میکرودرم

میکرودرم

جوانسازی با میکرودرم

میکرودرم نوعی روش زیبایی و جوانسازی پوست می باشد. به وسیله میکرودرم می توان لکه های پوستی را از بین برده ، از علائم پیری کاسته و به طور کلی پوست را یکدست تر جلوه داد.

این روش از جوانسازی ، کاملا ایمن بوده و انجام آن در تمامی افراد فارغ از هر رنگ پوستی امکان پذیر است.

کلینیک تخصصی زیبایی دکتر صفائی که بهترین متخصص پوست و از برترین جراحان پوست و مو استان تهران به شمار می روند با بهره وری از نوین ترین و بروزترین تکنولوژی های روز دنیا و با اتکا بر توانمندی و تجربه بالای دکتر صفائی آماده ارائه بهینه ترین خدمات زیبایی و درمانی پوست و مو به مراجعین محترم می باشد.

میکرودرم چیست ؟

قاعدتا پوست انسان همواره در معرض عوامل محیطی مختلفی قرار دارد ، لذا طی گذر زمان در اثر این عوامل محیطی اعم از اشعه خورشید ، آلودگی هوا و غیره در معرض آسیب های گوناگونی قرار گرفته و شادابی و طراوت خود را از دست می دهد.

جوانسازی با میکرودرم ؛ روشی است که از آن می توان در راستای به حداقل رساندن یا رفع چین و چروک ها و خطوط ریز موجود در پوست ، از بین بردن لکه های پوستی و نیز زخم هایی که در اثر آفتاب سوختگی پدید آمده اند ، بهره برد.

در روش میکرودرم به منظور حذف لایه های خارجی و سلول های خشک سطح پوست با استفاده از دستگاهی مخصوص ، نوعی کریستال بسیار ظریف از جنس اکسید آلومینیوم با فشار تنظیم شده ای با سطح پوست در تماس قرار می گیرد و با تراشیدن لایه ای از سطح پوست و اصلاح آن به شادابی پوست منتج می گردد.

میکرودرم

لازم به ذکر است که ميکرودرم یک روش جوانسازی غیرتهاجمی است. از این رو دردناک نبوده و به طور کلی هدف از انجام آن ، این است که پوست جوان تر و روشن تر به نظر برسد.

در رابطه با مدت زمان انجام آن باید گفت که بنا به بررسی ها و تشخیص آکادمی پوست آمریکا (AAD  ) زمان انجام ميکرودرم برای صورت ، تقریبا 30 الی40 دقیقه می باشد و برای گردن نیز حدودا 20 دقیقه به طول خواهد انجامید.

شایان توجه است که پس از ميکرودرم ، ممکن است افراد تا چند روز با تورم جزئی روبرو شوند یا با علائمی مانند آفتاب سوختگی مواجه گردند.

موارد استفاده از میکرودرم

انجام ميکرودرم در افرادی که دچار هر یک از علائم زیر هستند ، می تواند موثر واقع گردد :

 • افرادی که به دلیل وجود لک های پوستی ، چهره آن ها کسل و خسته به نظر می رسد.
 • افرادی که در اثر پیدایش لک در پوست شان دچار ناهمواری در رنگ پوست هستند.
 • افرادی که بافت پوست آن ها حالتی ناهموار دارد.
 • افرادی که بعد از درمان آکنه های پوستی با لکه هایی در پوست خود مواجه هستند.

باید توجه داشت که به طور کلی ، ميکرودرم برای افرادی که شرایط پوستی نسبتا خوبی دارند و در حقیقت نقائص پوستی ناچیزی دارند می تواند گزینه مناسبی باشد.

در چه مواردی انجام میکرودرم ، مجاز نمی باشد ؟

 • انجام ميکرودرم ؛ برای افرادی که با تبخال یا زگیل در ناحیه صورت خود مواجه هستند ، ممنوع می باشد.
 • افرادی که تحت درمان با ایزوترتینوئین خوراکی قرار دارند ، مجاز به انجام میکرودرم نخواهند بود.
 • انجام میکرودرم برای اشخاصی که طی ماه های اخیر عمل جراحی صورت انجام داده اند ، ممنوع است.
 • میکرودرم برای افرادی که در طول یکسال اخیر داروی اکوتان مصرف کرده اند ، مناسب نمی باشد.
 • افراد مبتلا به بیماری پسوریازیس ( پسوریازیس ، نوعی بیماری پوستی خود ایمنی است ) و نیز کلیه بیماری های خود ایمنی ، گزینه مناسبی برای انجام میکرودرم نمی باشند.
 • اشخاصی که طی 72 ساعت اخیر ، تزریق بوتاکس انجام داده اند ؛ نباید تحت درمان با میکرودرم قرار گیرند.
 • افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند ، کاندید مناسبی برای انجام میکرودرم نخواهند بود.

فیلم میکرودرم توسط دکتر سینا صفائی بهترین متخصص پوست و مو تهران

تعداد جلسات لازم برای میکرودرم چقدر است ؟

تعداد جلسات میکرودرم ؛ بسته به هدف انجام آن ، متفاوت می باشد ؛ به طوری که چنانچه به منظور رفع لک های پوست و روشن سازی پوست انجام شود غالبا 10 الی 12 جلسه درمانی برای آن کفایت خواهد کرد و در صورتی که هدف از انجام آن ، جوانسازی پوست باشد ؛ 4 الی 6 جلسه کافی می باشد.

در خصوص فواصل جلسات درمان با میکرودرم ؛ باید خاطر نشان نمود که فاصله جلسات ، بنا به صلاحدید پزشک متخصص پوست و بر اساس نیاز بیمار تعیین می گردد و معمولا بین 1 الی 4 هفته متغیر است.

آیا میکرودرم عوارض دارد ؟

توجه داشته باشید که تمامی اعمال جوانسازی و زیبایی پوست ، چنانچه به یک جراح و متخصص پوست حاذق و مجرب واگذار شوند با حداقل عوارض همراه خواهند بود.

به طور کلی عوارض و ناراحتی ناشی از میکرودرم ، موقتی و گذرا بوده و با گذشت زمان و به تدریج از بین می روند.

قرمزی و تورم پوست ؛ از جمله عوارض رایج میکرودرم می باشد که نگران کننده نبوده و طی چند ساعت تدریجا برطرف می گردد.

توجه داشته باشید که پس از انجام میکرودرم ، پوست نسبت به نور آفتاب به مراتب حساس تر از قبل می گردد ، لذا اکیدا توصیه می شود پس از درمان با میکرودرم حتما از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایید.

احساس سوزش خفیف و مختصر پس از میکرودرم ، نیز از دیگر عوارض طبیعی ای می باشد که عموما افراد با آن مواجه می گردند و جای نگرانی ندارد.

هزینه میکرودرم

جهت اطلاع از هزینه دقیق ميکرودرم باید به پزشک متخصص مراجعه فرمایید. پزشک ، پس از بررسی وضعیت پوست شما و پارامترهایی دیگر ، هزینه قطعی ميکرودرم را برآورد نموده و به اطلاع شما می رساند.

Tags: , , , , , , , ,

Comments are closed here.