تلنگر لب

بوتاکس در مقابل دیسپورت : کدام یک را برای برگرداندن لب خود انتخاب کنم؟

تلنگر لب

آیا می دانستید بوتاکس و دیسپورت فقط برای از بین بردن چین و چروک نیستند؟ آنها عنصر کلیدی در تلنگر لب هستند که زیبایی طبیعی صورت، لب ها و لبخند شما را افزایش می دهد. اما انتخاب دیسپورت یا بوتاکس برای تلنگر لب می تواند یک چالش باشد. کدام بیشتر دوام می آورد؟ کدام یک سریع ترین نتایج را ارائه می دهد؟ چگونه می توانم تصمیم بگیرم که کدام یک برای من بهترین است؟ ما در این مقایسه بوتاکس و دیسپورت به همه این سوالات و بیشتر پاسخ خواهیم داد.

تلنگر لب چیست؟

لیپ فلیپ یک روش غیرتهاجمی بزرگ کردن لب است که عضله بالای لب بالایی را شل می کند. بر خلاف پرکننده‌های محبوب (مانند Restylane، Juvederm و  (Volumaکه از تزریق اسید هیالورونیک برای حجیم کردن لب‌ها برای داشتن ظاهری جذاب استفاده می‌کنند، فلاپ‌های لب به Dysport یا Botox متکی هستند. این تفاوت به افراد اجازه می دهد تا جلوه لب پرتر را دریافت کنند و در عین حال ظاهر طبیعی تری داشته باشند. یکی دیگر از مزیت‌های تلنگر لب نسبت به پرکننده‌ها این است که تلنگر لب‌ها همچنین به کاهش خطوط ریز و علائم مشابه پیری کمک می‌کند که به ناچار با افزایش سن ظاهر می‌شوند.

لیپ لیپ چگونه کار می کند؟

چرخش لب با شل کردن عضله مستقیما بالای لب کار می کند. این یک ظاهر بسیار طبیعی ایجاد می کند زیرا بر خلاف استفاده از فیلر، به جای تغییر دادن آن، پری و شکل طبیعی شما را افزایش می دهد. این روش بزرگ کردن لب می‌تواند بسیار ظریف‌تر از فیلر لب یا ایمپلنت‌ها باشد و همچنان به حرکت طبیعی دهان لب‌ها کمک می کنند.

بوتاکس یا دیسپورت را کجا تزریق می کنید؟

بوتاکس و دیسپورت به عضله بالای لب بالایی تزریق می‌شوند تا لبه‌ای ایجاد کنند. تزریق در این ناحیه عضله را شل می کند، که به لب بالایی اجازه می دهد به سمت بیرون بچرخد و ظاهری کامل تر و مشخص تر ایجاد می کند.

Dysport چیست؟

Dysport نام تجاری سم بوتولینوم نوع A به نام abobotulinumtoxinA (ABO)  است. Dysport می تواند حاوی 300 یا 500 واحد ABO باشد و برای ایجاد اثرات متفاوت رقیق می شود. دیسپورت توسط متخصص پوست و مو زیبایی شمال تهران دکتر سینا صفایی برای ایجاد لب و چین و چروک های صاف روی صورت و پیشانی استفاده می شود. دیسپورت با شل کردن عضلات صورت اطراف محل تزریق عمل می کند. دیسپورت همچنین حرکت عضلات صورت را محدود می کند تا از ایجاد یا عمیق شدن خطوط و چین و چروک صورت جلوگیری کند.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس نیز نوعی سم بوتولینوم نوع A به نام onabotulinumtoxinA (ONA)  است. بوتاکس حاوی 50-200 واحد ONA است و توسط سازنده برای استفاده آرایشی رقیق می شود. از بوتاکس برای برگرداندن لب ها و برای صاف و نرم کردن چین و چروک های صورت نیز استفاده می شود. بوتاکس با مسدود کردن سیگنال‌های شیمیایی که باعث انقباض عضلات صورت می‌شوند، عمل می‌کند. این اثر آرامش‌بخش موقت، کلید جادویی صاف‌کننده چین و چروک و برگرداندن لب‌های بوتاکس است.

نتایج از هر نوع تزریق چقدر طول می کشد؟

این یکی از مهم ترین تفاوت های دیسپورت و بوتاکس است. دوام لب Dysport بین سه تا چهار ماه است، در حالی که بوتاکس می تواند تا شش ماه دوام داشته باشد.

برای هر نوع تزریق چند واحد لازم است؟

تعداد یونیت ها می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد و باید به صورت موردی توسط دکتر سینا صفایی تعیین شود. مطالعات نشان می دهد که Dysport با نسبت 2.5:1 کار می کند – به این معنی که 25 واحد Dysport مشابه 10 واحد بوتاکس است.

تفاوت اصلی بین هر نوع تزریق چیست؟

تفاوت اصلی بین دیسپورت و بوتاکس مدت زمانی است که ممکن است برای دیدن نتایج طول بکشد! سایر تفاوت‌هایی که باید قبل از برنامه‌ریزی برای تلنگر لب در نظر بگیرید عبارتند از میزان رضایت بالاترDysport  (90% در مقابل 75%) و شواهدی که نشان می‌دهد Dysport در تزریق در مقایسه با بوتاکس درد کمتری دارد.

بوتاکس:

تا 6 ماه ماندگاری دارد

در عرض 7-30 روز اثر می گذارد

دیسپورت:

تا 3-4 ماه ماندگاری دارد

در عرض 3-4 روز اثر می گذارد

درد کمتر در حین تزریق

درصد موفقیت بالاتر

دکتر سینا صفایی متخصص پوست و مو و زیبایی کدام یک را توصیه می کند؟

هر دو بوتاکس و دیسپورت برای دستیابی به لب های رویایی شما از طریق تلنگر لب بسیار عالی هستند. در طول مشاوره، دکتر سینا صفایی بر اساس تاریخچه پزشکی و نیازها و خواسته های شما، بهترین گزینه را برای شما شرح خواهد داد. با این حال، اگر به دنبال رضایت فوری هستید، Dysport ممکن است انتخاب بهتری برای شما باشد، زیرا احتمال اینکه تنها در عرض چند روز اثرات زیبایی خود را نشان دهد، بیشتر است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *