میکرونیدلینگ

درباره میکرونیدلینگ چه می دانید؟!

میکرونیدلینگ از جمله روش های زیباسازی و جوانسازی پوست به شمار می رود که با ایجاد حفره هایی میکروسکوپی ( بسیار ریز ) در سطح پوست ؛ اقدام به تحریک کلاژن سازی کرده و در واقع با لایه برداری ملایم پوست ، ضایعات پوستی را برطرف می سازد.

در نتیجه چنانچه در پوست خود هر گونه اسکار جوش ، آکنه ، سوختگی و حتی ترک پوستی دارید ؛ می توانید با انجام ميکرونيدلينگ آن ها را به بهترین نحو ممکن درمان کنید.

فیلم میکرونیدلینگ ، توسط دکتر صفائی بهترین متخصص پوست تهران

کاربرد میکرونیدلینگ چیست ؟

  • با انجام ميکرونيدلينگ می توان اسکار ( جای زخم به جا مانده ) از جوش ، سوختگی و حتی جراحی ها را برطرف نمود.
  • ميکرونيدلينگ ، خطوط ریز پوستی و چین و چروک های سطحی را درمان می کند.
  • خطوط استریا ( ترک های پوستی ناشی از نوسانات وزنی و بارداری ) را می توان با انجام ميکرونيدلينگ از بین برد.
  • امکان کوچک کردن منافذ باز پوستی با ميکرونيدلينگ وجود دارد.

آیا می دانید میکرونیدلینگ چگونه انجام می شود ؟

جهت پیشگیری از درد ناشی از این روش جوانسازی ؛ پزشک متخصص پوست باید پیش از هر چیز ، پوست شما را با استفاده از کرم های بی حسی موضعی ؛ تحت بی حسی قرار دهد.

در گام بعدی پزشک با استفاده از دستگاه مخصوص میکرونیدلینگ ، مبادرت به ایجاد منافذی بسیار ریز در پوست شما نموده و بدین ترتیب پوست تان را به تولید کلاژن با مقادیر بالا وا می دارد.

توجه داشته باشید چنانچه روش پی آر پی یا مزوتراپي نیز همزمان با ميکرونيدلينگ انجام پذیرند ؛ کیفیت نتایج درمان به میزان قابل ملاحظه ای ارتقاء خواهد یافت.

لازم به ذکر است که به انجام همزمان مزوتراپی و میکرونیدلینگ ، روش مزونیدلینگ اطلاق می گردد.

میکرونیدلینگ

تعداد جلسات میکرونیدلینگ چقدر است ؟

یکی از رایج ترین سوالاتی که افراد در جلسه مشاوره از پزشک خود می پرسند ؛ این است که کسب نتیجه قابل قبول از میکرونیدلینگ نیاز به چند جلسه درمانی دارد ؟

در پاسخ به این پرسش باید متذکر شد که میزان پاسخگویی به این روند جوانسازی ؛ در هر فردی متفاوت است و به پارامترهایی از قبیل سن ، وسعت ضایعات موجود در سطح پوست ، وضعیت جسمی و غیره وابسته است.

به عنوان مثال افرادی که اعتیاد به استعمال دخانیات ندارند ، نسبت به افراد سیگاری ؛ به مراتب پاسخ بهتری به ميکرونيدلينگ می دهند و معمولا طی 6 – 4 جلسه نتیجه دلخواه خود را دریافت می کنند.

فواصل زمانی بین جلسات ميکرونيدلينگ ، غالبا بین 14 تا 40 روز می باشد ؛ البته این مسئله به نظر پزشک بستگی دارد.

آیا میکرونیدلینگ عوارض دارد ؟

به جرأت می توان از ميکرونيدلينگ به عنوان یکی از روش های جوانسازی ایمن و کم عارضه یاد کرد ؛ البته توجه داشته باشید که این امر در گرو انتخاب یک متخصص پوست حاذق و متبحر ، تحقق خواهد یافت.