مراقبت های بعد از تزریق چربی به صورت

مراقبت های بعد از تزریق چربی به صورت

پروسه جوانسازی تزریق چربی به صورت یکی از روند های زیبایی است که متقاضیان بسیاری دارد. می توان گفت نتایج طبیعی حاصل از تزریق چربی یکی از اساسی ترین علت هایی است که این پروسه را پر طرفدار کرده است. لازمه رسیدن به نتیجه مطلوب ، رعایت توصیه های مراقبتی بعد از تزریق است. در ادامه مراقبت های بعد از تزریق چربی به صورت ، به طور کامل توضیح داده شده تا بعد از پایان پروسه به مشکل برنخورید.

لازم به ذکر است که تزریق چربی طی دو مرحله برداشت و پیوند انجام می پذیرد ؛ بنابراین می بایست نکات مراقبتی هم برای محل ساکشن چربی و هم محل تزریق شده اعمال شوند.

مراقبت های بعد از تزریق چربی به صورت

دوره ریکاوری تزریق چربی به صورت

توصیه های پزشکی که موظف به انجام آن ها هستید به دوره نقاهت مربوط می شوند.

هفته اول

در 7 روز اول ، بروز ورم و کبودی در محل تزریق و برداشت چربی محتمل است. در این راستا می توانید ناحیه تحت تاثیر اثرات جانبی مذکور را به آرامی ماساژ دهید تا از شدت تورم موجود کاسته شود. استفاده از کمپرس یخ جهت تسکین درد و ورم نمود یافته ، مؤثر است. البته درد ناشی شده آن چنان شدید نبوده ؛ با این حال متخصص داروهای مسکن برایتان تجویز می کند تا در صورت لزوم طبق دستور ایشان مصرف نمایید.

هفته دوم

طی 7 الی 10 روز بعد از پروسه ، به طرز چشمگیری از شدت ورم و کبودی کاسته می شود. عموماً در هفته دوم کبودی برطرف شده اما ورم جزئی همچنان باقی مانده است. بسیاری از افراد در این مرحله احساس می کنند که توانایی لازم برای بازگشت به امور روزانه خود را کسب کرده اند.

مراقبت های محل ساکشن چربی

پس از ساکشن سلول های چربی ، لازم است بعد از برداشت ، از گن های طبی مخصوص استفاده نمایید. گن های طبی با وارد کردن فشار نسبی از تشکیل لخته خون جلوگیری کرده و مانع افزایش تجمع مایعات در زیر پوست می شوند. معمولاً افراد با گذشت 2 الی 3 هفته ، شاهد بهبودی ورم و کبودی در محل استخراج چربی می باشند. پزشک به جهت جلوگیری از تجمع عوامل بیماری زا در محل برش ها و بروز عفونت ، آنتی بیوتیک تجویز نموده که باید مطابق با دستور مصرف شوند.

توصیه های مراقبتی بعد از تزریق چربی به صورت

  • برای کاهش ورم ایجاد شده در صورت می توانید در 24 ساعت ابتدایی بر روی محل مورد نظر کمپرس یخ قرار دهید.
  • در دوران نقاهت و همزمان با مصرف دارو ، از مشروبات الکلی دوری کنید. کشیدن سیگار نیز در این بازه زمانی ، مشکل ساز خواهد بود.
  • پس از یک روز قادر خواهید بود صورت خود را با آب و صابون ملایم شستشو دهید. هنگام شستن به صورت فشار زیادی وارد نسازید. برای خشک کردن نیز با استفاده از یک حوله تمیز این کار را انجام داده اما از مالش دادن صورت خودداری کنید.
  • بعد از تزریق چربی به صورت ، حساسیت آن ناحیه به نور خورشید نیز افزایش می یابد و احتمال آفتاب سوختگی را بالا می برد. بدین جهت بهتر است در صورت خروج از منزل از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
  • در صورت تزریق چربی به لب ، تا زمانی که سلول ها با بافت طبیعی لب سازگاری پیدا نکرده اند برای نوشیدن مایعات می توانید از نی استفاده کنید؛ اما از نوشیدن مایعات گرم همچون چای و قهوه تا مدتی دوری نمایید.
  • در هفته ابتدایی بهتر است بر روی صورت خود نخوابید. در غیر این صورت به محل تزریق فشار وارد شده و نتیجه ، آن گونه که مدنظرتان است ، نمایان نمی شود.
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات