لیزر مو زائد در تهران

لیزر موهای زائد

در جامعه امروز تمامی علوم بویژه علم پزشکی ، پیشرفت چشمگیری داشته اند تا جایی که امکان دستیابی به بسیاری از امور ، همچون حذف دائمی موهای زائد که در گذشته به مثابه یک رویا بود در حال حاضر و با ورود تکنولوژی لیزر به عرصه پزشکی محقق شده اند. کاربرد فناوری لیزر در حذف موهای زائد ، بدین نحو است که با تاباندن پالس های نور لیزر به موضع مورد نظر و با ایجاد حرارت بر روی آن ؛ اقدام به تخریب فولیکول مو نموده و سبب سوزانده شدن ریشه آن می شود. از این رو چنانچه از اصلاح موهای زائد با روش های موقتی مانند اپیلاسیون ، پودرهای موبر ، کرم ها و محلول های شیمیایی و غیره خسته شده اید و به دنبال راهی موثر و دائمی جهت خلاصی از شر موهای ناخواسته هستید ، لیزر موهای زائد می تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد. افرادی که علاقمند به لیزر مو زائد در تهران هستند ، می توانند جهت کسب نتایج مطلوب در این راستا به کلینیک دکتر سینا صفائی ، جراح پوست و مو و بهترین متخصص پوست شمال تهران مراجعه نمایند.

 

لیزر موهای زائد - دکتر سینا صفائی

مکانیسم لیزر موهای زائد

مکانیسم کار لیزر مو زائد در تهران بدین نحو است که در واقع لیزر ، رنگ را در ریشه موها مورد هدف قرار می دهد. یعنی در حقیقت لیزر ، ماده ملانین مو که عامل تعیین کننده رنگ پوست و همینطور مو می باشد و در ناحیه فولیکول رشد می کند را هدف قرار داده و با ایجاد گرما و حرارت در آن منجر به رفع موهای زائد می گردد.

مزایای لیزر در رفع موهای زائد

  1. با بهره وری از فناوری لیزر موهای زائد ، می توان نسبت به از بین بردن موهای ناخواسته و زائد موجود در نواحی ای از صورت نظیر چانه ، پشت لب و غیره و همچنین نقاطی از بدن ، همانند دست و بازو ، پاها ، پشت ، زیر بغل و ناحیه تناسلی ( خط بیکینی ) اقدام نمود.
  2. از دیگر مزایای لیزر می توان به دقت بالای آن اشاره کرد ، به طوری که می تواند موهای منطقه مورد نظر را بدون آسیب رساندن به پوست اطراف آن مورد هدف قرار داده و آن ها را حذف کرده و از بین ببرد.
  3. سرعت بالای لیزر از دیگر مزایای این تکنولوژی می باشد ؛ به طوری که هر پالس از لیزر می تواند در کسری از ثانیه موهای زائد زیادی را به طور همزمان از بین ببرد.

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

پیش از اینکه تحت روند مذکور قرار بگیرید ، بهترین پزشک متخصص پوست تهران رعایت توصیه هایی را به شما گوشزد می کند :

قرار نگرفتن در برابر نور خورشید : برای انجام لیزر ، پوست باید در طبیعی ترین حالت و رنگ خود باشد. از این بابت سعی کنید مستقیما در معرض آفتاب نباشید و از کرم ضد آفتاب نیز استفاده کنید.

پروسه های تیره کردن پوست را انجام ندهید : هر چه پوست تیره تر باشد، تاثیر لیزر کمتر خواهد بود و به جلسات بیشتری جهت رفع موهای زائد نیاز پیدا می کنید.

انجام ندادن دیگر روش های اصلاح مو زائد : نباید موهای مورد نظر برای لیزر را با روش هایی مثل وکس اصلاح کنید. زیرا در این شرایط ریشه مو از پوست خارج می شود و در نتیجه پرتو لیزر جذب نمی گردد.

شیو موهای زائد با تیغ یا ژیلت : بهترین زمان برای اصلاح موها ، 24 ساعت پیش از لیزر ، آن هم با استفاده از ژیلت می باشد. بدین نحو ریشه و فولیکول های مو در پوست باقی می مانند و با جذب پرتو لیزر ، به مرور از بین می روند.

رایج ترین سوالات درباره لیزر موهای زائد

بدیهی است افرادی که تصمیم به لیزر کردن موهای زائد خود می گیرند با سوالاتی در این زمینه روبرو خواهند شد. از این رو تصمیم داریم در این مجال به پاسخ برخی از رایج ترین این پرسش ها بپردازیم.

  • چه افرادی می توانند از لیزر برای حذف موهای زائد استفاده کنند ؟

همه افراد می توانند از این تکنولوژی در راستای از بین بردن موهای زائد خود بهره ببرند ، اما به طور کلی افرادی که دارای پوست روشن و موهای تیره و ضخیم هستند بهترین کاندید برای انجام لیزر موهای زائد می باشند و می توانند بهترین نتایج را از آن دریافت نمایند.

  • آیا لیزر موهای زائد عوارض دارد ؟

در پاسخ به این سوال باید اشاره داشت که چنانچه لیزر مو زائد ر تهران توسط بهترین جراح پوست و که مو ماهر و توانمند است ، انجام پذیرد ، عوارضی برای بیمار حادث نخواهد شد. اما در غیر این صورت احتمال سوختن پوست ، ایجاد تاول ، لک و زخم بر روی پوست وجود خواهد داشت.

 

لیزر موهای زائد - دکتر سینا صفائی

 

  • آیا برای لیزر موهای زائد فقط باید به متخصص پوست مراجعه نمود ؟

متاسفانه در حال حاضر انجام لیزر مو زائد در تهران توسط بسیاری از افراد غیر متخصص و در کلینیک های نامعتبر انجام می پذیرد و بالطبع افرادی که اقدام به انجام این فرآیند در چنین کلینیک هایی می نمایند متحمل عوارض زیانباری می شوند. از این رو اکیدا توصیه می شود به منظور انجام لیزر ، صرفا به متخصصان پوست مراجعه نمایید ؛ چرا که قاعدتا بهترین متخصص پوست تهران ، با انواع پوست آشنایی داشته و با شناخت کافی که از دستگاه های لیزر دارد و همچنین مهارتی که در خصوص بکارگیری این دستگاه ها دارد ، امکان بروز عوارض ناشی از لیزر را به میزان قابل توجهی کاهش داده و تقریبا به صفر می رساند.

  • آیا لیزر موهای زائد درد دارد ؟

جهت حذف موهای زائد با لیزر ، از پرتوهای نوری بهره گرفته می شود ؛ لذا دردی ایجاد نمی گردد.
توجه داشته باشید که در صورت استفاده از دستگاه های لیزر پیشرفته و با کیفیت ، درد احتمالی به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت. همچنین از دیگر مواردی که در کاهش درد احتمالی لیزر موهای زائد بسیار موثر است ، میزان تبحر و توانمندی پزشک می باشد. از این رو همانطور که اشاره شد ، برای انجام لیزر جهت رفع مو زائد حتما به بهترین پزشک متخصص پوست در شمال تهران مراجعه کنید و از رجوع به کلینیک های نامعتبر و غیرمجاز خودداری فرمایید.

  • آیا لیزر منجر به تیرگی پوست می شود ؟

برخی افراد بر این باورند که در صورت استفاده از تکنولوژی لیزر و رفع مو زائد با آن ، پوست آن ها تیره خواهد شد. لازم به ذکر است که این تصور کاملا غلط است ، زیرا لیزر به هیچ عنوان موجب تیرگی پوست نخواهد شد و این اتفاق تنها در صورتی رخ خواهد داد که فرآیند لیزر ، تحت نظر متخصص پوست انجام نشده و پوست شما دچار سوختگی شود.

پروسه انجام لیزر موهای زائد

در وهله اول باید بدانید که نتیجه گیری از این فرایند ، مستلزم این است که جلسات درمانی تان را تکمیل کنید و در فواصل زمانی معین حتما جهت لیزر اقدام کنید. کم و زیاد شدن فاصله می تواند در روند نتیجه گیری تاثیر گذار باشد. تعداد جلسات مورد نیاز نیز با توجه میزان موهای زائد ، ضخامت آن ها ، ناحیه تحت درمان ، رنگ پوست و البته دستگاه مورد استفاده در کلینیک زیبایی تعیین می شود. باید بدانید که تاثیر لیزر در برخی نواحی زودتر نمایان شده در بعضی نواحی دیر ر نتیجه می دهد. بعد از مراجعه به یک متخصص پوست خوب در تهران ، ایشان با بررسی موضع مورد نظر می تواند به شما بگوید که حدودا به چند جلسه نیاز دارید تا به نتیجه دلخواه برسید. هنگام مراجعه برای انجام لیزر ، پوست تان باید تمیز و عاری از هرگونه عطر ، کرم و لوسیون باشد. تمام این موارد می توانند مانع از جذب کامل پرتو توسط فولیکول مو شوند.

پیش از شروع ، یک عینک محافظ به شما داده می شود تا در برابر اشعه های لیزر از چشمانتان محافظت کند. سپس دکتر پروب دستگاه لیزر را بر روی موضع مورد نظر به حرکت درمی آورد و پرتوها را به سمت پوست آزاد می کند. اشعه های لیزر تنها چند میلی متر در پوست نفوذ کرده و توسط رنگدانه فولیکول ها جذب می شوند. حرارت ناشی از آن موجب فروپاشی فولیکول شده و بدین ترتیب از رشد مجدد آن جلوگیری می کند. طبیعی است که در طول جلسه ، سوزش کم و قابل تحملی را تجربه کنید. نسل جدید دستگاه ها لیزر مجهز به سیستم سرمایشی هستند. بدین نحو ،همزمان با پالس های لیزر ، باد خنکی بر روی موضع نیز اعمال می شود که میزان درد و سوزش را به حداقل می رساند.

هزینه لیزر موهای زائد چقدر است ؟

هزینه لیزر موهای زائد در تهران با توجه به وسعت ناحیه مورد نظر و عوامل متعدد دیگری محاسبه می گردد ؛ لذا جهت اطلاع دقیق از هزینه آن باید به کلینیک زیبایی مراجعه نموده و با بهترین متخصص پوست شمال تهران ، مشاوره داشته باشید.

کلینیک تخصصی زیبایی دکتر صفائی ، از برترین کلینیک های زیبایی تهران است که تحت نظر دکتر سینا صفائی از بهترین پزشکان متخصص پوست شمال تهران می باشد. این کلینیک با برخورداری از کادر مجرب ، نتایجی زیبا و ماندگار را برای مراجعین محترم خود به ارمغان آورده است. شما عزیزان می توانید برای مشاهده نمونه کار های کلینیک دکتر صفائی به صفحه اینستاگرام یا گالری تصاویر همین وبسایت مراجعه فرمایید.

Tags: , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed here.