تزریق فیلر

تزریق فیلر

جوانسازی صورت با تزریق فیلر

پوست انسان در اثر عوامل متعددی از جمله بالا رفتن سن ، تابش اشعه یونیزان ، عادات نادرست غذایی و غیره به تدریج با کاهش حجم چربی زیرپوستی مواجه شده و به مرور قوام خود را از دست می دهد.

از بین رفتن قوام پوست و فقدان چربی زیرپوستی ، زمینه ساز بروز چین و چروک در پوست بخصوص در برخی نواحی اعم از گونه ها ، اطراف لب و غیره و نیز کاهش حجم این مناطق شده و بدین ترتیب زیبایی چهره به چالش کشیده می شود.

دکتر سینا صفائی جراح پوست و مو تهران می باشند ، از ایشان می توان به عنوان یکی از برجسته ترین متخصصان پوست استان تهران یاد کرد که انجام کلیه روش های جوانسازی و زیبایی پوست را به بهترین نحو ممکن به انجام رسانده و نتایجی رضایت بخش برای مراجعین خود به ارمغان می آورند.

تزریق فیلر

فیلر چیست ؟

در حال حاضر ، راهکارهای بسیاری جهت بازگرداندن حجم از دست رفته پوست ، رفع چین و چروک های پوستی و حجیم سازی برخی نواحی صورت همچون گونه و لب ؛ وجود دارد و به کمک آن ها می توان شادابی و جوانی را مجددا به چهره بازگرداند.

لازم به ذکر است که از تزریق فیلر ، می توان برای جوانسازی پوست برخی دیگر از اعضای بدن نظیر دست ها نیز استفاده کرد.

تزریق فیلر ، یکی از ایمن ترین و کارآمد ترین روش های غیر تهاجمی جوانسازی است که در تمامی نواحی بدن به منظور رفع چین و چروک های پوستی و افزایش حجم انجام می گیرد ؛ این روش از جوانسازی در بین مردم مخصوصا در بین بانوان محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است.

فیلر از جنس هیالورونیک اسید می باشد که به صورت طبیعی در بدن انسان وجود دارد ، بنابراین تزریق آن باعث بروز حساسیت در بیماران نمی شود ؛ تزريق فيلر ، در پوست باعث افزایش کلاژن سازی می شود و در نهایت پوست شاداب تر به نظر می رسد.

البته ناگفته نماند که نتایج تزريق فيلر ، دائمی نبوده و در صورت تمایل به ماندگاری بیشتر نتایج به دست آمده می بایست پروسه تزریق را در دوره های زمانی معین تکرار نمود.

تزریق فیلر گونه و لب و زاویه سازی فک ، توسط بهترین جراح و متخصص پوست تهران دکتر سینا صفائی

کانتورینگ صورت با تزریق فیلر

کانتورینگ صورت ، با بهره وری از تزریقات زیبایی و ترکیبی از پرکننده های پوستی ؛ جهت ایجاد یک کانتور طبیعی در صورت انجام می شود.

ژل و چربی ، زیرمجموعه ای از فیلرهای پوستی هستند ؛ ژل ها به طور معمول از اسید هیالورونیک تشکیل شده اند و مکانیزم کار آن ها بر این اساس استوار است که چین و چروک ها را پر می کنند و به رفع چین و چروک قسمت های مختلف صورت ؛ نظیر  اطراف چشم ، اطراف دهان و غیره می انجامند و همچنین با خاصیت پرکنندگی که دارند ، به بافت نرم نواحی مورد نظر ؛ اعم از لب و گونه نیز حجم می دهند.

چربی ها ، نوعی فیلر طبیعی محسوب می شوند که از بدن خود فرد تهیه شده و پس از خالص سازی ، به نواحی مورد نظر تزریق می شوند و مانند ژل ها می توانند چین و چروک های پوست را برطرف ساخته و همچنین نقاط مورد نظر را حجیم تر کرده و برجسته نمایند.

از این رو به جرأت می توان گفت که فیلرها می توانند کارهای بسیار شگفت انگیزی برای ظاهر شما انجام دهند ؛ تا جایی که با تزریق آن ها می توانید کانتورینگ صورت خود را بهبود بخشیده و حتی تغییر دهید.

کاربردهای تزریق فیلر

 • به کمک تزريق فيلر می توان افتادگی پوست را برطرف نمود.
 • برای رفع جای زخم می توان به موضع مورد نظر ، فیلر تزریق نمود.
 • با تزريق فيلر ، امکان رفع چین و چروک های پوستی وجود خواهد داشت.
 • با تزریق فیلر به لب و گونه می توان این نواحی را حجیم تر و برجسته تر نمود.
 • برای کاهش یا حتی در برخی موارد رفع تیرگی نواحی اطراف چشم ، می توان از طریق تزريق فيلر به زیر چشم این عارضه را مرتفع نمود.

 

برخی افراد دارای چانه هایی کوچک و عقب رفته هستند ، به طوری که برجستگی فک آن ها مشخص نیست ؛ بنابراین این مسئله ، موجب بدفرمی ظاهر آن ها می شود. با تزریق فیلر به خط فک و چانه ، می توان زاویه صورت و فرم چانه را بهبود بخشیده و کانتور بهتری به چهره بخشید.

لازم به ذکر است که با تزریق فیلر به بینی ، می توان برجستگی های کوچک پل بینی را اصلاح و یک پروفایل زیبا برای افراد ایجاد کرد.

ضمنا توجه داشته باشید ، برای افرادی که لبخندهای لثه ای دارند ( هنگام لبخند زدن بیش از حد لثه های بالایی خود را نشان می دهند ) ، می توان از تزریق فیلر برای کاهش دید لثه هنگام لبخند زدن استفاده کرد

مزایای تزریق فیلر

 • این روش از جوانسازی ، دوره نقاهت ندارد.
 • روشی کاملا ایمن و بی خطر می باشد.
 • بدون درد است ، چرا که تحت بی حسی موضعی انجام می پذیرد.
 • ماندگاری تزریق فیلر به مراتب بیشتر از دیگر روش های جوانسازی است.
 • بیماران پس از انجام آن بلافاصله می توانند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند.

تزریق فیلر در چه مواردی ممنوع است ؟

 • برای افرادی که به اگزمای پوستی مبتلا می باشند.
 • برای افرادی که دچار ضعف سیستم ایمنی هستند.
 • برای افرادی که سابقه حساسیت به تزریق فیلر دارند.
 • برای افرادی که با اختلالات خونی نظیر انعقاد خون مواجه هستند.
 • برای افرادی که در موضع مورد نظر با عفونت و التهاب ، روبرو هستند.
 • تزريق فيلر در دوران شیردهی و بارداری ، به هیچ عنوان نباید انجام گیرد.

اقدامات قبل از تزریق فیلر

 • حداقل از 24 ساعت قبل از تزريق فيلر ، استفاده از نوشیدنی های حاوی الکل ممنوع می باشد ؛ زیرا الکل سبب رقّت خون شده و در نتیجه منجر به افزایش احتمال کبودی می گردد.
 • مصرف داروهایی که موجب رقیق شدن خون می شوند ؛ مانند بروفن و آسپرین و همچنین داروهای ضد التهاب و نیز قرص ویتامین E و مکمل های گیاهی ؛ حداقل 2 هفته قبل از تزريق فيلر باید قطع شوند ؛ زیرا این موارد می توانند به تشدید میزان ورم و کبودی ناشی از تزریق بیانجامند.

اکیدا توصیه می شود ، خانم هایی که در دوران بارداری یا شیردهی به سر می برند و همچنین افرادی که نسبت به هر ماده ای حساس بوده و دچار آلرژی می شوند و نیز افرادی که با اختلالات عصبی مواجه هستند از تزريق فيلر اجتناب نمایند.

آیا تزریق فیلر عوارض دارد ؟

به طور کلی بعد از تزريق فيلر ، ممکن است فرد با یکسری عوارض خفیف مانند کبودی و ورم در ناحیه مورد نظر روبرو شود که مسئله ای عادی است و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

اما چنانچه تزریق ، توسط پزشکی که توانایی و تبحر کافی در این زمینه ندارد انجام شود و نیز در صورت استفاده از مواد نامرغوب برای تزریق ؛ قاعدتا ممکن است فرد در معرض عوارضی جدی قرار گیرد.

لازم به ذکر است در صورتی که این روش جوانسازی به دست پزشک متخصص ، انجام شود نه تنها عوارضی ندارد ؛ بلکه باعث افزایش کلاژن سازی و افزایش خونرسانی در پوست بیماران نیز می شود.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر

 • پس از تزريق فيلر ؛ شما ممکن است با حساسیت ، التهاب و تورم در موضع تزریق مواجه شوید که امری بدیهی می باشد ( مشروط به این که این حالات ، نهایتا تا 72 ساعت تداوم داشته باشند ) ، لذا مواجهه با این موارد نباید در شما ایجاد نگرانی نماید.
 • توجه داشته باشید در صورتی که با موارد مذکور ، بیش از سه روز روبرو شدید ؛ باید سریعا با پزشک خود تماس بگیرید.
 • آفتاب گرفتن و سولاریوم تا چند وقت پس از تزريق فيلر ( بسته به نظر پزشک معالج ) ممنوع است ، در صورت قرارگیری در زیر نور مستقیم خورشید باید حتما از داروهای ضد آفتاب استفاده کنید.
 • تا چند وقت پس از تزريق فيلر ، باید استعمال سیگار را متوقف نمایید ؛ زیرا سیگار ، فرآیند اکسیژن رسانی خون را مختل کرده و موجب اختلال در روند بهبودی و همچنین ایجاد لکه های پوستی و بروز چروک در پوست می شود.
 • طی دوران نقاهت تزریق فیلر ، از لمس کردن صورت و دستکاری محل تزریق خودداری نمایید ؛ چرا که در صورت بی توجهی به این مسئله ، ریسک بروز عفونت در محل تزریق افزایش خواهد یافت.
 • نحوه خوابیدن بعد از تزریق فیلر ، بدین صورت است که باید طوری سر خود را روی بالش قرار دهید که صورت تان با بالش در تماس نبوده و تحت فشار قرار نگیرد.
 • توصیه می شود تا چند روز پس از تزريق فيلر ، از انجام حرکات ورزشی سنگین اجتناب شود ؛ چرا که برخی حرکات بدن می تواند منجر به جابجایی فیلر شود.
 • به منظور کنترل و تسکین درد احتمالی ناشی از تزريق فيلر ، غالبا پزشک معالج داروی استامینوفن تجویز می کند که افراد می توانند ، در صورت لزوم از این داروها استفاده کنند.

نتیجه تزریق فیلر

تزریق فیلر صورت به طور کلی یک روش سرپایی است که تحت بی حسی موضعی انجام می شود و یک ساعت طول می کشد.

برای مشاهده نتایج نهایی تزریق فیلر ، حدود 7 تا 10 روز باید منتظر بمانید.

ماندگاری فیلر چقدر است ؟

ماندگاری فیلر به ماده و محل تزریق ، بستگی دارد و معمولا بین 6 تا 18 ماه دوام خواهد داشت.

هزینه تزریق فیلر

کلیه تزریقات زیبایی که در راستای جوانسازی صورت انجام می شوند ؛ اعم از تزريق فيلر ، تزریق ژل و تزریق بوتاکس ، همگی جزو اعمال زیبایی به شمار می روند و افرادی که تصمیم به انجام این تزریقات دارند باید خود کلیه هزینه تزریق را پرداخت نمایند ؛ چرا که به طور کلی هیچ یک از روش ها و عمل های زیبایی تحت پوشش بیمه قرار ندارند.

برای محسابه قيمت تزريق فيلر ، افراد باید تحت بررسی و معاینه دقیق از سوی پزشک متخصص پوست قرار گیرند ؛ چرا که هزینه دقیق آن بر اساس مولفه های مختلفی از جمله وسعت ناحیه تزریق ، دوز ماده تزریق و غیره معین می گردد.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات