کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی درمانی برای سلولیت ، استرچ مارک و حلقه های تیره زیر چشم است. سرچشمه آن در اسپاهای فرانسه در دهه 1930 بود. این روش درمانی را می توان روی پلک ، گردن ، صورت ، بازوها ، باسن ، معده و پاها اعمال کرد. از تزریق دی اکسید کربن ، یک گاز طبیعی که در بدن وجود دارد ، استفاده می کند.

کربوکسی تراپی توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تأیید شده است.
عوارض جانبی ماندگار ندارد.
راحتی

این یک عمل سریع ، 15 تا 30 دقیقه ای سرپایی است.
شما می توانید بلافاصله ، به غیر از شنا و استحمام در وان به مدت 24 ساعت پس از درمان سلولیت یا کاهش چربی ، به کارهای عادی برگردید.
بیشتر افراد به 7 تا 10 جلسه نیاز دارند.
هزینه هر جلسه در امریکا تقریباً 75 تا 200 دلار هزینه دارد در ایران بین صد تا دویست تومان

افراد در یک مطالعه معتبر در سال 2016 کاهش سلولیت از درجه III به درجه II داشتند.

کربوکسی تراپی چیست؟

از کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت ، حلقه های تیره زیر چشم و علائم کششی( استرچ مارک) استفاده می شود. افرادی که تحت عمل کربوکسی تراپی قرار گرفته اند ، پیشرفت هایی در این زمینه ها دارند:
جریان
خاصیت ارتجاعی پوست
خطوط ریز و چین و چروک
همچنین به ترمیم کلاژن و از بین بردن رسوبات چربی کمک می کند

علاوه بر این ، با افزایش جریان خون به پلک می تواند به کاهش حلقه سیاه زیر چشم کمک کند. برخی پزشکان همچنین از این روش درمانی برای درمان اختلال نعوظ ، آرتریت حاد ، سندرم رینود و آلوپسی ناشی از گردش خون ضعیف استفاده کرده اند.
برای کاهش چربی و سلولیت ، این روش اغلب بر روشهای تهاجمی تر و پرخطر مانند لیپوساکشن ترجیح داده می شود

از کربوکسی تراپی می توان در صورت ، پلک ها ، گردن ، معده ، بازوها ، پاها و باسن استفاده کرد.

قیمت آن چند است؟

افراد معمولاً قبل از شروع دیدن نتایج به 7 تا 10 درمان کربوکسی تراپی نیاز دارند که در فاصله زمانی یک هفته از هم قرار دارند. هر نوع درمان بسته به ارائه دهنده می تواند بین 75 تا 200 دلار هزینه داشته باشد.

کربوکسی تراپی چگونه انجام می شود؟

مشخصات این روش براساس بخشی از بدن که تحت درمان قرار می گیرد متفاوت خواهد بود. مکانیک روش ، با این حال ، اکثراً یکسان هستند

مخزن گاز دی اکسید کربن با لوله های پلاستیکی به یک تنظیم کننده جریان متصل می شود. پزشک با دقت تنظیم خواهد کرد که چه مقدار گاز از مخزن جریان می یابد. گاز از طریق تنظیم کننده جریان و به لوله های استریلی منتقل می شود که در انتها دارای فیلتر است. فیلتر قبل از رسیدن گاز به بدن ، ناخالصی ها را جمع می کند. سپس گاز از یک سوزن بسیار کوچک در طرف مقابل فیلتر عبور می کند. پزشک گاز زیر پوست را از طریق سوزن تزریق می کند

این روش تقریباً کاملاً بدون درد است. برخی از پزشکان قبل از قرار دادن سوزن ، کرم بی حس کننده را در محل تزریق مالش می دهند. علی رغم نبود درد ، برخی از افراد گزارش می دهند که مدت کوتاهی پس از آن احساس عجیبی را تجربه می کنند.

کربوکسی تراپی یک روش سرپایی است و معمولاً فقط 15 تا 30 دقیقه طول می کشد.

چگونه شما را برای کربوکسی تراپی آماده می کنیم؟

قبل از عمل آماده سازی خاصی وجود ندارد ، اگرچه پزشک شما بسته به شرایط شما ممکن است دستورالعمل های خاصی را انجام دهد.

هر زمان که بخواهید ، از پزشک ما در همان روز استفاده کنید
سوالات پزشکی دارید؟ با یک پزشک متخصص و دارای مجوز تابلو به صورت آنلاین یا مجازی یا تلفنی ارتباط برقرار کنید.

هر زمان که بخواهید ، از پزشک ما در همان روز استفاده کنید
و یا اگر سوالات پزشکی دارید؟ میتوانید با پزشک متخصص ما که دارای مجوز تابلو به صورت آنلاین یا مجازی یا تلفنی ارتباط برقرار کنید.

گردش خون ضعیف تا حدی مسئول سلولیت ، علائم کششی و دایره های تیره زیر چشم است. سلول های بدن دی اکسید کربن را به عنوان ضایعات آزاد می کنند. گلبولهای قرمز اکسیژن موجود در هوا را استنشاق می کنند و آنرا به بافت منتقل می کنند ، سپس دی اکسید کربن را انتخاب می کنند. سرانجام ، دی اکسید کربن توسط ریه ها بازدم می یابد.

یک پزشک می تواند با تزریق دی اکسید کربن گردش خون را به یک ناحیه خاص افزایش دهد و باعث می شود گلبول های قرمز خون به منطقه بیایند. با رسیدن سلولهای خونی به محل ، گردش خون افزایش می یابد. این کار برای ترمیم سطح ارتجاعی پوست و در صورت تیرگی زیر چشم ، تغییر رنگدانه ها به یک درخشش سالم است.

علائم کششی: علائم کششی که روی بدن می بینید پارگی کلاژن پوستی است. کربوکسی تراپی کلاژن جدید ایجاد می کند ، که پوست را ضخیم می کند و ظاهر آن را بهبود می بخشد.

سلولیت: گاز دی اکسید کربن همچنین می تواند به سلولهای چربی تزریق شود و این باعث می شود سلول ها بترکند و از بین بروند. سلولیت هنگامی ایجاد می شود که چربی زیر جلدی از طریق پوست بیرون زده باشد. مطالعات متعددی نشان داده اند که کربوکسی تراپی در درمان سلولیت بی خطر است.

حلقه های زیر چشم: دایره های تیره زیر چشم معمولاً در اثر گردش خون ضعیف ایجاد می شود ، که باعث ایجاد استخر عروقی می شود. تزریق گاز زیر پلک باعث کاهش این جمع شدن مایل به قرمز و جایگزین کردن آن با رنگ طبیعی پوست می شود.
آلوپسی: آلوپسی (ریزش مو) ناشی از گردش خون ضعیف نیز می تواند با کربوکسی تراپی درمان شود.

عوارض جانبی کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی یک روش نسبتاً بی خطر است و تقریباً عوارض جانبی ندارد. ممکن است افراد در محل تزریق ، بخصوص در بازوها و پاها دچار کبودی شوند. این کبودی باید طی یک هفته پاک شود. افرادی که درمان کاهش چربی یا سلولیت را دریافت می کنند ، نباید به مدت 24 ساعت در آب غوطه ور شوند ، از جمله شنا یا استفاده از وان ممنوع است.

از کربوکسی تراپی چه انتظاری داریم؟

هنگامی که از کربوکسی تراپی برای درمان علائم استرچ مارک و اسکار زخم استفاده می شود ، نسبتاً بدون درد است. دلیل این است که بافت اسکار اعصاب ندارد. شما ممکن است احساس خارش را حس کنید. خارش باید طی حدود پنج دقیقه برطرف شود.

افرادی که از کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت و رسوبات چربی استفاده می کنند ، ممکن است در هنگام تزریق احساس فشار کنند ، شبیه به احساس حین گرفتن فشار خون است. و این ناشی از انبساط گاز است. مناطق تحت درمان پس از درمان تا 24 ساعت احساس گرما و سوزش می کنند ، زیرا گاز دی اکسید کربن کار خود را انجام می دهد و گردش خون بهبود می یابد. با این حال ، شما باید بتوانید روال عادی زندگی خود را بعد از انجام عمل از سر بگیرید.