ملاتونین چیست؟ چگونه پوست شما در شب خود را ترمیم می کند
پوست ما در واقع به لطف حالت بازسازی طبیعی خود می تواند بهترین حالت را در شب ترمیم کند. بیایید ببینیم که چگونه پوست شما خود را در شب ترمیم می کند و ملاتونین چگونه می تواند کمک کند.

پوست شما در روز
در طول روز، پوست شما در معرض عناصر مختلفی قرار دارد و مستقیماً تحت تأثیر محیط اطراف شما قرار می گیرد: اشعه ماوراء بنفش، آلودگی و تنباکو همگی بر سلامت پوست شما تأثیر می گذارند. خستگی و کمبود خواب را به همراه استرس زندگی روزمره به این ترکیب اضافه کنید و دستور العملی برای پوست دارید که علائم پیری را خیلی سریعتر از آنچه باید نشان می دهد. پوست شما در طول روز از این استرس های خارجی محافظت می کند و از طریق تولید آنتی اکسیدان و ملانین با اشعه UV و رادیکال های آزاد مبارزه می کند.

پوست شما در شب
در شب، پوست شما از حالت “محافظت” به “تعمیر” تغییر می کند و زمان آن است که از استرس های روز بهبود یابد. تولید ملاتونین و هورمون رشد انسانی (HGH) افزایش می یابد که به نوبه خود بازسازی پوست و تولید آنزیم های آنتی اکسیدانی را تسریع می کند. کورتیزول، هورمونی که در پاسخ به استرس تولید می‌شود، می‌تواند از طریق خواب شبانه نیز کاهش یابد. سطوح بالاتر کورتیزول ممکن است با تغییر رنگ پوست، کاهش خاصیت ارتجاعی و ایجاد خطوط ریز مطابقت داشته باشد.

اگر همه اینها به اندازه کافی شگفت انگیز نبودند، پوست شما نیز در شب پذیرای محصولات موضعی مراقبت از پوست است، زیرا نفوذپذیری بیشتری دارد. در حالی که این بدان معنی است که بیشتر در معرض از دست دادن آب است، اما خبر بسیار خوبی است، زیرا به این معنی است که واقعاً می توانید از فرآیند تجدید طبیعی حداکثر استفاده را ببرید و آبرسانی را از طریق مراقبت از پوست خود به حداکثر برسانید، روند بازسازی را تقویت کنید و به مبارزه با علائم اولیه پیری کمک کنید.

ملاتونین چیست؟

ملاتونین یک هورمون طبیعی است و وظیفه اصلی آن کمک به تنظیم چرخه خواب/بیداری است. تولید ملاتونین در شب افزایش می یابد و به بهبود خواب کمک می کند. هر چند استفاده از ملاتونین بصورت موضعی متفاوت است. تحقیقات روی ملاتونین که به صورت موضعی استفاده می شود اکنون نشان می دهد که در هنگام خواب کار می کند تا به آماده سازی دفاع طبیعی پوست شما برای روز آینده کمک کند.

تحقیقات نشان می دهد که ملاتونین به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند و برای کاهش آسیب های وارد شده به پوست در طول روز کار می کند. ملاتونین موضعی نیز در یک برنامه روتین با تمرکز ضد پیری مهم است، زیرا به محافظت در برابر آسیب سلولی ناشی از رادیکال های آزاد کمک می کند. سطوح با افزایش سن کاهش می یابد، بنابراین استفاده از ملاتونین موضعی در روتین مراقبت از پوست می تواند به تکمیل این کاهش طبیعی کمک کند.

وقتی ملاتونین روی پوست استفاده می شود چگونه عمل می کند؟

ملاتونین به پوست نفوذ می کند و سنتز آنزیم های آنتی اکسیدانی را فعال می کند. این آنزیم های آنتی اکسیدانی برای جلوگیری از رادیکال های آزاد عمل می کنند و در نتیجه آسیب اکسیداتیو پوست را ترمیم می کنند. این بدان معناست که ملاتونین یک محافظ اصلی پوست است، از پاکسازی رادیکال های آزاد تا ترمیم آسیب DNA.

چگونه می توانم ملاتونین را در برنامه مراقبت از پوست خود قرار دهم؟

از آنجایی که ثابت شده است ملاتونین در تقویت پوست در برابر استرس اکسیداتیو موثر است، بهترین زمان برای معرفی ملاتونین موضعی در شب است، زمانی که پوست شما به حالت ترمیم تغییر می کند. اثر آنتی اکسیدانی غیرمستقیم ملاتونین آنزیم هایی را تحریک می کند که به ترمیم استرس اکسیداتیو پوست شما در طول روز کمک می کند – به اشعه ماوراء بنفش، آلودگی و سایر عوامل استرس زای محیطی فکر کنید که پوست شما به طور روزانه با آن مواجه می شود.

به نوبه خود، علائم پیری ناشی از استرس اکسیداتیو مانند خطوط ریز، چین و چروک و از دست دادن خاصیت ارتجاعی را می توان به طور قابل توجهی بهبود بخشید و از پوست سالم تر حمایت کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *