تزریق ژل

تزریق ژل

جوانسازی با تزریق ژل

تزریق ژل ؛ یکی از روش های مدرن در راستای جوانسازی پوست به شمار می رود که با برطرف نمودن خطوط و چین و چروک های جزئی پوست نظیر خط اخم ، خط خنده ، خطوط پیشانی ، خط مابین ابروها ، شقیقه ها و غیره کمک شایانی به بازیابی جوانی و شادابی پوست می نماید.

ضمنا ژل ؛ به دلیل برخورداری از قابلیت حجیم سازی ، امکان فرم دهی و برجسته سازی نقاط مختلف صورت خصوصا گونه ها ، چانه ، لب و همچنین امکان زاویه سازی فک را نیز فراهم می آورد.

لازم به ذکر است در حالت طبیعی ، پوست دو نوع پروتئین تحت عناوین کلاژن و الاستین تولید می نماید که این پروتئین ها در حقیقت موظف به ایجاد قوام در پوست و استحکام بخشیدن به آن می باشند.

حال آن که پروتئین های مذکور ؛ در اثر عواملی اعم از وراثت ، افزایش سن و برخی پارامترهای محیطی همچون عادات غذایی نادرست ، قرارگیری در معرض اشعات مضر و غیره در معرض آسیب قرار گرفته و منجر به پیدایش علائم پیری در چهره می گردند.

تزریق ژل ، پوست را تحریک به تولید این دو پروتئین کرده و بدین ترتیب و با رفع چروک های خفیف تا متوسط پوست و همچنین پر کردن نواحی مورد نظر صورت ، سبب بهبود حالت چهره و بازگشت شادابی به آن می شود.

تزریق ژل

تزریق ژل چیست ؟

ژل هایی که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرند ، حاوی هیالورونیک اسید می باشند.

هیالورونیک اسید در واقع ، ماده ای است که در حالت طبیعی در بدن وجود داشته و به دلیل خاصیت آبرسانی ای که دارد ، درخشندگی و شفافیت پوست را افزایش داده و با تحریک تولید کلاژن و الاستین منجر به جوانسازی پوست می گردد.

چنانچه درصدد رهایی از چین و چروک های صورت هستید و می خواهید پوستی جوان و شاداب داشته باشید و همچنین در صورتی که تمایل به داشتن لب و گونه هایی پر و برجسته دارید ؛ تزريق ژل گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

اگرچه امروزه در راستای رفع چین و چروک صورت و نیز برجسته سازی گونه ها ، راهکارهای دیگری اعم از روش های جراحی و کاشت پروتز وجود دارد ؛ اما از آن جا که تزريق ژل ، یک روش غیرتهاجمی و متعاقبا ایمن است ؛ شاهد آن هستیم که عموما افراد به دلیل واهمه از روش های جراحی ، جهت دستیابی به ظاهری جوان تر و همچنین گونه هایی خوش فرم و برجسته ، روش تزريق ژل را برمی گزینند.

از این رو شاهد آن هستیم که شمار طرفداران این روش زیبایی و جوانسازی ، رو به افزایش است و جایگاه ویژه ای به خود اختصاص داده است.

کاربرد تزریق ژل

اگر چه از فرآیند تزريق ژل ، عمدتا در صورت بهره گرفته می شود ، اما می توان از آن در نقاط ذیل نیز استفاده کرد :

  • ناحیه پشت دست ها
  • گردن
  • بازو
  • و زانوها

تزریق ژل

لازم به ذکر است که دستیابی به موارد فوق الذکر ؛ تنها در صورت انتخاب یک متخصص پوست متبحر و مجرب ، محقق می گردد ، لذا در صورتی که درصدد انجام تزريق ژل می باشید توصیه می شود حتما به یک متخصص پوست حاذق و کارآزموده مراجعه نمایید.

دکتر سینا صفائی متخصص پوست شمال تهران و از بهترین پزشکان کلینیک زیبایی دکتر صفائی ، شما را در راستای حصول نتایج موفقیت آمیز از کلیه روش های جوانسازی پوست از جمله تزريق ژل به بهترین نحو ممکن یاری می نمایند.

ماندگاری تزریق ژل

یکی از سوالات شایعی که عموما زیباجویان متقاضی تزريق ژل ، با آن روبرو هستند ؛ ماندگاری تزریق می باشد.

امروزه غالبا از ژل های اسید هیالورونیک استفاده می شود که ماده ای با قابلیت جذب بوده و در نتیجه دائمی نبوده و پس از مدتی جذب بدن می شوند.

البته در رابطه با جذب ژل به بدن نگران نباشید ؛ زیرا این ماده به طور طبیعی نیز در بدن انسان موجود است و در نتیجه ، جذب آن مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

و اما در مورد مدت ماندگاری ژل ها باید اشاره داشت که طول عمر تزريق ژل ؛ بسته به برند ژل ، موضع تزریق ، متابولیسم بدن و همچنین تکنیک تزریق می تواند متغیر باشد  ؛ اما در حالت کلی غالبا مدت ماندگاری ژل ، حدودا 6 ماه الی یکسال است.

هزینه تزریق ژل

از مهم ترین مسائلی که در خصوص تزريق ژل باید بدان اشاره داشت ، هزینه آن می باشد.

به طور کلی ، عوامل بسیاری در تعیین قیمت تزریق ژل دخیل هستند که از جمله آن می توان وسعت ناحیه تزریق ، برند ژل مورد استفاده ، دوز ماده تزریق شونده و غیره را نام برد.

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات