لیفت ابرو و پیشانی با تزریق بوتاکس

لیفت ابرو و پیشانی با تزریق بوتاکس ، یکی از روندهای جوانسازی پوست محسوب می شود که به سبب نتیجه بسیار رضایت بخش آن ، متقاضیان فراوانی به خود جذب کرده است. در حقیقت بوتاکس یکی از نام های تجاری سم بوتولینوم نوع A می باشد. اما از گذشته پروسه تزریق این سم باکتریایی ، تحت عنوان تزریق بوتاکس در میان مردم جا افتاده است. بوتاکس با مسدود کردن مسیر سیگنال های عصبی ، باعث انقباض ماهیچه ها شده و به عبارتی آن ها را فلج می کند. بدین نحو پس از تزریق ، با حرکت دادن عضلات صورت ، چین و چروکی بر روی پوست پدیدار نمی شود. تزریق بوتاکس به قسمت های مختلف صورت امکان پذیر است ؛ اما در این مقاله می خواهیم منحصراً به تزریق آن در ابرو و پیشانی بپردازیم.

لیفت ابرو و پیشانی با تزریق بوتاکس

کاندیدای ایده آل برای لیفت ابرو و پیشانی با تزریق بوتاکس

عموماً افرادی که 18 سال به بالا هستند ، گزینه های بسیار مطلوبی برای پروسه بوتاکس در نظر گرفته می شوند. از دیگر کاندیدهای ایده آل می توان به مردان و زنانی اشاره کرد که از چین و چروک های عمیق و خطوط اخمی که باعث عبوس به نظر رسیدن چهره آنان می شوند ، خسته شده اند. افرادی که به دلایل مختلف به افتادگی پوست در ناحیه ابرو و پیشانی دچار شده اند نیز جهت لیفت آن نواحی می توانند تحت پروسه مذکور قرار گیرند. زنان باردار و مادرانی که نوزاد شیرخوار دارند ، برای لیفت پیشانی و ابرو با تزریق بوتاکس ، بهتر است تا تکمیل این دوران ، منتظر بمانند.

تزریق بوتاکس به ابرو و پیشانی

بوتاکس تزریق شده به ابرو در برطرف شدن خطوط اخمی که میان دو ابرو ظاهر می شوند ، عملکرد بسیار مؤثری از خود نشان می دهد. علاوه بر آن ، باعث لیفت ابرو شده و نمایان شدن چشم ها را به همراه دارد. واحدهای تزریقی ، به عضلات و ماهیچه های زیرین اجازه می دهند که در حالت استراحت قرار گیرند ؛ بدین ترتیب ظاهر پوست در ناحیه تزریق شده صاف به نظر می رسد و چروکی میان دو ابرو دیده نمی شود.

همچنین تزریق این ماده ، چروک های عمیق پیشانی را تا حد بسیار زیادی برطرف ساخته و انقباض ایجاد شده ، عضلات آن ناحیه را به سمت بالا می کشد. می توان چند واحد اضافی نیز به انتهای دو ابرو تزریق نمود تا چروک های ریز آن ناحیه نیز رفع گردند و به لیفت پیشانی کمک کنند.

لیفت ابرو و پیشانی با تزریق بوتاکس ، یک پروسه بسیار مناسب برای افرادی است که می خواهند بدون قرار گرفتن تحت تیغ جراحی ، جوانی پوست خود را مجدداً بدست بیاورند.

پروسه بالابردن ابرو و پیشانی با تزریق بوتاکس

روند تزریق بوتاکس در ابرو و پیشانی ، جزئیات چندانی ندارد و متخصص پوست طی یک جلسه و در زمانی کوتاه این پروسه را به پایان می رساند. در جلسه مشاوره ، متخصص توصیه های پزشکی را ارائه داده و از شما می خواهد به منظور جلوگیری از بروز عارضه احتمالی ، آن نکات را رعایت فرمایید.

پیش از تزریق ، پزشک بر روی ناحیه مورد نظر ، پماد بی حسی اعمال می کند تا میزان درد در طول پروسه را کاهش دهد. هر چند درد ناشی از بوتاکس به ندرت بروز کرده و بسیار ناچیز می باشد. پس از آن ، روند تزریق آغاز شده و متخصص پوست با توجه به میزان چروک ها ، تعداد واحدهای مورد نیاز را تعیین می کند.

برای لیفت ابرو و پیشانی چند واحد بوتاکس تزریق می گردد ؟

در ابتدا لازم دانستیم این نکته را متذکر شویم که میزان چین و چروک های پوستی هر فرد و عمق آن ها می تواند با فرد دیگر متفاوت باشد. هر چه چروک ها عمیق تر باشند مشخصاٌ برای برطرف سازی آن ها به واحدهای تزریق بیشتری نیاز است. به طور متوسط برای لیفت ابروها ، در قسمت های کناری هر یک از آن ها 4 الی 6 واحد بوتاکس تزریق می شود. خطوط اخم که عموماً در تمامی افراد عمق زیادی پیدا می کنند ، برای صاف شدن به 20 تا 25 واحد تزریقی نیازمند هستند. بر روی پیشانی نیز به مرور چروک های افقی و عمیقی پدیدار می شوند که با تزریق 10 تا 30 واحد بوتاکس می توان آن ها را برطرف کرد.

آیا تزریق بوتاکس در ابرو و پیشانی با درد همراه است ؟

تزریق کردن بوتاکس برای لیفت ابرو و پیشانی و چروک های نواحی اطراف دردی را در پی ندارد. اما برخی از بیماران که نسبت به درد حساس بوده و آستانه درد شان پایین می باشد ، ممکن است در حین پروسه کمی درد احساس کنند که البته پزشک می تواند با استفاده از پماد بی حسی از بروز این درد ناچیز نیز جلوگیری کند.

برای لیفت ابرو و پیشانی ، بوتاکس به کدام نواحی تزریق می شود ؟

با توجه به آناتومی چهره هر فرد ، برای تزریق کردن بوتاکس به پیشانی و ابرو راه های زیادی وجود دارد. اگر که ابرو ها افتادگی بسیار زیادی داشته باشند ماده بوتاکس باید در ماهیچه هرمی بینی ( عضله قرار گرفته میان دو ابرو که وظیفه آن پایین نگه داشتن گوشه های داخلی ابرو هاست ) تزریق گردد. همچنین بایستی با احتیاط چند واحد نیز در ماهیچه های حلقوی چشم که در بخش فوقانی استخوان پیشانی قرار دارند ، تزریق صورت گیرد. به علاوه گاهی اوقات ممکن است تزریق در قسمت فوقانی پیشانی نیز انجام شود. این امر هم به رفع چروک های پیشانی کمک می کند و هم موجب لیفت بیشتر ابرو می شود.

هزینه تزریق بوتاکس به ابرو و پیشانی

عوامل مختلفی در تعیین هزینه تزریق بوتاکس ابرو و پیشانی دخالت دارند. برند بوتاکس مورد استفاده ، تعداد واحدهای تزریقی و تخصص و تجربه پزشک می توانند در مبلغی که بابت فرایند پرداخت می کنید تاثیر گذار باشند. بنابراین بهتر است برای اطلاع دقیق به پزشک مورد نظر مراجعه نمایید تا ایشان بعد از بررسی و انجام معاینه های لازم ، هزینه قطعی را به شما اعلام کند.

نتیجه

تغییرات ایجاد شده بلافاصله بعد از پایان پروسه قابل مشاهده می باشد. اما رفته رفته اثرگذاری بوتاکس بر ماهیچه های هدف ، بیشتر شده و نهایتاً طی یک ماه نتیجه دلخواه تان پدیدار می شود. ماندگاری بوتاکس 6 تا 12 ماه در نظر گرفته شده است. شایان ذکر است که پس از رفع اثر بوتاکس نشانه های پیری به شدت گذشته نمایان نمی شوند. همچنین شما می توانید مجدداً تحت پروسه قرار بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *