مراقبت های بعد از تزریق ژل

مراقبت های بعد از تزریق ژل

تزریق ژل یک روند جوانسازی پوست و حجم دهی به نقاط مختلف صورت می باشد که طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. بعد از تزریق، فرد چندان نیازی به دوره نقاهت ندارد اما لازم است یک سری نکات را که تحت عنوان مراقبت های بعد از تزریق ژل از سوی متخصص پوست دریافت می کند ، رعایت نماید. دکتر سینا صفائی ، بهترین متخصص پوست در شمال تهران در منطقه اقدسیه اظهار دارد نکات مراقبتی هم در حفظ نتیجه حاصل شده و هم در به حداقل رساندن عوارض احتمالی تاثیر بسزایی دارند.

بلافاصله بعد از تزریق چه چیزی در انتظارتان است؟

با اتمام پروسه ، در محل تزریق کمی قرمزی ، ورم ، سوزش و خارش احساس خواهید کرد. البته بروز این موارد طبیعی است. درد ناشی از تزریق موقتی بوده و طی یک الی دو روز به طور کامل رفع می شود. اما در صورت تداوم درد حتماً با بهترین متخصص پوست در اقدسیه تهران تماس بگیرید.

 

مراقبت های بعد از تزریق ژل - دکتر سینا صفائی

 

به عنوان یک متقاضی تزریق ژل باید بدانید که بعد از تزریق چه مراقبت هایی را لازم است انجام دهید.

ورم بعد از تزریق ژل

تورم اولیه ممکن است کمی بیش از دو روز باقی بماند. برخی افراد به مدت یک هفته با ورم حاصل شده دست و پنجه نرم می کنند و در این مدت امکان دارد محل تزریق کمی نامتقارن به نظر رسد. ورم نهایتاً بعد از 4 هفته بهبود می یابد. تا زمانی که التهاب و ورم بهبود نیافته است در معرض گرما یا سرمای شدید قرار نگیرید.

نحوه استفاده از کمپرس یخ بعد از تزریق ژل

در 3 ساعت اول بعد از تزریق می توانید به مدت 10 دقیقه در هر ساعت ، کمپرس یخ را بر روی محل مورد نظر قرار دهید. هنگام قرار دادن کمپرس هیچ فشاری به ناحیه تزریق وارد نکنید.

شستشوی صورت

از دیگر مراقبت های بعد از تزریق ژل ، نحوه شستشوی صورت می باشد. به مدت 4 الی 6 ساعت بعد از پایان پروسه، به هیچ عنوان محل تزریق را لمس نکرده و مالش ندهید. بعد از این مدت می توانید با آب و یک شوینده ملایم ، به آرامی صورت خود را شستشو دهید. هنگام شستشو از فشار زیاد و مالش شدید خودداری کنید.

مصرف دارو

به طور معمول درد ناشی از تزریق ژل متعادل و قابل کنترل می باشد. بسته به حساسیت ناحیه تزریق ممکن است شدت آن تغییر پیدا کند. برای مثال درد پس از تزریق ژل به لب و چانه کمی شدیدتر نمود پیدا می کند. در این حالت می توانید جهت تسکین درد ، از داروهای مسکن تجویز شده ، طبق دستور پزشک استفاده کنید.

طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل

پس از اتمام فرایند تزریق ، به شما گفته می شود که بهتر است به مدت 3 الی 4 ساعت در حالت صاف قرار بگیرید و بر ناحیه هدف فشار وارد نکنید. بدین حالت از حرکت ژل و فیلر به قسمت ها دیگر جلوگیری می شود. برای استراحت و خوابیدن باید پوزیشنی را انتخاب کنید که صورت شما را تحت فشار قرار ندهد. بدین ترتیب می توانیم بگوییم ، بهترین حالت خوابیدن ، بر روی کمر است. در راستای طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل ، نکات زیر را به خاطر بسپارید :

  • در اولین شب بعد از تزریق ، برای آن که به کاهش ورم و کبودی ایجاد شده کمک کنید و مطمئن شوید ژل از محل تزریق تکان نمی خورد ، با استفاده از چند بالش ، سرتان را بالاتر از بدن قرار دهید.
  • بهتر است تا چند روز اول جانب احتیاط را رعایت کرده و برای اجتناب از تغییر شکل ناحیه تزریق ، بر روی شکم نخوابید.

تزریق ژل توسط بهترین متخصص پوست شمال تهران

 

 

نحوه غذا خوردن بعد از تزریق ژل لب

همان طور که می دانید تزریق ژل پروسه غیرتهاجمی است و ایمن و کم خطر می باشد. از این بابت مراقبت های بعد از آن آسان هستند. در ارتباط با تزریق کردن ژل و فیلر به لب یک موردی را باید مورد توجه قرار دهید آن هم نحوه غذا خوردن و نوشیدن مایعات در چند روز اولیه است.  استفاده از میوه های تازه و آبمیوه های طبیعی به بدنتان کمک می کنند تا ورم و کبودی حاصل شده را هر چه سریع تر بهبود دهد و نتیجه نهایی مشخص گردد. در طرف دیگر بهتر است در روزهای ابتدایی ، غذاهای تند و شور مصرف نکنید. تندی ممکن است باعث التهاب و نمک زیاد موجب ورم بیشتر لب ها شوند. برای نوشیدن مایعات نیز نباید از نی استفاده کنید ؛ زیرا امکان دارد سبب تغییر شکل لب در قسمت مرکزی شود.

پس از تزریق ژل از چه اعمالی باید دوری کنید ؟

دکتر صفائی ، بهترین متخصص پوست شمال تهران ، به عنوان مراقبت های بعد از تزریق ژل ، شما را از انجام یک سری کارها منع می کنید :

  • به مدت چند شب نباید بر روی صورت خود بخوابید. در غیر این صورت به ژل تزریق شده فشار وارد می شود و امکان دارد نتیجه نهایی را تحت تاثیر قرار دهد.
  • به مدت 24 ساعت بعد از پروسه ، هیچگونه فعالیت سنگین و تمرینات ورزشی پر تحرکی را انجام ندهید.
  • حداقل به مدت یک روز مشروبات الکلی مصرف نکرده و سیگار و دخانیات را استعمال نکنید.
  • تا 2 هفته پس از انجام فرایند تزریق ژل ، به هیچ عنوان تحت سایر پروسه های لایه برداری پوست همچون میکرودرم آبریژن قرار نگیرید.
  • همچنین برای 24 ساعت از محصولات پوستی که شامل ترکیبات فعال هستند و لوازم آرایشی با پایه روغن استفاده نکنید.

اگر مراقبت های بعد از تزریق ژل به درستی انجام نشوند ، چه مشکلاتی نمود پیدا می کنند ؟

همانطور که یک بار اشاره شد ، پروسه مذکور ، یک روند ایمن و کم خطری است و معمولا عارضه حادی از پس آن نمود پیدا نمی کند که بخواهد سلامتی شما را به خطر اندازد. اما اگر مراقبت ها به طور دقیق انجام نشوند انتظار می رود که نتیجه نهایی که بدست می آید ، از آن چیزی که مد نظر پزشک و خود فرد است ، فاصله داشته باشد. به همین خاطر توصیه می شود برای آن که زمان و پول خود را بیهوده صرف نکرده باشید حتما نکات مراقبتی را جدی بگیرید.  ممکن است شنیده باشید که شخصی نسبت به ژل تزریق شده ، واکنش نشان داده است ؛ عمدتا دلیل این امر مراجعه به یک فرد غیر متخصص یا کلینیک نامعتبر بوده که از ژل های نامرغوب استفاده نموده و یا اینکه پیش از تزریق ، به حساسیت فرد نسبت به برخی ترکیبات پی نبرده باشد. بنابراین برای گرفتن نتیجه دلخواه علاوه بر رعایت مراقبت ها ، باید به یک بهترین متخصص پوست تهران مراجعه نمایید.

جهت جوانسازی پوست در تهران ، می توانید به دکتر سینا صفائی ، بهترین متخصص پوست در اقدسیه ، شمال تهران ، مراجعه نموده و از بهترین خدماتی که ایشان در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهد ، بهره مند شوید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات