مزوتراپي

مزوتراپي

درباره مزوتراپي

مقصود از مزوتراپي ، تزریق مقادیر معینی از ترکیبی از هورمون ها ، داروها ، آنزیم ها ، ویتامین ها ، عصاره های برخی گیاهان ، مواد معدنی و دیگر مواد درمانی به موضع مورد نظر می باشد که در راستای درمان اختلالات و مشکلات موضعی ؛ از قبیل جوانسازی پوست ، تیرگی دور چشم ، ریزش موی سر ، ریزش موی ریش و چاقی های موضعی ، صورت می پذیرد.

مزوتراپي چیست ؟

طی مزوتراپي ؛ مواد مزوتراپی که حاوی ویتامین ها ، آنزیم ها ، مواد مغذی ، هورمون ها و داروهایی مانند وازودیلاتورها ، داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی ، آگونیست های گیرنده بتا و آنتی بیوتیک ها و عصاره های گیاهی می باشد ؛ از طریق یک سوزن بسیار ریز در ناحیه مورد نظر و زیر لایه اپیدرم پوست ، تزریق می شود.

افراد به منظور این که به نتایج قابل قبولی از مزوتراپی دست یابند ، باید طی جلسات درمانی متناوب و با فواصل زمانی معین که پزشک تعیین می کند اقدام به تکرار پروسه تزریق نمایند.

مزوتراپی

مزایای مزوتراپی

به کمک تزریق مزوتراپی ، می توان به حذف چربی اضافی از غبغب و برخی نواحی بدن ؛ اعم از بازوها ، باسن ، ران و ساق پا پرداخت.

به طور کلی از تزریق مزوتراپی ؛ می توان در راستای رفع چین و چروک های پوست ، از بین بردن لک های پوستی ، درمان ریزش موی سر و ریش ، رفع سیاهی نواحی اطراف چشم ، درمان بیماری آلوپسی ، کاهش و رفع سلولیت ( خطوط ناشی از نوسانات وزنی ) و مواردی از این قبیل بهره برد.

کاربردهای مزوتراپي

مزوتراپی ، در حقیقت روشی غیرتهاجمی و غیر جراحی می باشد که در درمان ریزش مو و رویش مجدد مو ، جوانسازی پوست ، از بین بردن تیرگی و چین و چروک اطراف چشم ، حذف چربی و سلولیت ؛ نتایجی دائمی به دنبال دارد.

در ادامه به چند نمونه از موارد مذکور و شرح توضیحاتی پیرامون هر یک می پردازیم.

مزوتراپي مو

در مزوتراپی مو ؛ مواد مزوتراپی پس از تزیق به ناحیه سر منجر به درمان اختلالات هورمونی موجود در فولیکول مو که سبب ریزش مو شده اند می شود و به این ترتیب به درمان ریزش مو و رویش مجدد مو ؛ منتج می گردد.

مزوتراپي دور چشم

از مزوتراپی می توان برای کاهش چروک های اطراف چشم و تیرگی دور چشم بهره برد ، برای ماندگاری نتایج مزوتراپی در نواحی اطراف چشم می بایست فرآیند تزریق طی چندین جلسه درمانی ، انجام گیرد.

ناگفته نماند که برای انجام مزوتراپی در نواحی حساس پوست بویژه دور چشم می بایست پزشک متخصص از دقت و مهارت بالایی برخوردار باشد.

فیلم مزوتراپی مو ؛ توسط دکتر سینا صفائی بهترین متخصص پوست تهران

چه اشخاصی نباید از روش مزوتراپي استفاده کنند ؟

انجام مزوتراپی در افراد ذیل ممنوع می باشد :

  • افرادی که داروهای ضد انعقاد خون مصرف می کنند.
  • اشخاصی که دچار نارسایی قلبی – عروقی می باشند.
  • افرادی که با آریتمی قلبی مواجه هستند.
  • اشخاصی که تحت درمان بیماری دیابت ، سرطان و سایر بیماری های زمینه ای قرار دارند.

مزوتراپي لاغری

امروزه به منظور رهایی از چربی های تجمع یافته در برخی نواحی بدن ؛ نظیر شکم ، پهلوها ، بازوها ، ران ها ، غبغب و غیره که در مقابل رژیم های سخت غذایی و ورزش های سنگین ، مقاوم هستند ؛ راهکارهای متعددی ؛ از جمله مزوتراپی لاغری وجود دارد.

مزوتراپی لاغری ؛ روشی با حداقل تهاجم است که در راستای حذف چربی های موضعی بدن و همچنین رفع غبغب و درمان سلولیت و خطوط استریا ( خطوطی که در پی چاقی و لاغری ؛ یا به عبارتی نوسانات وزنی ایجاد می شوند ) می تواند بسیار موثر واقع شده و تناسب اندام را برای افراد به ارمغان آورد.

با تزریق مزوتراپی به موضع مورد نظر ، علاوه بر رفع چربی های اضافی از آن قسمت ؛ پوست نواحی اطراف آن ناحیه نیز قوام و استحکام می یابد.

در نتیجه می توان اذعان داشت که مزوتراپی ، افزون بر لاغری موضعی ؛ شادابی و جوانی پوست را نیز به دنبال دارد و با انجام آن ، دیگر نیازی به انجام جراحی هایی ؛ از قبیل جراحی لیفت و غیره نخواهد بود.

در مزوتراپی با تزریق محلول استرچ کر و سلوکر از کمپانی REVITACARE فرانسه ، به محل مورد نظر ؛ جداره های سلول های چربی ، تخریب شده و بدن قادر به تخلیه چربی های اضافی می گردد.

بهبودی بعد از مزوتراپي لاغری

بهبودی پس از مزوتراپی لاغری ، در بازه زمانی کوتاهی اتفاق می افتد و طبق نظر اکثریت پزشکان ، بعد از مزوتراپی ؛ نیازی به تاخیر انداختن امور روزمره نمی باشد.

تنها مسئله ای که بعد از تزریق مزوتراپی لاغری ، ممکن است حادث گردد ؛ احساس سوزش مختصر در نواحی مجاور موضع درمان می باشد که امری بدیهی و عادی است و تقریبا تا 60 دقیقه پس از تزریق ادامه دارد و تدریجا برطرف می شود.

همچنین ممکن است به مدت حداکثر 48 ساعت پس از مزوتراپی لاغری ، فرد با تورم و حساسیت پوستی و در برخی موارد با کبودی در موضع تزریق مواجه شود ؛ که این مسئله نیز نگران کننده نبوده و به مرور مرتفع خواهد شد.

مزوتراپي

در ادامه به پاسخ برخی از پرتکرارترین و رایج ترین پرسش هایی که در خصوص مزوتراپی مطرح می شود ، پرداخته ایم.

آیا مزوتراپی درد دارد ؟

خیر ؛ برای انجام این روش جوانسازی ، پوست ناحیه مورد نظر بی حس می گردد ؛ از این رو دردی در هنگام انجام آن احساس نخواهد شد.

چند وقت بعد از انجام مزوتراپی ، می توان به انجام امور روزمره پرداخت ؟

بلافاصله پس از انجام مزوتراپی ، می توان فعالیت های روتین را از سر گرفت ؛ اما باید مراقب زخم های ظریف ناشی از تزریق بود.

آیا بعد از مزوتراپی صورت ، می توان نسبت به شستشوی صورت اقدام نمود ؟

تا 4 ساعت پس از مزوتراپی پوست صورت ، نباید پوست خود را شستشو دهید ؛ پس از گذشت این بازه زمانی شستن صورت مانعی ندارد.

هزینه مزوتراپي چقدر است ؟

هزینه مزوتراپی با توجه عوامل مختلفی در هر فردی متفاوت می باشد ؛ بنابراین افرادی که تصمیم به انجام مزوتراپی دارند می بایست به پزشک متخصص مراجعه کنند و تحت بررسی و معاینه قرار گیرند.

پزشک پس از آنالیز بیمار ، هزینه مزوتراپی را مشخص کرده و آن را به اطلاع وی خواهد رساند.

Tags: , , , , , , , , , , ,
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات