مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

آیا اطلاعاتی راجع به مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس دارید ؟ پس این مقاله را از دست ندهید. تزریق بوتاکس ، از پرطرفدارترین روش های جوانسازی محسوب می شود که در راستای رفع چین و چروک ها و خطوط پوستی مورد استفاده قرار گرفته و قابلیت آن را دارد که جوانی و شادابی را مجددا به چهره باز گرداند. لازم به ذکر است بوتاکس ، علاوه بر جوانسازی پوست می تواند به منظور درمان تعریق بیش از حد ، درمان میگرن و مواردی از این قبیل نیز مورد استفاده قرار گیرد. حال آن که بازدهی این روش جوانسازی ، مستلزم انجام آن توسط بهترین جراح و متخصص پوست می باشد تا نتایجی بهینه از آن حاصل گردد. دکتر صفائی متخصص پوست در شمال تهران از بهترین جراحان و متخصصان پوست استان تهران به شمار می روند که با اتکا بر توانایی و تبحر بالای خود ، تحقق این مهم را امکان پذیر می سازند.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

اهمیت مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

ناگفته نماند که حصول نتایج رضایت بخش از بوتاکس ، تنها با انتخاب یک پزشک حاذق و مجرب ، میسر نخواهد شد ؛ بلکه افرادی که این پروسه را انجام داده اند جهت کسب نتایج ایده آل خود ملزم به رعایت دستورالعمل هایی می باشند که بهترین متخصص پوست شمال تهران ، در جلسه تزریق برای آن ها بازگو می نماید. رعایت این مراقبت ها به قدری حائز اهمیت است که در صورت بی توجهی و سهل انگاری ؛ نه تنها به نتایج قابل قبول ، منتج نخواهد شد بلکه ممکن است فرد را متحمل عوارضی نیز نماید که متاسفانه این عوارض در برخی موارد ، جبران ناپذیر بوده و حتی ممکن است سلامت فرد را به مخاطره بیاندازد. از این رو در این مقاله بر آنیم تا چکیده ای از اهمّ این مراقبات را برای شما عزیزان تبیین نماییم.

دستورات و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

 • تا 48 ساعت بعد از  بوتاکس ، از خم شدن اجتناب نمایید.
 • حداقل تا 24 ساعت پس از تزریق ، تحت هیچ شرایطی نباید محل تزریق را ماساژ یا تحت فشار قرار داد ؛ زیرا این کار می تواند سبب جابجایی ماده تزریق شده ، در زیر پوست گردد و کیفیت نتیجه تزریق را تحت الشعاع قرار دهد.
 • تا 6 ساعت بعد از تزریق ، دراز نکشید و در مواقع خواب و استراحت نیز از خوابیدن بر روی شکم خودداری نمایید.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

 • مصرف الکل و سیگار و نیز انجام فعالیت های سنگین ، تا زمانی که پزشک معالج تان توصیه می کند ممنوع خواهد بود.
 • انجام برخی اعمال جوانسازی ؛ نظیر میکرودرم و نیز استفاده از کرم های لایه بردار ، باید بعد از پروسه اجتناب گردد.
 •  تا 24 ساعت پس از تزریق کردن بوتاکس ، باید از شستشوی صورت و استحمام خودداری نمود ؛ ضمنا باید توجه داشت که از آب با درجه حرارت بالا به هیچ وجه نباید استفاده کرد ، چرا که گرمای زیاد آب می تواند موجب تغییر حالت ماده تزریق شده و بر ماحصل تزریق ، تاثیر سوء بگذارد.
 • تا 2 هفته بعد از بوتاکس ، از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور آفتاب خودداری نمایید و در صورتی که مجبور به این کار شدید ؛ حتما از کرم های ضد آفتاب تجویز شده از سوی پزشک معالج تان استفاده کنید.

ورزش بعد از تزریق بوتاکس

یکی از مواردی که بعد از تزریق کردن بوتاکس در مورد آن سوال می شود ، در خصوص ورزش کردن است. مراجعه کنندگانی که به صورت روتین از یک برنامه ورزشی پیروی می کنند ، با مراجعه به بهترین متخصص پوست شمال تهران نحوه ورزش بعد از تزریق بوتاکس را جویا می شوند.
به سه دلیل اصلی ، ورزش کردن بلافاصله بعد از بوتاکس توصیه نمی شود :

 • به محل تزریق فشار وارد می کند :

پس از این که بوتاکس در نواحی خواسته شده تزریق گردید ، پزشک به شما گوشزد می کند که حداقل به مدت 4 ساعات از لمس آن نقاط پرهیز کنید. وارد آمدن هر گونه فشار می تواند سبب حرکت و جا به جایی ماده بوتاکس شود. علاوه بر این ، ممکن است در ناحیه ناحیه تزریق کمی درد احساس شود که با لمس نیز تشدید می گردد.

اگر از آن دسته ورزشکاران هستید که هنگام تمرین عرق را از صورت خود پاک می کنید ، ممکن است بعد از بوتاکس از روی عادت این کار را انجام داده و بدون توجه به محل تزریق ، آن را تحت فشار قرار دهید.  به علاوه ورزش هایی مثل شنا یا دوچرخه سواری که نیاز هست هنگام تمرین بر روی سر یا صورت پوشش محافظتی قرار بگیرد ، باعث فشار آمدن به نقطه تزریق می شوند. به همین خاطر است که باید مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس را جدی بگیرید.

 • جریان خون را بالا می برد :

تمرینات ورزشی سنگین به معنای بالا رفتن عملکرد قلب در امر خونرسانی است. به طور کلی این امر بسیار برای بدن و قلب مفید است اما نه بلافاصله پس از تزریق بوتاکس. افزایش جریان خون باعث می شود که بوتاکس از محل تزریق شده پخش و پراکندگی پیدا کند و در نتیجه به طور موقت باعث فلج شدن عضلاتی شوند که جهت تزریق مورد هدف نبوده اند. همچنین مسئله دیگری که در پی بالا رفتن جریان و فشار خون نمود پیدا می کند ، افزایش کبودی و ورم در محل تزریق است.

 • به تحرک زیادی نیازمند است :

بعد از این پروسه جوانسازی، برای آن که ماده در نقطه مورد نظر اثرگذاری کامل و مطلوبی داشته باشد ، خیلی مهم است که از حرکت دادن بیش از حد و بی مورد سر و صورت تا چند ساعت اجتناب شود. در غیر این صورت باز هم شاهد پراکنده شدن بوتاکس در قسمت های دیگر خواهید بود.

 • چه زمانی ورزش بعد از تزریق بوتاکس امکان پذیر است ؟

طبق یک قاعده کلی گفته می شود که بعد از انجام بوتاکس حداقل مدت زمانی که برای پرداختن به هر گونه حرکات فیزیکی ، چه ورزش چه خم و دولا شدن معمولی باید صبر کنید ، چهار ساعت می باشد. البته که فاصله زمانی 48 ساعت بسیار ایده آل تر است

شما عزیزان و همراهان گرامی با مد نظر قرار دادن دستورات و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس ، می توانید به نتایجی رضایت بخش از این پروسه جوانسازی پوست دست یابید.

Tags: , , , , , ,

Comments are closed here.