بزرگ‌کردن لب‌ها با استفاده از پرکننده‌های پوستی هیالورونیک اسید


تکنیک های مختلف تزریق فیلر لب

بزرگ‌کردن لب‌ها با استفاده از پرکننده‌های پوستی هیالورونیک اسید

بزرگ‌ کردن لب‌ها با استفاده از پرکننده‌های پوستی هیالورونیک اسید (فیلر لب) به طور فزاینده‌ای در سراسر جهان محبوب شده است، زیرا تصور می‌شود که لب‌های بزرگ‌ تر جذاب و جوان‌ تر هستند. هدف از عمل بزرگ کردن لب، دستیابی به لب هایی صاف و پر با ظاهری طبیعی است.

قبل از اینکه تکنیک های مختلف تزریق پرکننده لب را توضیح دهیم، بیایید به آناتومی لب نگاه کنیم تا مناطق مختلف را درک کنیم. لب بالا و پایین از سه بافت مختلف به نام های لب سفید، لبه سرخابی و سرخابی تشکیل شده است. لب سفید (همچنین به عنوان رول سفید شناخته می شود) پوست درست بالای لب، سرخاب لب قرمز و مرز سرخابی مرز بین لب سفید و قرمز است. فیلتروم بافت فرورفته ای است که از زیر بینی تا مرز سرخابی کشیده می شود.

https://drsinasafaei.ir
لب به چهار ناحیه تقسیم می‌شود:پوست اطراف لب‌، ورمیلیون (گوشت لب)، مرز ورمیلیون، مخاط دهانی

تزریق سنتی

محبوب ترین روش استفاده از فیلر لب با سوزن های معمولی است. پزشک از سوزن‌های سخت با انتهای تیز برای تزریق ژوودرم به تعدادی مکان خاص استفاده می‌کند که ممکن است منجر به خونریزی جزئی شود. سپس به آرامی منطقه را ماساژ می دهند تا محصول به طور یکنواخت پخش شود و خطر ادم محدود شود. پرکننده های استاندارد لب معمولاً به صورت افقی به لب تزریق می شوند و در نتیجه توزیع یکنواخت حجم و پری ایجاد می شود.

تکنیک روسی

پرکننده های لب روسی از عروسک های تودرتوی روسی و لب های کاملا کوبیده شده آنها الهام گرفته شده است. با تزریق حجم اضافی و لیفت به وسط لب ها در روش روسی، لب ها را به شکل قلب شبیه می کند، در حالی که کناره های لب ها به طور معقولی در یک راستا با صورت باقی می مانند. محصول نهایی شبیه عروسک است و در عین حال پری و چاق بودن طبیعی دارد. این طرح به جای حجم وسیع‌تر، بر مرکز لب‌ها تأکید می‌کند و به شما جنبه عروسکی-عروسکی دلخواه را می‌دهد.

بسیار مهم است که به خاطر داشته باشید که بهتر است با یک لب تمیز شروع کنید یعنی اگر قبلاً فیلر لب داشته اید (به غیر از روش روسی)، ابتدا باید کاملاً آن را حل و لب به حالت طبیعی بازگردد. این تضمین می کند که حجم تزریق شده تنها در وسط لب متمرکز شود. اگر از قبل پرکننده‌های لب روسی دارید روش حل کردن انجام نمی‌شود.

بنابراین، تفاوت بین روش سنتی تزریق لب و پرکننده لب روسی چیست؟ برای انجام عمل پرکننده روسی،دکتر متخصص تزریق ژل لب دکتر سینا صفایی از سرنگ کوچک‌تری استفاده می‌کند و مقادیر کمی از فیلر را به صورت عمودی تزریق می‌کند و روی وسط لب‌ها متمرکز می‌شود.

تکنیک لب خیمه ای یا Lip Tenting

در طول درمان، تکنیک Lip Tenting با هدف مدیریت شکل و حجم لب است. سوزن چندین بار در لب سفید قرار می گیرد و مرکز آن را هدف قرار می دهد. اسید هیالورونیک در حین برداشتن سوزن تزریق می شود تا حجم داخل ناحیه عضلانی لب ایجاد شود و ساختارهای ستون مانندی ایجاد شود که از لب سفید بیرون زده است، اما برای جلوگیری از پر شدن لبه لب، رول سفید واقعی را پر نمی کند. . کانتور فیلتروم نیز تقویت خواهد شد.

این تکنیک با تنظیم فشار روی سرنگ و زیر نظر گرفتن موقعیت نوک سوزن، حجم و کانتور لب های شما را مدیریت می کند. از سوی دیگر، لب‌های جوان به حجم بیشتری در قسمت مرکزی لب نیاز دارند تا ظاهری شیک داشته باشند، در حالی که بیماران مسن ممکن است بازسازی کانتور لب را انتخاب کنند.

جوانسازی لب

هدف جوانسازی لب ها بازگرداندن ظاهر جوان لب ها است. رویکردها، فرآیندهای خاص پیری را که بر لب بیمار و ناحیه بلافاصله اطراف دهان تأثیر می‌گذارد، در نظر می‌گیرند و از روش‌های درمانی مختلفی برای رفع این مشکل استفاده می‌کنند. لبه‌های قرمز، ستون‌های فیلتروم و کاهش حجم پوست، همگی باید به عنوان بخشی از جوان‌سازی لب ترمیم شوند. حداقل دو فرآیند با ویژگی های متمایز انجام اینکار ضروری است که باعث جایگزینی حجم از دست رفته در سرخاب و خطوط اطراف دهان می شود و در عین حال ساختار لبه قرمز، لب سفید و ستون های فیتروم را بازسازی می کند.

تلنگر لب

با این حال، یک مد جدید در حال حاضر دنیای تزریقی را فرا گرفته است: Lip Flip این روش دقیقاً شامل تزریق یک شل کننده عضلانی مانند بوتاکس به عضله اطراف لب است تا فیبرهای عضلانی شل شود. در نتیجه، لب بالا به سمت بیرون می چرخد و به طور موثر آن را به سمت بالا می چرخاند. این باعث می شود که لب بزرگتر ظاهر شود بدون اینکه در واقع پری آن افزایش یابد.

نتیجه

لب ها با افزایش سن نازک و منقبض می شوند و خطوط عمودی ظریفی در اطراف گوشه ها ایجاد می شود که نشانه ای از پیری است. به نظر می رسد لب های نازک پیرتر شده و ظاهری غمگین به چهره می بخشد. اگر به دنبال تکنیک پرکننده لب برای لب‌های نازک هستید که با اثر پیری مقابله می‌کند، تکنیک جوان‌سازی لب برای بازگرداندن پری طبیعی و فرم دادن به لب‌ها ایده‌آل است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *