثر تزریق یک باره ژل ، دچار حساسیت تنفسی شده و تا پای مرگ پیش می روند.

توجه کنید همیشه برای جراحی های پلاستیک عوارضی وجود دارد ولی اگر تصمیم دارید یکی از جراحی های پلاستیک را روی صورتتان انجام دهید ، باید مطمئن شوید فواید آن از مضراتش بیشتر است که این موضوع درباره تزریق ژل ها کاملا برعکس است.

ژل یک ماده بسیار جدید در بازار است و چند سالی است که از این ماده در زیباسازی صورت استفاده می شود ، هرگز تحقیقات کافی در این زمینه صورت نگرفته و مدت زمان پیگیری بیمارانی که را برای برجسته سازی گونه تزریق کرده اند ، هنوز کافی نیست ، به زبان دیگر ژل ها هنوز جواب خود را پس نداده اند.

گونه های مصنوعی

توصیه اغلب جراحان پلاستیک این است که اگر خانم ها تمایل به برجسته سازی گونه دارند ، به جای ژل ، پروتزهای گونه را انتخاب کنند. پروتز را از ماده ای به نام ( سیلیکون ) می سازند.

براساس تحقیقات انجام شده ، سیلیکون ها ضرر عمده ای برای بدن ندارند و سال ها بدون عارضه در محل باقی می ماند و در حجم های مختلف ساخته می شوند.

چند سال پیش عارضه ای برای پروتزهای سیلیکونی در جوامع پزشکی مطرح شد مبنی بر این که مواد داخل آن ها به مرور به بیرون نشت کرده و در مفاصل رسوب می کند و به همین دلیل سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از این پروتزها را ممنوع اعلام کرد.

پروتز گونه

برای گذاشتن پروتزهای گونه شما می توانید بیهوشی کامل و یا موضعی را انتخاب کنید. مدت این جراحی نیم ساعت طول می کشد.

در طول عمل ، برش کوچکی از داخل دهان در حد فاصل لثه فوقانی و گونه داده می شود و نسج نرم گونه کنار زده می شود. به این شکل حفره ای ایجاد می شود که پروتز درون این حفره و درست روی استخوان قرار گیرد. سپس برش ، با نخ قابل جذب دوخته می شود.

در این روش ، برشی روی پوست صورت داده نمی شود تا بعد از عمل جای آن روی صورت باقی بماند. لازم است بعد از عمل جراحی از آنتی بیوتیک استفاده کنید و دهانتان را با دهان شویه شست و شو دهید.

تزریق چربی ، خوب است یا بد ؟

روش دیگر برجسته سازی گونه ، تزریق چربی زیر پوست گونه است. این چربی از بدن خود شما به دست می آید.

معمولا چربی اضافی در ناحیه شکم و ران انباشته می شود. در این روش چربی را از بخشی از بدن استخراج کرده و شست و شو داده و در گونه تزریق می کنند و دکتر عشایری معتقد است این روش برای برجسته سازی گونه و سینه مناسب ترین روش است.

اما تصور نکنید تزریق چربی کاملا بدون عارضه است. چربی در طول ۳ ماه پس از تزریق در محل جدید ، ۳۰-۴۰ درصد حجم خودش ، آب جذب می کند و بدتر از آن ، این که جذب چربی در تمام سطوح یکسان نیست ، به طوری که اگر چربی را به دو طرف صورتتان تزریق کنید پس از مدتی به صورت غیر یک نواخت آب جذب کرده و صورت ممکن است نامتناسب شود.