مزوتراپی مو

مزوتراپی مو

مزوتراپی مو و درمان ریزش مو

مزوتراپی مو : مقصود از مزوتراپي ، مجموعه ای از درمان های تزریقی کم تهاجمی می باشد که در راستای جوانسازی صورت ، رفع مشکلات پوست ؛ نظیر لک های پوستی ، آکنه و اسکار و غیره و همچنین درمان ریزش مو کاربرد گسترده ای دارد.

در مقاله پیش رو به شرح اطلاعات مختصری پیرامون مزوتراپي مو پرداخته ایم.

درمان ريزش مو با مزوتراپی

مزوتراپي مو ، یکی از نوین ترین و کارآمدترین روش هایی است که امروزه به منظور تحریک رشد مو و توقف ریزش موها مورد استفاده قرار می گیرد.

در مزوتراپي مو ، ترکیبی از مواد تقویتی ؛ اعم از ویتامین ها ، هورمون ها ، آنزیم ها ، فاکتورهای رشد ، عصاره های گیاهان و مواردی از این قبیل ؛ به لایه درم پوست که پیاز مو در آن واقع شده است ، تزریق می گردد و بدین ترتیب به درمان ریزش مو یا طاسی ( اصطلاحا آلوپسی ) می انجامد.

مزوتراپی مو

لازم به ذکر است که از مزوتراپي مو ، می توان همراه با دیگر روش های درمان ریزش مو بهره برد.

به عنوان مثال ؛ در صورتی که ریزش مو ناشی از اختلالات هورمونی باشد و نتوان زمینه بیماری را درمان نموده و برای همیشه از بین برد ، باید از مزوتراپي مو به عنوان یک روش کمکی توأم با روش های درمانی دیگر استفاده کرد.

البته ناگفته نماند مزوتراپی مو ، خود به تنهایی در بهبود کیفیت مو و پیشگیری از ریزش مو ؛ نقش موثری ایفاء می کند.

در برخی موارد ، ریزش مو به دنبال رژیم های غذایی طولانی مدت یا برخی اعمال جراحی که سبب اختلال در جذب دارو و در نتیجه کمبود ویتامین می شوند ؛ پدید می آید ، در این موارد ، علت به وجود آورنده ریزش مو قابل درمان است ؛ لذا مزوتراپی می‌تواند در پیشگیری از ریزش مو بسیار کمک کننده باشد.

چه افرادی کاندیدای مناسب مزوتراپی مو می باشند ؟

خانم هایی که دچار ریزش مو بعد از بارداری هستند ، کاندیدای بسیار مناسبی برای مزوتراپي مو خواهند بود.

افرادی که ساقه موی آن ها ، بنا به هر دلیلی دچار آسیب شده است ؛ می توانند در راستای حفظ سلامت فولیکول های مو و نیز تسریع رشد موهای خود از مزوتراپي مو استفاده کنند.

اشخاصی که با ریزش موی سکه ای ( آلوپسی آره آتا ) مواجه هستند ، گزینه مناسبی برای استفاده از تکنیک مزوتراپي مو به شمار می روند.

مزوتراپي مو در افرادی که سرعت رشد موی آن ها به هر علتی کند شده است ، می تواند موثر واقع گردد.

چه افرادی نباید از مزوتراپی مو استفاده کنند ؟

  • بانوان باردار
  • افراد با ایمنی پایین بدنی
  • افراد دارای حساسیت و آلرژی
  • افراد مبتلا به سرطان های پیشرونده
  • افراد مبتلا به بیماری های قلبی و عروقی

در این ویدئو مزوتراپی مو توسط دکتر صفائی متخصص پوست و مو تهران را ملاحظه می فرمایید.

 

تعداد جلسات مزوتراپی مو

برنامه درمانی و تعداد جلسات مزوتراپی در هر فردی متفاوت خواهد بود ، اما به طور کلی غالبا تعداد این جلسات بین 8 الی 15 جلسه تخمین زده می شود.

هزینه مزوتراپی مو

قیمت مزوتراپی مو ، با توجه به وسعت محل درمان و پارامترهای متعددی برآورد می گردد ؛ از این رو تعیین هزینه دقیق آن ، نیازمند معاینه توسط جراح و متخصص پوست و مو خواهد بود.

دکتر سینا صفائی متخصص پوست در شمال تهران از برجسته ترین و حاذق ترین جراحان پوست و مو استان تهران بالاخص در مناطق شمالی این استان ؛ نظیر اقدسیه و قیطریه به شمار می روند.

ایشان با بهره وری از تخصص و تجربیات مثال زدنی خود ، قادر به ارائه بهینه ترین خدمات زیبایی و درمانی پوست و مو به مراجعین محترم خود می باشند.

Tags: , , , , , , , , ,

Comments are closed here.