مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

نکات و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس : تزریق بوتاکس ؛ از پرطرفدارترین روش های جوانسازی محسوب می شود که در راستای رفع چین و چروک ها و خطوط پوستی مورد استفاده قرار گرفته و قابلیت آن را دارد که جوانی و شادابی را مجددا به چهره باز گرداند.

لازم به ذکر است بوتاکس ، علاوه بر جوانسازی پوست می تواند به منظور درمان تعریق بیش از حد ، درمان میگرن و مواردی از این قبیل نیز مورد استفاده قرار گیرد.

حال آن که بازدهی این روش جوانسازی ، مستلزم انجام آن توسط بهترین جراح و متخصص پوست می باشد تا نتایجی بهینه از آن حاصل گردد.

دکتر صفائی متخصص پوست در شمال تهران از بهترین جراحان و متخصصان پوست استان تهران به شمار می روند که با اتکا بر توانایی و تبحر بالای خود ، تحقق این مهم را امکان پذیر می سازند.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

اهمیت مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

ناگفته نماند که حصول نتایج رضایت بخش از تزریق بوتاکس ، تنها با انتخاب یک پزشک حاذق و مجرب ، میسر نخواهد شد ؛ بلکه افرادی که تزریق بوتاکس انجام داده اند جهت کسب نتایج ایده آل خود ملزم به رعایت دستورالعمل هایی می باشند که پزشک معالج در جلسه تزریق برای آن ها بازگو می نماید.

رعایت این مراقبت ها به قدری حائز اهمیت است که در صورت بی توجهی و سهل انگاری ؛ نه تنها به نتایج قابل قبول ، منتج نخواهد شد بلکه ممکن است فرد را متحمل عوارضی نیز نماید که متاسفانه این عوارض در برخی موارد ، جبران ناپذیر بوده و حتی ممکن است سلامت فرد را به مخاطره بیاندازد.

از این رو در این مقاله بر آنیم تا چکیده ای از اهمّ این مراقبات را برای شما عزیزان تبیین نماییم.

دستورات و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

  • تا 48 ساعت بعد از تزریق بوتاکس ، از خم شدن اجتناب نمایید.
  • حداقل تا 24 ساعت پس از تزریق ، تحت هیچ شرایطی نباید محل تزریق را ماساژ یا تحت فشار قرار داد ؛ زیرا این کار می تواند سبب جابجایی ماده تزریق شده ، در زیر پوست گردد و کیفیت نتیجه تزریق را تحت الشعاع قرار دهد.
  • تا 6 ساعت بعد از تزریق ، دراز نکشید و در مواقع خواب و استراحت نیز از خوابیدن بر روی شکم خودداری نمایید.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

  • مصرف الکل و سیگار و نیز انجام فعالیت های سنگین ، تا زمانی که پزشک معالج تان توصیه می کند ممنوع خواهد بود.
  • انجام برخی اعمال جوانسازی ؛ نظیر میکرودرم و نیز استفاده از کرم های لایه بردار ، باید بعد از تزریق بوتاکس اجتناب گردد.
  •  تا 24 ساعت پس از تزریق بوتاکس ، باید از شستشوی صورت و استحمام خودداری نمود ؛ ضمنا باید توجه داشت که از آب با درجه حرارت بالا به هیچ وجه نباید استفاده کرد ، چرا که گرمای زیاد آب می تواند موجب تغییر حالت ماده تزریق شده و بر ماحصل تزریق ، تاثیر سوء بگذارد.
  • تا 2 هفته بعد از تزریق بوتاکس ، از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور آفتاب خودداری نمایید و در صورتی که مجبور به این کار شدید ؛ حتما از کرم های ضد آفتاب تجویز شده از سوی پزشک معالج تان استفاده کنید.

شما عزیزان و همراهان گرامی با مد نظر قرار دادن دستورات مراقبتی فوق ، می توانید به نتایجی رضایت بخش از تزریق بوتاکس دست یابید.

Tags: , , , , , ,

Comments are closed here.