مزوتراپی مو

مزوتراپی مو

مزوتراپی مو و درمان ریزش مو

مزوتراپی مو : از رایج ترین مشکلات پوست و مو ، می توان به ریزش مو اشاره داشت که افراد بسیاری در سر تا سر دنیا با آن درگیر هستند. این مشکل می تواند به دنبال علل مختلفی پدید آید ؛ به عنوان مثال گاهی منشأ آن وراثت و ژنتیک بوده و در برخی موارد نیز در پی بیماری ها و پاره ای از اختلالات حادث می گردد.

مزوتراپی مو ، از جمله روش های درمانی موثر در راستای درمان ریزش مو به شمار می رود که طبق تحقیقات به عمل آمده ، تاکنون نتایج مطلوبی به دنبال داشته است.

به طور کلی مزوتراپی ، طیف وسیعی از درمان های تزریقی و البته با حداقل تهاجم را در بر می گیرد که توقف ریزش مو و رشد مجدد مو یکی از مهم ترین کاربردهای آن محسوب می شود.

در مقاله پیش رو به شرح اطلاعات مختصری پیرامون مزوتراپي مو پرداخته ایم.

درمان ريزش مو با مزوتراپی

مزوتراپي مو ، یکی از نوین ترین و کارآمدترین روش هایی است که امروزه به منظور تحریک رشد مو و توقف ریزش موها مورد استفاده قرار می گیرد.

در مزوتراپي مو ، ترکیبی از مواد تقویتی ؛ اعم از ویتامین ها ، هورمون ها ، آنزیم ها ، فاکتورهای رشد ، عصاره های گیاهان و مواردی از این قبیل ؛ به لایه درم پوست که پیاز مو در آن واقع شده است ، تزریق می گردد و بدین ترتیب به درمان ریزش مو یا طاسی ( اصطلاحا آلوپسی ) می انجامد.

مزوتراپی مو

لازم به ذکر است که از مزوتراپي مو ، می توان همراه با دیگر روش های درمان ریزش مو بهره برد.

به عنوان مثال ؛ در صورتی که ریزش مو ناشی از اختلالات هورمونی باشد و نتوان زمینه بیماری را درمان نموده و برای همیشه از بین برد ، باید از مزوتراپي مو به عنوان یک روش کمکی توأم با روش های درمانی دیگر استفاده کرد.

البته ناگفته نماند مزوتراپی مو ، خود به تنهایی در بهبود کیفیت مو و پیشگیری از ریزش مو ؛ نقش موثری ایفاء می کند.

در برخی موارد ، ریزش مو به دنبال رژیم های غذایی طولانی مدت یا برخی اعمال جراحی که سبب اختلال در جذب دارو و در نتیجه کمبود ویتامین می شوند ؛ پدید می آید ، در این موارد ، علت به وجود آورنده ریزش مو قابل درمان است ؛ لذا مزوتراپی می‌تواند در پیشگیری از ریزش مو بسیار کمک کننده باشد.

چه افرادی کاندیدای مناسب مزوتراپی مو می باشند ؟

خانم هایی که دچار ریزش مو بعد از بارداری هستند ، کاندیدای بسیار مناسبی برای مزوتراپي مو خواهند بود.

افرادی که ساقه موی آن ها ، بنا به هر دلیلی دچار آسیب شده است ؛ می توانند در راستای حفظ سلامت فولیکول های مو و نیز تسریع رشد موهای خود از مزوتراپي مو استفاده کنند.

اشخاصی که با ریزش موی سکه ای ( آلوپسی آره آتا ) مواجه هستند ، گزینه مناسبی برای استفاده از تکنیک مزوتراپي مو به شمار می روند.

مزوتراپي مو در افرادی که سرعت رشد موی آن ها به هر علتی کند شده است ، می تواند موثر واقع گردد.

چه افرادی نباید از مزوتراپی مو استفاده کنند ؟

 • بانوان باردار
 • افراد با ایمنی پایین بدنی
 • افراد دارای حساسیت و آلرژی
 • افراد مبتلا به سرطان های پیشرونده
 • افراد مبتلا به بیماری های قلبی و عروقی

در این ویدئو مزوتراپی مو توسط دکتر صفائی متخصص پوست و مو تهران را ملاحظه می فرمایید.

 

تعداد جلسات مزوتراپی مو

برنامه درمانی و تعداد جلسات مزوتراپی در هر فردی متفاوت خواهد بود ، اما به طور کلی غالبا تعداد این جلسات بین 8 الی 15 جلسه تخمین زده می شود.

فواید مزوتراپی مو

مزوتراپی مو ، مستقیما بر لایه های مختلف پوست ؛ اعم از لایه اپیدرم ، لایه میانی ، بافت پیوندی ، سیستم ایمنی ، سیستم گردش خون و سیستم عصبی – حسی موضع تزریق ؛ تاثیر مثبت گذاشته و از این رو می تواند در درمان ریزش مو و انواع آلوپسی موثر واقع گردد.

از جمله فواید و مزایای مزوتراپی مو عبارتند از :

 • درمان ریزش مو بدون جراحی
 • تنظیم میزان ترشح چربی پوست
 • غذارسانی به بافت پوست و فولیکول ها
 • پیشگیری از انحلال فولیکول ها
 • بهبود خونرسانی و افزایش گردش خون بافتی
 • موثر در بهبود کیفیت نتایج کاشت مو
 • دوره نقاهت بسیار کوتاه و بهبودی سریع
 • انجام بدون نیاز به بیهوشی
 • بدون درد ( یا همراه با حداقل درد )
 • بهبود اثرات دیگر روش های درمانی که جهت درمان ریزش مو مورد استفاده قرار گرفته اند.

مراقبت های بعد از مزوتراپی مو

 • افرادی که تحت درمان ریزش مو با مزوتراپی قرار می گیرند ؛ نباید تا 24 ساعت پس از جلسه درمانی ، از داروهای تقویت کننده مو ، مواد حالت دهنده و همچنین مواد آرایشی مو و مواردی از این قبیل استفاده کنند.
 • شستن سر و دوش گرفتن تا 24 ساعت پس از مزوتراپی ، ممنوع است ؛ اما از روز دوم به بعد استحمام بلامانع می باشد. ( در خصوص استحمام بعد از مزوتراپی ، باید متذکر شد که دوش گرفتن شما در هفته اول پس از مزوتراپی مو ؛ نباید بیش از 15 دقیقه طول بکشد و توصیه می شود که جهت جلوگیری از بروز کبودی تا مدتی از آب گرم استفاده نکنید. )
 • تا 48 ساعت بعد از مزوتراپی ، از انجام فعالیت های ورزشی بپرهیزید ؛ چرا که داشتن فعالیت زیاد بدنی سبب تعریق و در نتیجه ، خروج محلول مزوتراپی از پوست خواهد شد.
 • پس از مزوتراپی مو ، سعی کنید به میزان فراوان آب بنوشید.
 • به مدت 24 ساعت بعد از مزوتراپی ، به هیچ عنوان داروهایی نظیر بروفن ، آسپرین و همچنین ویتامین E مصرف نکنید.

در آخر لازم به ذکر است که چنانچه در پوست محل تزریق مزوتراپی ، برآمدگی هایی احساس کردید ؛ حتما با پزشک خود تماس بگیرید ، زیرا این برآمدگی ها می توانند بیانگر حساسیت به محلول مزوتراپی باشند.

هزینه مزوتراپی مو

قیمت مزوتراپی مو ، با توجه به وسعت محل درمان و پارامترهای متعددی برآورد می گردد ؛ از این رو تعیین هزینه دقیق آن ، نیازمند معاینه توسط جراح و متخصص پوست و مو خواهد بود.

دکتر سینا صفائی متخصص پوست در شمال تهران از برجسته ترین و حاذق ترین جراحان پوست و مو استان تهران بالاخص در مناطق شمالی این استان ؛ نظیر اقدسیه و قیطریه به شمار می روند.

ایشان با بهره وری از تخصص و تجربیات مثال زدنی خود ، قادر به ارائه بهینه ترین خدمات زیبایی و درمانی پوست و مو به مراجعین محترم خود می باشند.

Tags: , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed here.