علت ایجاد میخچه پا چیست؟

علائم و نشانه های میخچه و پینه عبارتند از:

ناحیه ای ضخیم و خشن از پوست
یک برآمدگی سخت شده و برجسته
حساسیت یا درد زیر پوست
پوسته پوسته شدن، خشک یا مومی شکل

میخچه و پینه یکسان نیستند.

میخچه ها کوچکتر و عمیق تر از پینه هستند و مرکز سختی دارند که با پوست متورم احاطه شده است. هنگام فشار دادن می توانند دردناک باشند. میخچه های سخت اغلب در بالای انگشتان پا یا لبه خارجی انگشت کوچک پا ایجاد می شوند. میخچه های نرم بین انگشتان پا تشکیل می شوند.
پینه‌ها به ندرت دردناک هستند و روی نقاط فشاری مانند پاشنه‌ها، گوی‌های پا، کف دست و زانو ایجاد می‌شوند. آنها ممکن است در اندازه و شکل متفاوت باشند و اغلب بزرگتر از میخچه هستند.

شما می توانید با پوشیدن کفش هایی که روی پاهای شما خیلی چسبیده اند، میخچه پا ایجاد کنید. اگر برای مدت طولانی بایستید یا راه بروید، وزن بدن و اصطکاک مداوم نیز می تواند باعث ایجاد میخچه های دردناک در کف پا شود.

مطالب مرتبط پیشین که شاید تمایل به خواندن داشته باشید:

چگونه می توان میخچه پا را درمان کرد؟

اگر مطمئن هستید که میخچه دارید، می توانید یکی از این روش ها را برای مدیریت آن در خانه امتحان کنید. همچنین باید از شر هر کفشی که برای پاهای شما خیلی کوچک است و سایر کفش های نامناسب خلاص شوید.

میخچه ها را با فایل جدا کنید

ممکن است بتوان میخچه را جدا کرد. از این مراحل استفاده کنید:

پاهای خود را در یک حمام گرم با نمک اپسوم خیس کنید.

پس از خیساندن، پاهای خود را با یک حوله تمیز خشک کنید و با یک لوسیون آبرسان یا کره کاکائو مرطوب کنید.

این روند را روزانه تا زمانی که میخچه شما نرم شود ادامه دهید.

بعد از اینکه نرم شد و دردناک نشد، سعی کنید میخچه را به آرامی با سنگ پا بمالید.

اگر میخچه بین انگشتان پا است، از یک تخته سنباده که به عنوان سوهان ناخن نیز شناخته می شود، برای مالیدن آن ها استفاده کنید.

این مراحل را تکرار کنید تا میخچه شما ناپدید شود که ممکن است چند هفته طول بکشد.

از روغن کرچک و پد میخچه استفاده کنید

پاهای خود را خشک کنید و روغن کرچک بزنید. این یک روغن گیاهی است که می توانید آن را در داروخانه محلی خود خریداری کنید.

بعد از اینکه میخچه خود را با روغن کرچک مرطوب کردید، آن را با یک پد مخصوص میخچه که می توانید در داروخانه خود پیدا کنید، محافظت کنید. پدهای میخچه به کاهش فشار از ناحیه کمک می کند تا میخچه بتواند التیام یابد.

پس از استفاده، مطمئن شوید که جوراب‌هایی بپوشید که خیلی تنگ نیستند و به آن‌ها اهمیت نمی‌دهید، زیرا روغن کرچک می‌تواند لکه‌دار شود. ممکن است چندین هفته طول بکشد تا میخچه بهبود یابد.

اگر روش سریع‌تری را برای خلاص شدن از شر میخچه ترجیح می‌دهید، گزینه‌های بدون نسخه در دسترس هستند و بی‌خطر و مؤثر نیز در نظر گرفته می‌شوند. می توانید پدهای میخچه حاوی اسید سالیسیلیک را در داروخانه خریداری کرده و روی میخچه های خود بمالید. با پیروی از دستورالعمل های ارائه شده، می توانید در عرض دو هفته شاهد ناپدید شدن میخچه های خود باشید.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنید؟

اگر درمان های خانگی جواب نداد به پزشک مراجعه کنید. ممکن است پزشک شما را به یک متخصص پا ارجاع دهد. متخصص پا پزشکی است که در بیماری های پا تخصص دارد. برای درمان میخچه، ممکن است لایه‌های پوست سفت شده را بتراشند، بتراشند یا برش دهند. این به حذف میخچه شما کمک می کند. بسته به اندازه میخچه شما ممکن است چند ملاقات طول بکشد.

چگونه می توانید از میخچه پا جلوگیری کنید؟

بهترین راه برای جلوگیری از تشکیل یا بازگشت میخچه این است که مطمئن شوید کفش های راحت و مناسبی به پا می پوشید. انگشتان پا باید بتوانند به راحتی در آنها حرکت کنند. اگر کفش‌هایتان می‌شکند، جوراب‌هایی بپوشید که روی انگشتان پایتان ضخیم باشد. همچنین می توانید بالای انگشتان پا و کناره های پای خود را با باندهای تنفسی در جایی که مستعد میخچه هستند بپوشانید. در نهایت، ناخن های پا را کوتاه نگه دارید، زیرا ناخن های بلند پا باعث می شود انگشتان پا در وضعیت غیر طبیعی قرار بگیرند.

در دراز مدت چه انتظاری می توان داشت؟

میخچه ها یک شبه ناپدید نمی شوند، اما می توانید با درمان ظرف دو هفته از نظر ظاهری کاهش پیدا کنند. ممکن است یک ماه یا بیشتر طول بکشد تا کاملاً ناپدید شوند. اگر مرتباً میخچه ایجاد می کنید، به دنبال کفش های حمایت کننده و راحت تر باشید. سایز پاها می تواند در طول زمان تغییر کند و اندازه کفش ها می تواند بین تولید کنندگان مختلف متفاوت باشد. ممکن است لازم باشد به سایز بزرگ‌تر بروید یا کفش‌هایی بخرید که برای پاهای پهن‌تر ساخته شده‌اند. یکی از همکاران فروشگاه کفش باید بتواند پاهای شما را اندازه گیری کند و به شما در پیدا کردن کفش های مناسب کمک کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *