بادی آنالیزر

امروزه برای ارزیابی تغذیه ای روش های جدیدی ابداع شده است که می تواند برای تشخیص دقیق تربه متخصصان تغذیه کمک کند تا بتوانند روش درمانی موثر تری را برای بیماران خود در نظر بگیرند. دستگاه بادی آنالیزور یکی از روش هایی ارزیابی تغذیه ای است که متخصصین تغذیه می توانند وضعیت کنونی بیماران خود را درکمتر ازچند دقیقه بررسی کنند و بتوانند متناسب با آن توصیه های لازم را به بیماران خود بکنند. دستگاه بادی آنالیزورکار آنالیز بدن رابه صورت کامل انجام داده، و کارایی بسیار بالایی در آنالیز ترکیبات بدن از قبیل درصد چربی، آب، عضلات، استخوان‌ها، املاح، مقدار لاغری و کمبود وزن، چاقی و اضافه وزن، شاخص توده بدنی (BMI)، اندازه‎گیری چربی موضعی به تفکیک اندام‎های بدن دارد.این ابزار مفید می تواند وضعیت سلامتی فرد را به منظور رژیم غذایی بهتر و تحرک بدنی موثرتر با توجه به ترکیب بدنی فرد مشخص کند.
مکانیزم عملکرد دستگاه

این دستگاه با استفاده از ایمپالس‎های الکتریکی،در بافت بدن مقاومت در برابر جریان الکتریکی را ایجاد می کند.با توجه به مقاوت بدن تمامی نسبت های بدن مشخص خواهد شد و سپس آن را با مقدار نرمالی که برای دستگاه بادی آنالیزور تعریف شده است ،مقایسه می کند.بدین گونه وضعیت کلی و جزیی بدن مشخص خواهد شد.

دستگاه-بادی-آنالیزور

دستگاه بادی آنالیزور چه مشخصه هایی را برای بیمار مشخص می کند ؟

وزن شما متناسب با قد و سن شما در نموداری قرار داده می شود و برای شما یک رنج نرمال و وزن ایده آل مشخص می شود.

وضعیت چربی وقسمت های بدون چربی به تفکیک اندامها مشخص می گردد

مقدار چربی های احشایی ( چربیهای که دور با فت ها هستند و مسئول بیماریها هستند) تعیین خواهد شد.

نسبت دور کمر به باسن

مقدارپروتئین و مواد معدنی در بدن

نسبت عضله و چربی بدن با توجه به جنس و سن

مقدار چربی و توده عضلانی

برای کودکان کمتر از شانزده سال منحنی وزن و قد بر اساس منحنی رشد استاندارد رسم می شود .

در پرینتی که به شما داده می شودموارد زیر را مشاهده می کنید :

– حجم توده چربی
– توده عضلانی اسکلتی
– میزان اب بدن
– توده چربی آزاد
– درصد چربی بدن
– نسبت دور کمر به باسن ( WHR)
– میزان متابولیسم پایه ( BMR )
– انالیز چربی و عضله

نتایج این دستگاه برای همه افرادی که قصد رژیم درمانی دارند مناسب است بخصوص برای ورزشکاران می تواند بسیار مفید واقع شود زیرا می توانند با آنالیز کامل بدن برنامه مناسبی را متناسب با رشته ورزشی خود ترسیم کنند و بعد از هر گونه تمرین و کاهش وزن و یا افزایش وزن می توانند از درصد چربی و عضله خود آگاه شوند.

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات