مزوتراپي

مزوتراپي

درباره مزوتراپي

مزوتراپي ، تکنیکی برای جوانسازی پوست و افزایش قوام و بازسازی آن ، رویش موی سر و ابرو ، ریزش مو یا آلوپسی ، حذف چربی و سلولیت و محو کردن خطوط و چین و چروک های پوست می باشد.

مزوتراپي چیست ؟

طی مزوتراپي ؛ مواد مزوتراپی که حاوی ویتامین ها ، آنزیم ها ، مواد مغذی ، هورمون ها و داروهایی مانند وازودیلاتورها ، داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی ، آگونیست های گیرنده بتا و آنتی بیوتیک ها و عصاره های گیاهی می باشد ؛ از طریق یک سوزن بسیار ریز در ناحیه مورد نظر و زیر لایه اپیدرم پوست ، تزریق می شود.

افراد به منظور این که به نتایج قابل قبولی از مزوتراپی دست یابند ، باید طی جلسات درمانی متناوب و با فواصل زمانی معین که پزشک تعیین می کند اقدام به تکرار پروسه تزریق نمایند.

مزوتراپی

کاربردهای مزوتراپي

مزوتراپی ، در حقیقت روشی غیرتهاجمی و غیر جراحی می باشد که در درمان ریزش مو و رویش مجدد مو ، جوانسازی پوست ، از بین بردن تیرگی و چین و چروک اطراف چشم ، حذف چربی و سلولیت ؛ نتایجی دائمی به دنبال دارد.

در ادامه به چند نمونه از موارد مذکور و شرح توضیحاتی پیرامون هر یک می پردازیم.

مزوتراپي مو

در مزوتراپی مو ؛ مواد مزوتراپی پس از تزیق به ناحیه سر منجر به درمان اختلالات هورمونی موجود در فولیکول مو که سبب ریزش مو شده اند می شود و به این ترتیب به درمان ریزش مو و رویش مجدد مو ؛ منتج می گردد.

مزوتراپي دور چشم

از مزوتراپی می توان برای کاهش چروک های اطراف چشم و تیرگی دور چشم بهره برد ، برای ماندگاری نتایج مزوتراپی در نواحی اطراف چشم می بایست فرآیند تزریق طی چندین جلسه درمانی ، انجام گیرد.

ناگفته نماند که برای انجام مزوتراپی در نواحی حساس پوست بویژه دور چشم می بایست پزشک متخصص از دقت و مهارت بالایی برخوردار باشد.

چه اشخاصی نباید از روش مزوتراپي استفاده کنند ؟

انجام مزوتراپی در افراد ذیل ممنوع می باشد :

  • افرادی که داروهای ضد انعقاد خون مصرف می کنند.
  • اشخاصی که دچار نارسایی قلبی – عروقی می باشند.
  • افرادی که با آریتمی قلبی مواجه هستند.
  • اشخاصی که تحت درمان بیماری دیابت ، سرطان و سایر بیماری های زمینه ای قرار دارند.

مزوتراپي

مزوتراپي لاغری

امروزه به منظور رهایی از چربی های تجمع یافته در برخی نواحی بدن ؛ نظیر شکم ، پهلوها ، بازوها ، ران ها ، غبغب و غیره که در مقابل رژیم های سخت غذایی و ورزش های سنگین ، مقاوم هستند ؛ راهکارهای متعددی ؛ از جمله مزوتراپی لاغری وجود دارد.

مزوتراپی لاغری ؛ روشی با حداقل تهاجم است که در راستای حذف چربی های موضعی بدن و همچنین رفع غبغب و درمان سلولیت و خطوط استریا ( خطوطی که در پی چاقی و لاغری ؛ یا به عبارتی نوسانات وزنی ایجاد می شوند ) می تواند بسیار موثر واقع شده و تناسب اندام را برای افراد به ارمغان آورد.

با تزریق مزوتراپی به موضع مورد نظر ، علاوه بر رفع چربی های اضافی از آن قسمت ؛ پوست نواحی اطراف آن ناحیه نیز قوام و استحکام می یابد.

در نتیجه می توان اذعان داشت که مزوتراپی ، افزون بر لاغری موضعی ؛ شادابی و جوانی پوست را نیز به دنبال دارد و با انجام آن ، دیگر نیازی به انجام جراحی هایی ؛ از قبیل جراحی لیفت و غیره نخواهد بود.

در مزوتراپی با تزریق محلول استرچ کر و سلوکر از کمپانی REVITACARE فرانسه ، به محل مورد نظر ؛ جداره های سلول های چربی ، تخریب شده و بدن قادر به تخلیه چربی های اضافی می گردد.

بهبودی بعد از مزوتراپي لاغری

بهبودی پس از مزوتراپی لاغری ، در بازه زمانی کوتاهی اتفاق می افتد و طبق نظر اکثریت پزشکان ، بعد از مزوتراپی ؛ نیازی به تاخیر انداختن امور روزمره نمی باشد.

تنها مسئله ای که بعد از تزریق مزوتراپی لاغری ، ممکن است حادث گردد ؛ احساس سوزش مختصر در نواحی مجاور موضع درمان می باشد که امری بدیهی و عادی است و تقریبا تا 60 دقیقه پس از تزریق ادامه دارد و تدریجا برطرف می شود.

همچنین ممکن است به مدت حداکثر 48 ساعت پس از مزوتراپی لاغری ، فرد با تورم و حساسیت پوستی و در برخی موارد با کبودی در موضع تزریق مواجه شود ؛ که این مسئله نیز نگران کننده نبوده و به مرور مرتفع خواهد شد.

هزینه مزوتراپي

هزینه مزوتراپی با توجه عوامل مختلفی در هر فردی متفاوت می باشد ؛ بنابراین افرادی که تصمیم به انجام مزوتراپی دارند می بایست به پزشک متخصص مراجعه کنند و تحت بررسی و معاینه قرار گیرند.

پزشک پس از آنالیز بیمار ، هزینه مزوتراپی را مشخص کرده و آن را به اطلاع وی خواهد رساند.

Tags: , , , , , ,

Comments are closed here.