روش های غیر جراحی جوانسازی پوست

مایع لیفت صورت تزریقی که آن را با نام فیلر می شناسیم، همراه با بوتاکس، به عنوان یکی از روش های غیر جراحی جوانسازی پوست ، برای کمک به حجم دهی، استراحت و پر کردن خطوط صورت و چین و چروک مورد استفاده قرار می گیرد. بهترین روش های جوانسازی پوست بدون جراحی همچنین این دو پروسه می تواند جوانی را به صورت بازگرداند ، با پر کردن پوست از داخل چروک ها را کاهش دهد و ویژگی های از دست رفته چهره را بازسازی کند. تزریق فیلر یکی از آخرین روند های ضد پیری در روش های غیر تهاجمی زیباییست و به عنوان یک جایگزین ارزان تر و کم خطرتر از یک فیس لیفت سنتی مورد استفاده قرار می گیرد.

بهترین روش های جوانسازی پوست بدون جراحی

چه چیزی بیشتر از همه باعث پیری می شود؟

فکر می کنید بیشترین تاثیری که کهولت سن بر ظاهر دارد چیست؟ خطوط و چین و چروک؟ تغییر رنگ؟ افتادگی پوست؟ واقعیت این است که ترکیبی از تمام این عوامل ظاهر را پیر می کند، اما یک علت اصلی وجود دارد که به افتادگی و چین و چروک کمک می کند که ان هم از دست رفتن پُری صورت است.

این طنز بی رحمانه پیری است که هرچه سن بالاتر می رود ، چربی ها در اطراف بدن ما انباشته شده ، اما در صورتمان از بین می روند. به یک چهره جوان فکر کنید، به احتمال زیاد یک چهره پر، با گونه های گرد را تجسم خواهید کرد. این به این دلیل است که چربی نقش مهمی در پر کردن پوست دارد و چهره ما را صاف و لطیف نگه می دارد.

البته که از دست دادن چربی تنها عامل در این معادله نیست. از بین رفتن کلاژن، که بدن ما در حدود 25 سالگی تولیدش را متوقف می کند، نیز از این عوامل است. در بعضی موارد، فرم صورت با از دست رفتن عضله ، که با فرایند پیری همراه است ، نیز تحت تأثیر قرار می گیرد. همه این ها در امر کاهش پُری چهره دخیل هستند.

Faceliftمایع چیست؟

Facelift مایع به پر کردن ، کشیدن ، صاف کردن و یا تغییر شکل چهره از طریق تزریق فیلرهای پوستی مانند Restylane، Perlane، Radiesse، Juvederm، Artefil و Sculptra، گفته می شود. این محصولات به روش های مختلف و با استفاده از مواد مختلف تولید می شوند و کاربردشان نیز تا حدودی متفاوت است. به عنوان بخشی از روش کلی، این محصولات اغلب در همکاری با یکدیگر و در کنار تزریق بوتاکس ، یکی دیگر از روش های جوانسازی پوست بدون جراحی ، استفاده می شوند.

استفاده از بوتاکس علاوه بر فیلرهای پوستی می تواند نتایج بهتر و طولانی مدتی را ایجاد کند. بوتاکس امواج عصبی را که موجب انقباض عضلات می شود مسدود می کند. هنگامی که ماده به مناطق مشخص تزریق می شود ، به طور موثری ماهیچه هایی که مسئول ایجاد حالت های خاصی در چهره هستند را آرام و بی حرکت می کند؛ این حالات مکرر چهره موجب فروپاشی کلاژن در مناطق خاص و ایجاد چروک های عمیق و خطوط اخم و لبخند می شود.

بوتاکس ، به ویژه زمانی که فیلرهای پوستی برای پر کردن خطوط صورت ، مانند چروک هایی که هنگام لبخند شکل می گیرند، استفاده می شود، می تواند مفید باشد. زیرا انقباض بیش از حد عضلات اطراف محل تزریق باعث تجزیه سریعتر فیلر می شود. این تجزیه ، زمان تزریق های ترمیمی بعدی را که برای نتایج بهتر لازم است کاهش می دهد.

چند نکته احتیاطی

  • به هیچ عنوان با تزریق ماده ای که در ایالات متحده آمریکا موجود نیست به صورت یا بدن خود موافقت نکنید. بسیاری از بیماران با این اشتباه آسیب دیده اند. بویژه شما باید آگاه باشید که سیلیکون در قالب مایع یا ژل برای تزریق به صورت یا بدن در ایالات متحده تایید نشده است و این نوع روش استفاده با بسیاری از عوارض ناخوشایند، ناسازگار و حتی کشنده مرتبط است.
  • کسی به غیر از پزشک دارای مجوز ، نباید تزریق را انجام دهد. ترجیحا برای این امر یک پزشک جراح پلاستیک تایید شده یا متخصص پوست که در استفاده از فیلرهای پوستی تزریقی آموزش دیده و دارای تجربه باشد را انتخاب کنید. در برخی از مناطق که این نوع تزریق ها محبوب هستند، پرستاران، زیبایی شناسان و خدا می داند چه کسان دیگری تزریق ها را انجام می دهند. فیلرهای پوستی ، درست مانند اعمال جراحی ، باید جدی گرفته شوند؛ زیرا که خطر افزایش عوارض جانبی در تزریق هایی که توسط افراد غیر متخصص انجام می شود به طور قابل توجهی مشهود است.
  • در صورت وجود هر گونه آسیب های فعال پوستی ، شیوع هرپس ، جوش ، لکه، کیست و عفونت در نزدیکی محل تزریق ، از استفاده از فیلرها خودداری کنید. تا زمانی که وضعیت پوست کاملا عادی شود ، انجام هرگونه روش تزریقاتی را به تعویق بیاندازید. همچنین در نظر داشته باشید که استفاده از لیزر ، میکرودرم ابریژن ، لایه برداری شیمیایی یا سایر درمان های پوستی مشابه در دوره ی استفاده از فیلر توصیه نمی شود. حتما دکتر خود را از هر گونه شرایط پزشکی موجود و همچنین داروهایی که ممکن است مصرف کنید مطلع سازید.

بهترین روش های جوانسازی پوست بدون جراحی

 

انواع مختلف فیلرها

از آنجا که در حال حاضر انواع مختلفی از محصولات به عنوان فیلرهای پوستی موجود است، شما باید قبل از تزریق تحقیقات خود را انجام دهید. بعضی دوام بیشتری دارند، بعضی ها بهترین سازگاری را برای مناطق مختلف صورت دارند و بعضی از آنها قدیمی ترند و بنابراین کمی بیشتر ثابت شده اند. بعضی ممکن است برای بیماران حساس ناخوشایند به نظر برسند؛ به عنوان مثال ممکن است برخی از بیماران حس خوبی از تزریق چربی برداشته شده از باسن به چهره شان نداشته باشند.

همانطور که برای جراحی های زیبایی هم توصیه شده، باید قبل از تصمیم گیری در استفاده از فیلرها با چندین پزشک مشورت کنید. در مورد مزایا و معایب آن ها پرس و جو کنید. بهترین پزشکان برای رفع نیازهای بیمار خود بیش از یک گزینه را ارائه می دهند.

پیدا کردن یک پزشک متخصص

اگر چه حرف و پیشنهاد دیگران می تواند بسیار مفید باشد، اما این را نباید به عنوان تنها روش برای پیدا کردن متخصص در نظر بگیرید. تجربه و اعتبار را بررسی کنید، زیرا که متاسفانه تعداد پزشکان دروغین که اینگونه تزریقات را انجام می دهند در سرتاسر جهان بسیار افزایش یافته است.

همواره شروع کردن با سازمان های حرفه ای و داراری تخصص ، مانند انجمن جراحان پلاستیک آمریکا و هیئت مدیره جراحی پلاستیک آمریکا ، یک ایده مناسب است. برای پیدا کردن یک پزشک که به طور خاص در استفاده از فیلرهای پوستی آموزش دیده و با تجربه است، ممکن است بخواهید با انجمن لیفتینگ (LFLA)، که در آن پزشکان عضو باید 1000 تزریق فیلر (با میانگین بیش از 5000 تزریق برای هر پزشک) را انجام داده باشند را مورد بررسی قرار دهید. اعضای LFLA قبل از اینکه به عنوان اعضا پذیرفته شوند، مدارک پزشکی شان نیاز به تأیید دارد.

آیا این آینده فیس لیفت است؟

به نظر می رسد Facelift مایع می تواند به عنوان یکی از بهترین روش های جوانسازی پوست بدون جراحی در نظر گرفته شود.  به طرق مختلف، خطرات آن کمتر از رویکردهای جراحی به نظر می رسد و نتایج آن نیز از نقطه نظر زیبایی شناسی می تواند به مراتب چشمگیر باشد. با این حال، تنها شما هستید که می توانید تصمیم بگیرید که اینگونه روش ها برای دستیابی به نتایج مورد نظرتان ارزشش را دارد با خیر.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات