لیزر کیوسوئیچ

لیزر کیوسوئیچ

درباره لیزر کیوسوئیچ

لیزر کیوسوئیچ هلیوس ( لیزر اپتیک ) که دارای تائیدیه FDA ( سازمان غذا و داروی آمریکا ) می باشد ، تکنیک نوین و کم خطری است که با هدف کمرنگ کردن یا از بین بردن لک های سطحی پوست که به دنبال افزایش سن پدید آمده اند ، مورد استفاده قرار می گیرد و به جرأت می توان از آن به عنوان روشی کارآمد و موثر در راستای درمان لک های صورت یاد کرد.

دکتر سینا صفائی جراح پوست و مو و متخصص پوست در شمال تهران می باشند. ایشان با بکارگیری لیزر کیوسوئیچ هلیوس ، بهترین نتایج را از انجام آن برای مراجعین محترم خود به ارمغان می آورند

علل به وجود آورنده لک صورت

لک های صورت ؛ در اثر بروز اختلاف اندک در رنگدانه های پوست ، ایجاد می گردند.

لازم به ذکر است که کثرت این رنگدانه ها به تیره تر شدن پوست و نمایان شدن لک یا اصطلاحا ملاسما می انجامد.

حال آن که لک های صورت ، در پی علل مختلفی پدیدار می گردند و رایج ترین این عوامل عبارتند از :

  • عوامل وراثتی
  • افزایش سن
  • تغییرات و اختلالات هورمونی
  • مصرف برخی داروهای خاص

لیزر کیوسوئیچ

چه افرادی مجاز به استفاده از لیزر کیوسوئیچ هستند ؟

کلیه افرادی که از سلامت عمومی کامل بهره مندند ، مشروط به دارا بودن پوست روشن ؛ می توانند از این روش درمانی استفاده نمایند.

انجام لیزر کیوسوئیچ

افراد پیش از اقدام به آغاز درمان با کیوسوئیچ ؛ باید از چند وقت قبل ، از قرارگیری مستقیم در مقابل نور خورشید خودداری نمایند.

در هر جلسه ؛ به منظور رفع لکه های کوچک ، تنها به چند ثانیه زمان نیاز خواهد بود تا به کمک لیزر کیوسوئیچ ، این لک ها به طور کامل از بین بروند و به طور کلی ؛ درمان و رفع کامل لکه های صورت ، در هر جلسه تقریبا 30 دقیقه به طول می انجامد.

عموما برداشتن لکه های کوچک ، نیازمند 3 جلسه درمانی بوده و لکه های بزرگ تر ، حدودا به 5 الی 6 جلسه درمانی نیاز خواهند داشت.

توجه داشته باشید که بلافاصله پس از انجام این روش ، امکان بازگشت فرد به امور روزمره وجود دارد.

لازم به ذکر است بعد از استفاده از لیزر کیوسوئیچ ، فرد با تورم و کبودی خفیفی در موضع مورد نظر مواجه خواهد شد که پس از چند روز مرتفع شده و حدودا یک هفته بعد ، فرد شاهد حذف رنگدانه های تیره از پوست خود خواهد بود.

لیزر کیوسوئیچ

کاربردهای لیزر کیوسوئیچ

از لیزر کیوسوئیچ ، می توان در درمان موارد ذیل بهره برد :

  1. از بین بردن جای جوش
  2. از بین بردن خال های مادرزادی
  3. پاک کردن خالکوبی و تاتوی صورت و بدن
  4. از بین بردن لک های پوستی ( قهوه ای و نیلی )
  5. از بین بردن کک و مک و خال های صورت و بدن

هزینه لیزر کیوسوئیچ

هزینه انجام لیزر کیوسوئیچ ؛ نسبت به دیگر روش هایی که جهت از بین بردن لک های پوستی مورد استفاده قرار می گیرند ، به مراتب بالاتر است ؛ البته توجه داشته باشید که میزان اثربخشی این روش در قیاس با دیگر روش ها موثرتر می باشد.

به طور کلی جهت اطلاع از هزینه این روش ، نیاز به بررسی بیمار توسط جراح و متخصص پوست وجود دارد و پیش از معاینه بیمار ، نمی توان هزینه دقیق آن را معین نمود.

Tags: , , , , , ,

Comments are closed here.