تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

امروزه تزریق بوتاکس ، انقلابی عظیم در زمینه رفع چین و چروک و به طور کلی رفع علائم ناشی از افزایش سن و بازگرداندن جوانی به چهره پدید آورده است.

لازم به ذکر است که تزریق بوتاكس ، قادر به رفع چین و چروک هایی می باشد که در اثر انقباض عضلات صورت ؛ نمود یافته اند.

بوتاکس چیست ؟

بوتاکس در حقیقت از نوعی سم ، موسوم به سم بوتولینیوم Botulinum ، تشکیل یافته است و برای بدن هیچ گونه ضرری ندارد ؛ چرا که به طور طبیعی در بدن یافت می شود و بدن با آن سازگاری کامل دارد.

از این رو مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) واقع شده است.

این سم می تواند برای بازه زمانی مشخصی ، انقباض عضلات صورت را محدود نموده و بدین ترتیب به کاهش چین و چروک های صورت بیانجامد.

تزریق بوتاکس

لازم به ذکر است که تزریق بوتاکس ، یک روش غیرتهاجمی جوانسازی است و در این زمینه تا حدود قابل قبولی توانسته به عنوان مکمل اعمال جراحی ، مورد استفاده قرار گیرد.

تزریق بوتاكس برای افرادی که از انجام جراحی های تهاجمی جوانسازی واهمه دارند ، گزینه بسیار مناسبی می باشد.

موارد کاربرد بوتاکس

بوتاکس می تواند در رفع موارد ذیل بسیار مثمر ثمر واقع شود :

  • خطوط خنده
  • خطوط کناری چشم
  • خط اخم و خطوط پیشانی
  • خطوط گوشه لب
  • خطوط گردن
  • از بوتاكس می توان برای اصلاح عدم تقارن صورت نیز استفاده کرد.

لازم به ذکر است که بوتاكس می تواند با هدف درمان تعریق زیاد کف دست ، پا و زیر بغل و نیز درمان سردردهای میگرنی نیز انجام گیرد.

کاندیدای مناسب تزریق بوتاکس

افرادی که تصمیم دارند تزریق بوتاكس انجام دهند باید شرایط زیر را دارا باشند :

  • برخورداری از سلامت فیزیکی کامل
  • عدم حساسیت به پروتیئن
  • عدم بارداری و شیردهی

ماندگاری بوتاکس

توجه داشته باشید که نتایج تزریق بوتاکس ، دائمی نبوده و به طور کلی این روش جوانسازی ؛ موقتی بوده و جهت ماندگارتر نمودن نتایج آن می بایست انجام تزریق را در فواصل زمانی معینی تکرار کرد.

همانطور که اشاره نمودیم ، تزریق بوتاكس در کاهش چین و چروک های ناشی از انقباض عضلات می تواند کارآمد و موثر واقع شود ؛ لذا برای افرادی که به دلایلی اعم از آغاز فرآیند پیری ، کاهش حجم چربی زیرپوستی و افتادگی پوست ؛ با چروک های عمیق پوستی مواجه شده اند نباید از تزریق بوتاكس ، توقع دستیابی به بهینه ترین نتایج را داشته باشند.

آیا تزریق بوتاکس عوارض دارد ؟

خیر؛ چنانچه تزریق بوتاكس توسط افراد متخصص صورت گیرد هیچ گونه عوارضی نخواهد داشت ، اما در غیر این صورت ممکن است عوارضی از قبیل افتادگی پلک ، حساسیت پوستی ، افت فشار خون و تپش قلب را به دنبال داشته باشد.

Tags: , , ,