لیزر کیوسوئیچ

لیزر کیوسوئیچ

رفع لک های پوستی با لیزر کیوسوئیچ

لیزر کیوسوئیچ ، می تواند به منظور کمرنگ کردن و رفع لکه های پوستی که به دنبال افزایش سن پدیدار می گردند مورد استفاده قرار گیرد.

در حقیقت از ليزر کیوسوئيچ ، می توان به عنوان یکی از کارآمدترین متدها در راستای درمان لک های صورت نام برد که حتی در یک جلسه می تواند از میزان لک های التهابی و ملاسمای پوست کاسته یا این که آن ها را به طور کامل از بین ببرد.

لیزر کیوسوئیچ هلیوس ( لیزر اپتیک ) که دارای تائیدیه FDA ( سازمان غذا و داروی آمریکا ) می باشد ، تکنیک نوین و کم خطری است که با هدف کمرنگ کردن یا از بین بردن لک های سطحی پوست که به دنبال افزایش سن پدید آمده اند ، مورد استفاده قرار می گیرد و به جرأت می توان از آن به عنوان روشی کارآمد و موثر در راستای درمان لک های صورت یاد کرد.

دکتر سینا صفائی جراح پوست و مو و متخصص پوست در شمال تهران می باشند. ایشان با بکارگیری لیزر کیوسوئیچ هلیوس ، بهترین نتایج را از انجام آن برای مراجعین محترم خود به ارمغان می آورند.

لیزر کیوسوئیچ

علل به وجود آورنده لک صورت

لک های صورت ؛ در اثر بروز اختلاف اندک در رنگدانه های پوست ، ایجاد می گردند.

لازم به ذکر است که کثرت این رنگدانه ها به تیره تر شدن پوست و نمایان شدن لک یا اصطلاحا ملاسما می انجامد.

حال آن که لک های صورت ، در پی علل مختلفی پدیدار می گردند و رایج ترین این عوامل عبارتند از :

 • عوامل وراثتی
 • افزایش سن
 • تغییرات و اختلالات هورمونی
 • مصرف برخی داروهای خاص

درمان لیزری Q-switched چگونه کار می کند ؟

لیزر سوئیچ شده ، یک لیزر غیر تهاجمی است که پرتویی از انرژی در طول موج خاص را ایجاد می کند. سپس انرژی ساطع شده از این لیزر ، به پالس های بسیار قدرتمند متمرکز شده و به سطح پوست می تابد.

این پالس ها توسط رنگدانه های رنگی پوست ؛ اعم از لکه های پوستی و کک و مک ناشی از افزایش سن یا قرارگیری در برابر اشعه خورشید ، جذب می شوند و با اثرگذاری بر روی رنگدانه ها به رفع لکه های موجود بر روی پوست می انجامند.

لازم به ذکر است تنظیمات قدرت لیزر را می توان در سطوح و فرکانس های مختلف تنظیم کرد تا انتظارات خاص بیمار را جامه عمل پوشانده و محقق نمود.

لیزر کیوسوئیچ در چه مواردی استفاده می شود ؟

 • حذف رنگدانه های پوستی ؛ مانند لکه های قهوه ای ، ملاسما ، لک های پوستی مادرزادی
 • از بین بردن جوش و آکنه
 • جوانسازی پوست
 • پاک کردن خالکوبی و تتو
 • روشن تر کردن رنگ پوست
 • از بین بردن کک و مک و خال های صورت و بدن

در این جا باید اشاره داشت که لیزر کیوسوئیچ ، برای زنان باردار یا بیمارانی که در شش ماه گذشته داروی آکوتان مصرف کرده اند ؛ مناسب نمی باشد.

همچنین افرادی که دارای سابقه ویروس هرپس هستند نیز تا زمانی که اقدام به درمان این شرایط نکرده اند ، نباید از درمان با کیوسوئیچ استفاده کنند.

لیزر کیوسوئیچ

چه افرادی مجاز به استفاده از لیزر کیوسوئیچ هستند ؟

کلیه افرادی که از سلامت عمومی کامل بهره مندند ، مشروط به دارا بودن پوست روشن ؛ می توانند از این روش درمانی استفاده نمایند.

مزایای استفاده از لیزر کیوسوئیچ

از جمله مزایای بهره وری از لیزر کیوسوئیچ می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

 • درمان و رفع ملاسما
 • رفع لکه های قهوه ای صورت
 • رفع کک و مک و اسکار ناشی از جوش
 • پاک کردن جای تتو
 • رفع قارچ ناخن
 • مرتفع نمودن خال های مادرزادی

مراقبت های بعد از استفاده از لیزر کیوسوئیچ

توجه داشته باشید که بلافاصله پس از انجام این روش ، امکان بازگشت فرد به امور روزمره وجود دارد.

پوست ، بعد از انجام ليزر کیوسوئيچ ؛ با قرمزی و التهاب مواجه می شود که نگران کننده نیست.

بعد از انجام ليزر کیوسوئيچ ، پوست شما به تدریج آغاز به ترمیم خود نموده و در نتیجه ، پوسته پوسته می شود که نیازمند پروسه ای طولانی است و باید صبور باشید.

از آن جا که که نور آفتاب ، سبب پیدایش کک و مک بر روی پوست می گردد ؛ توصیه می شود که بعد از انجام ليزر کیوسوئيچ ، از قرار گیری در معرض اشعات مضر خورشید بپرهیزید تا دوران نقاهت تان پایان یابد.

لازم به ذکر است بعد از استفاده از ليزر کیوسوئيچ ، فرد با تورم و کبودی خفیفی در موضع مورد نظر مواجه خواهد شد که پس از چند روز مرتفع شده و حدودا یک هفته بعد ، فرد شاهد حذف رنگدانه های تیره از پوست خود خواهد بود.

لازم به ذکر است اگر چه تکنیک لیزر کیوسوئیچ ؛ یک تکنیک ایمن و بی خطر است ، اما افرادی که مستعد کلوئید هستند ؛ یعنی پس از زخم ، پوست آن ها گوشت اضافی می آورد ؛ نباید از این تکنیک استفاده کنند.

پاک کردن تاتو با لیزر کیوسوئیچ ، توسط دکتر صفائی بهترین متخصص پوست تهران

آیا درمان با لیزر کیوسوئیچ یک روش ایمن است ؟

لیزر کیوسوئیچ ، یک روش مطمئن و کم تهاجمی است که در قیاس با سایر روش هایی که در راستای رسیدن به نتایج مشابه با نتایج کیوسوئیچ مورد استفاده قرار می گیرند ؛ ایمن تر بوده و از کیفیت بهتری برخوردار است و نیاز به تعداد جلسات کمتری دارد.

ضمنا ناگفته نماند که ریسک بروز عوارض جانبی بعد از درمان با لیزر کیوسوئیچ نیز ،س به مراتب کمتر از دیگر روش ها است.

آیا انجام لیز کیوسوئیچ درد دارد ؟

احساس شما نسبت به انرژی لیزر ساطع شده از کیوسوئیچ ، مانند احساس نقاط داغ بسیار کوچک بر روی پوست می باشد که قابل تحمل بوده و دردی به همراه ندارد.

لیزر کیوسوئیچ به چند جلسه نیاز دارد ؟

بسته به وسعت ناحیه مورد نظر ، معمولا بین ۱۰ تا ۱۵ جلسه نیاز دارد.

البته در خصوص پاک کردن تتو و خالکوبی ، باید اشاره داشت که حذف این موارد به طور کامل ، در 3 تا 6 جلسه امکان پذیر است.

هزینه لیزر کیوسوئیچ

هزینه انجام ليزر کیوسوئيچ ؛ نسبت به دیگر روش هایی که جهت از بین بردن لک های پوستی مورد استفاده قرار می گیرند ، به مراتب بالاتر است ؛ البته توجه داشته باشید که میزان اثربخشی این روش در قیاس با دیگر روش ها موثرتر می باشد.

به طور کلی جهت اطلاع از هزینه این روش ، نیاز به بررسی بیمار توسط جراح و متخصص پوست وجود دارد و پیش از معاینه بیمار ، نمی توان هزینه دقیق آن را معین نمود.

Tags: , , , , , , , , , ,
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات