جوانسازی پوست

جوانسازی پوست

زیبایی و جوانسازی پوست

جوانسازی پوست : قاعدتا پوست یکی از فاکتورهای مهمی است که تاثیر قابل توجهی بر زیبایی چهره دارد ، بطوری که در صورت مواجهه با کوچکترین خللی زیبایی صورت را تحت الشعاع قرار داده و موجب کاهش اعتماد به نفس خواهد شد. ( متخصص پوست شمال تهران )

افزایش سن ، عوامل محیطی نظیر قرارگیری طولانی مدت در معرض تشعشات نور آفتاب ، بی تحرکی و عادات نادرست غذایی و حتی وراثت ؛ از جمله مواردی هستند که می توانند سبب بروز مشکلات پوستی در صورت و حتی دیگر نواحی بدن شوند و به طور کلی درخشش ، شادابی و جوانی پوست را تحت تاثیر قرار داده و از زیبایی آن بکاهند.

این موارد می توانند به اشکال مختلفی اعم از چین و چروک ، جای زخم ، آکنه ، تغییر رنگدانه های پوست ، آفتاب سوختگی ، از دست رفتن الاستیسیته و استحکام پوست و غیره قابل مشاهده باشند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در همه علوم بویژه علوم پزشکی ، امکان درمان تمامی موارد فوق فراهم آمده است و بدین منظور روش های مختلفی ؛ تحت عنوان روش های جوانسازی پوست ، پا به عرصه ظهور نهاده اند.

جوانسازی پوست

روش های جوانسازی پوست

جوانسازی پوست و زیبایی آن ، مقوله ای بس حائز اهمیت است ؛ چرا که طراوت و شادابی پوست به علت تاثیر قابل توجهی که بر زیبایی چهره می گذارد سبب افزایش اعتماد به نفس افراد می شود.

از این رو بشر از دیر باز تاکنون در پی یافتن راهکاری جهت بهبود کیفیت پوست و به تبع آن زیبایی و طراوت پوست بویژه پوست صورت بوده است.

در حال حاضر روش های تهاجمی و غیرتهاجمی متعددی در این راستا ارائه گردیده است که با بکارگیری آن ها بازیابی جوانی و شادابی پوست محقق خواهد شد.

در ادامه به معرفی رایج ترین روش های غیر تهاجمی یا به عبارتی غیر جراحی که به منظور جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرند ، اشاره نموده و به شرح توضیحاتی اجمالی پیرامون هر یک پرداخته ایم.

لازم به ذکر است که دلیل پرداختن به روش های غیرتهاجمی پوست در این مجال ، از این حیث است که این روش ها به علت ایمنی بیشتر و همچنین هزینه مناسبت تری که دارند ؛ بیش از روش های تهاجمی مورد توجه علاقمندان به جوانسازی پوست واقع شده اند.

  • جوانسازی با تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس ، به عنوان راهکاری سریع و مطمئن جهت جوانسازی پوست به شمار می رود که با فلج نمودن عضلات بیش فعال ؛ به صورت موقت منجر به کاهش چین و چروک های پوستی نواحی مورد نظر شده و بدین ترتیب شادابی را به چهره باز می گرداند.

  • تزریق ژل

تزریق ژل از دیگر روش های جوانسازی پوست محسوب می شود که علاوه بر رفع خطوط و چین و چروک های پوستی ، می تواند سبب پر شدن حجم از دست رفته پوست شده و همچنین با ایجاد برجستگی در انحناهای صورت و نیز برجسته نمودن لب ها ، گونه ها و خط فک ؛ افزون بر جوانسازی پوست ، زیبایی چهره را نیز دوچندان کند.

فیلم زاویه سازی فک با نخ ؛ توسط دکتر صفائی بهترین جراح و متخصص پوست تهران

  •  تزریق چربی

فرآیند تزریق چربی نیز یکی دیگر از روش های جوانسازی پوست است که به منظور انجام آن ، چربی از بدن خود فرد گرفته شده و به ناحیه ای دیگر از صورت با بدن او تزریق می گردد. به طور کلی از تزریق چربی می توان در راستای جوانسازی پوست صورت و برجسته سازی گونه ها ، چانه و زاویه سازی فک نیز استفاده نمود.

  • پی آر پی

پی آر پی در حقیقت همان پلاسمای غنی شده خون می باشد که در حال حاضر به عنوان روشی موثر و کارآمد جهت جوانسازی پوست و غیره از آن یاد می شود. در روش پی آر پی ، به منظور درمان مشکلات پوستی ، از خون و سلول های خونی خود فرد استفاده شده و بدین ترتیب با جایگزین نمودن سلول های جوان به جای سلول های قدیمی ، زیبایی پوست ارتقاء می یابد.

  • جوانسازی با میکرونیدلینگ

از دیگر روش های موثر جهت جوانسازی پوست می توان به میکرونیدلینگ اشاره نمود. این روش به تحریک تولید کلاژن و الاستین پوست پرداخته و به این ترتیب سبب رفع چین و چروک می شود.

لازم به ذکر است که از روش میکرونیدلینگ ؛ می توان برای جوانسازی نواحی دور لب ، رفع تیرگی ها و لکه های پوستی ، از بین بردن ضایعات ، اسکارها و ترک های پوستی نیز استفاده کرد.

  • لیفت صورت با نخ

از نوین ترین تکنیک های جوانسازی پوست می باشد که کم تهاجمی بوده و به کمک آن می توان علائم ناشی از افزایش سن ؛ اعم از افتادگی های خفیف پوستی را مرتفع نموده و پوستی صاف و جوان برای افراد به ارمغان آورد.

  • جوانسازی با لیزر فراکشنال

امروزه تکنولوژی لیزر ، امکان زیباسازی صورت را نیز میسر نموده است و می توان از آن جهت تحریک کلاژن سازی پوست و در نتیجه ، رفع خطوط متوسط تا عمیق پوستی ( در نواحی گوشه چشم ها ، زیر چشم و اطراف دهان ) ، رفع جای آکنه و اسکار ناشی از جوش و زخم و همچنین بهبود قوام پوست بهره برد.

  • جوانسازی صورت با هایفو

در هایفوتراپی با بهره وری از انرژی گرمایی ، اقدام به تحریک تولید کلاژن شده و به این ترتیب کیفیت بافت پوست بهبود یافته و افتادگی پوست رفع می شود. در واقع ماحصل استفاده از این روش جوانسازی مشابه نتایج جراحی لیفت صورت است بدون آن که نیازی به انجام عمل جراحی باشد. توجه داشته باشید که هایفوتراپی در از بین بردن چربی غبغب نیز می توان موثر واقع گردد.

  • جوانسازی با مزوتراپی

در روش مزوتراپی ، به طور همزمان از محرک های شیمیایی و فیزیکی بهره برده می شود و با تزریق ماده مزوتراپی به موضع مورد نظر می توان جوانی و شادابی را به آن ناحیه بازگرداند ؛ از دیگر کاربردهای مزوتراپی می توان به لاغری موضعی ، رفع غبغب ، رفع سلولیت و از بین بردن خطوط استریا ( خطو و خطوطی که به دنبال لاغری و چاقی در بدن ایجاد می شوند ) اشاره نمود.

توجه داشته باشید کلیه روش های ذکر شده در صورتی که توسط یک متخصص حاذق و مجرب ، صورت پذیرند حتما به نتایج بهینه ای ختم شده و موجبات رضایت خاطر فرد را فراهم خواهند آورد.

لازم به ذکر است که جهت انتخاب موثرترین و بهترین روش جوانسازی پوست ، می بایست به جراح و متخصص پوست مراجعه نموده و از طریق مشاوره با ایشان بهترین روش درمانی را برگزید.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed here.