کاشت مو

عمل کاشت مو

کاشت مو : ریزش مـو و کم پشتی مـو از متداول ترین دغدغه های افراد محسوب می شود ، چراکه مـو تاثیر قابل ملاحظه ای بر ظاهر چهره دارد. این مسئله ، زمانی که به میزان زیادی از تراکم موها کاسته شده و پوست سر نمایان گردد ؛ بسیار جدی شده و موجب کاهش اعتماد به نفس فرد می شود.

از این رو غالبا افرادی که با اختلال ریزش مـو یا کم پشتی مـو مواجه هستند ، مترصد یافتن راهی جهت دستیابی به مـوهایی پر پشت و ایده آل می باشند.

کاشت مـو از جمله نوین ترین و در عین حال موثرترین و کارآمدترین ؛ روش های درمان طاسی و کم مویی می باشد که امروزه مورد استقبال گسترده ای واقع شده و توسط پزشکان جراح و متخصص پوست و مو که در حوزه کاشت مـو از دانش و مهارت لازم برخوردارند ، انجام می پذیرد.

کاشت مو

کاشت مو چیست ؟

منظور از کاشت مـو ، افزودن مـوهای بیشتر به ناحیه ای از سر می باشد که تراکم مـو در آن جا کم بوده یا اصلا مویی در آن قسمت وجود ندارد و اصطلاحا فرد در آن بخش از سر خود با طاسی مواجه است.

به طور کلی برای کاشت مـو ، از قسمت های پشت سر که اغلب پرپشت تر از دیگر نواحی سر است یا حتی از سایر قسمت های بدن ؛ مـو برداشت شده و به بخش های کم پشت یا طاس سر منتقل می شود.

در حقیقت باید اشاره داشت که کاشت مو ، روشی است که تحت بی حسی موضعی انجام شده و طی آن ، موهای طبیعی از بخش های پرموی ناحیه پشت سر یا در برخی موارد از بخش های اطراف سر بیمار برداشته شده و از طریق یکی از روش های کاشت مـو ؛ اعم از FIT ، FUT ، SUT ؛ به نواحی ای از سر که موی کمتری دارد ، پیوند زده می شود.

لازم به ذکر است در مواردی که متقاضی کاشت مـو ، با طاسی سر مواجه باشد ؛ جهت پیوند مو به سر وی از موهای بدن او استفاده خواهد شد.

ناگفته نماند که در عمل کاشت مـو ، موهای پیوند زده شده پس زده نخواهند شد ؛ زیرا فولیکول های موهای کاشته شده از سر یا بدن خود فرد بوده و در نتیجه بدن واکنش منفی به آن ها نشان نمی دهد.

برای کاشت مو به چه پزشکی مراجعه کنم ؟

از آن جا که عمل کاشت مو ، از حساسیت بالایی برخوردار بوده و نیازمند انجام دقیق و صحیح می باشد ؛ اکیدا توصیه می شود که برای انجام آن حتما به یک جراح و متخصص پوست و موی مجرب و ماهر مراجعه فرمایید.

زیرا جراح و متخصص پوست و مو ، از صلاحیت آکادمیک و نیز عملی لازم برای انجام کاشت مـو برخوردار بوده و با اتکا بر دانش و تجربه خود می تواند بهینه ترین نتایج را از کاشت موی طبیعی برای مراجعین خود رقم بزند.

توجه داشته باشید که عدم مراجعه به پزشک متخصص ، می تواند شما را با عوارض بسیاری مواجه سازد که متاسفانه در برخی موارد این عوارض ، حتی در صورت اقدام به ترمیم فرآیند کاشت ؛ غیر قابل جبران می باشند.

از این رو به متقاضیان کاشت مو توصیه می گردد که  به منظور داشتن یک عمل موفقیت آمیز و دستیابی به نتایج رضایت بخش ، در انتخاب پزشک خود نهایت دقت را داشته باشند.

شما عزیزان می توانید برای انجام موفق پیوند موی طبیعی با نهایت اطمینان به مطب دکتر صفائی جراح پوست و مو تهران که از بهترین جراحان کاشت مـو در این استان به شمار می روند ، مراجعه نمایید.

فیلم کاشت مو توسط دکتر صفائی بهترین جراح کاشت مو در تهران

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای کاشت مو هستند ؟

 • افرادی که با اختلال طاسی یا کم پشتی مو مواجه هستند ؛ کاندید مناسبی برای کاشت مـو خواهند بود.
 • همچنین خانم هایی که دارای موهایی نازک هستند ، نیز گزینه مناسبی برای کاشت مـو به شمار می روند.
 • ضمنا باید اشاره داشت افرادی که در پی آسیب دیدگی یا سوانحی اعم از سوختگی ، موهای خود را از دست داده اند ؛ نیز چنانچه موضع مورد نظر جهت پیوند مو خونرسانی کافی داشته باشد ؛ گزینه مناسبی برای انجام این عمل خواهند بود.

کاشت مـو برای چه افرادی مناسب نیست ؟

شایان ذکر است که پیش از شروع فرآیند کاشت ، باید آزمایشات مخصوصی بر روی کاندیدای کاشت مـو صورت پذیرد ؛ چرا که انجام موفقیت آمیز آن مستلزم برخورداری فرد زیباجو از سلامت کامل و عدم ابتلای وی به برخی بیماری های خاص می باشد.

لذا افرادی که هر یک از شرایط ذیل در مورد آن ها صدق کند ، هرگز کاندید مناسبی برای کاشت مـو نخواهند بود :

 • افرادی که بانک موی مطلوبی ندارند.
 • اشخاصی که پوست سر آن ها به دلیل انجام عمل جراحی یا آسیب دیدگی ، دارای زخم های شدیدی است.
 • افرادی که به دلیل مصرف داروهای شیمی درمانی ، موهای خود را از دست داده اند.
 • اشخاصی که سن لازم برای انجام کاشت مـو را ندارند. ( مناسب ترین زمان برای کاشت مـو بعد از 18 سالگی می باشد. )
 • افرادی که با مشکلات سیستم ایمنی بدن مواجه بوده و با بیماری هایی ؛ از جمله کم خونی ، آلرژی ، اختلالات عصبی و مواردی از این قبیل روبرو هستند.

آیا برای کاشت مـو محدودیت وجود دارد ؟

بله ، عمل کاشت یا پیوند مو با یکسری محدودیت هایی روبروست که بخش عمده ای از این محدودیت ها مربوط به بیمار بوده و بخش اندکی به تکنیک کاشت ؛ مرتبط می شوند.

در ادامه به محدودیت های مربوط به بیمار اشاره نموده ایم و توضیحاتی درباره هر یک ارائه کرده ایم.

 • بانک مو : بانک مو یا به عبارتی منطقه دهنده مو ، از جمله پارامترهای مهم در کاشت مـو محسوب می شود و در برخی موارد می تواند منجر به بروز محدودیت در عمل کاشت شود ؛ چرا که هر قدر منبع اهدا کننده مو محدودتر و کوچک تر باشد ، قاعدتا موهای آن منطقه نیز کمتر بوده و محصل کاشت نیز چندان چشمگیر نخواهد بود.
 • کیفیت موهای موجود در بانک مو : در صورتی که موهای قابل برداشت از ناحیه دهنده ، نازک بوده و رنگ روشنی داشته باشند ؛ طبیعتا نمی توانند به اندازه موهای مشکی و ضخیم ، ایجاد تراکم کنند.

ضمنا باید خاطر نشان شد که موهای حالت دار و فر نیز نسبت به موهای لخت و صاف ، پوشانندگی بیشتری خواهند داشت.

 • وسعت ناحیه گیرنده مو : هر قدر منطقه کم مو یا طاس ، وسیع تر باشد ؛ تراکم موهای کاشته شده کاهش خواهد یافت ؛ چرا که به هر حال تعداد موهای برداشت شده از منطقه دهنده مو محدود می باشد.