میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ یک روش کم تهاجمی برای پوست شما است. دکتر سینا صفایی متخصص پوست و مو و زیبایی از سوزن های نازک برای ایجاد سوراخ های ریز در لایه بالایی پوست شما استفاده می کند. آسیب به تحریک روند بهبود پوست شما کمک می کند، بنابراین کلاژن و الاستین بیشتری تولید می کند. این پروتئین ها پوست شما را محکم و صاف نگه می دارند.

اکثر افراد روی صورت خود میکرونیدلینگ انجام می دهند، اما می توانید آن را روی پاها، پشت، گردن یا سایر مناطقی که متوجه آسیب یا پیری پوست خود می شوید نیز انجام دهید. احتمالاً برای دستیابی به نتایج دلخواه خود به چندین بار استفاده از آن نیاز خواهید داشت.

مطالب مرتبط پیشین که شاید تمایل به خواندن داشته باشید:

میکرونیدلینگ در مقابل میکرودرم ابریژن: تفاوت چیست؟

میکرونیدلینگ و میکرودرم ابریژن هر دو روشی برای بهبود ظاهر و بافت پوست شما هستند. اما در میکرودرم ابریژن از سوزن استفاده نمی شود. در عوض،دکتر سینا صفایی متخصص پوست و مو و زیبایی از دستگاهی با لبه زبر مانند کاغذ سنباده استفاده می کند تا بالاترین لایه پوست شما را لایه برداری کند. میکرونیدلینگ عمیق‌تر از میکرودرم ابریژن به پوست شما می‌رود، بنابراین ممکن است برای مشکلات زیر سطح، مانند اسکار آکنه، بهتر عمل کند.

چه کسانی میکرونیدلینگ می گیرند؟

میکرونیدلینگ کاربردهای زیبایی و پزشکی دارد. اگر دچار مشکلات زیر هستید، می توانید میکرونیدلینگ را در نظر بگیرید:

منافذ بزرگ شده.
خطوط ریز یا چین و چروک.
پوست شل یا چروکیده (نازک و چروکیده).
اسکارهای خفیف، به ویژه آنهایی که ناشی از آکنه یا سوختگی هستند.
تغییر رنگ پوست یا رنگ ناهموار پوست.
علائم کشش.

این روش همچنین می تواند به افرادی که دارای شرایط پزشکی هستند کمک کند:

آلوپسی آره آتا یا طاسی سکه ای  (ریزش مو به دلیل یک بیماری خودایمنی).
هیپرهیدروزیس (تعریق بیش از حد).

در برخی موارد، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی از میکرونیدلینگ برای تحویل داروها یا واکسن ها به طور مستقیم به پوست شما استفاده می کنند. میکروسوزن‌ها ممکن است بخشی از یک پچ باشد که افراد به جای مراجعه به پزشک برای واکسن، خودشان آن را اعمال می‌کنند.
چه کسانی نباید میکرونیدلینگ انجام دهند؟

اگر موارد زیر را دارید، قبل از انجام میکرونیدلینگ با پزشک خود صحبت کنید:

آکنه یا در حال مصرف دارو برای آکنه.
اختلالات خونی یا داروهای ضد انعقاد (داروهایی که از لخته شدن خون جلوگیری می کنند).
سرطان هستند و تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی هستند.
بثورات پوستی مکرر (درماتیت تماسی) یا تبخال.
تمایل کلوئیدی (پوست شما اسکارهای سخت و برجسته ایجاد می کند).
خال ها، کک و مک ها، برچسب های پوستی یا سایر ضایعات که در اندازه یا شکل تغییر می کنند یا خونریزی می کنند.
بیماری های پوستی مانند اگزما یا پسوریازیس.

جزئیات رویه
قبل از میکرونیدلینگ چه اتفاقی می افتد؟

قبل از میکرونیدلینگ، باید با دکتر سینا صفایی متخصص پوست و مو و زیبایی مشورت کنید. اطمینان حاصل کنید که هر کسی که این روش را انجام می دهد تجربه این روش را داشته باشد.

دکتر سینا صفایی متخصص پوست و مو و زیبایی پوست شما را بررسی می کند، سابقه سلامتی شما را بررسی می کند و اهداف شما را برای این روش مورد بحث قرار می دهد. همچنین ممکن است از این ناحیه عکس بگیرند تا بتوانید پوست خود را قبل و بعد از میکرونیدلینگ مقایسه کنید.

این زمان خوبی برای پرسیدن هر سوالی در مورد میکرونیدلینگ است، مانند:

آیا خطرات یا عوارض جانبی وجود دارد؟
آیا میکرونیدلینگ درد دارد؟
چه زود نتایج را می بینم؟
آیا بعد از عمل زمان استراحت وجود دارد؟
آیا به بیش از یک درمان نیاز دارم؟

حدود یک ماه قبل از درمان، پزشک ممکن است از شما بخواهد که کرم ویتامین A یا C را روی پوست خود بمالید. این کرم ها می توانند به شروع فرآیند تولید کلاژن کمک کنند.

در حین میکرونیدلینگ چه اتفاقی می افتد؟

دکتر سینا صفایی پوست شما را تمیز می کند و از کرم یا پماد بی حس کننده مانند ژل لیدوکائین استفاده می کند. آنها این کار را حدود 30 دقیقه تا 45 دقیقه قبل از عمل انجام می دهند، بنابراین پماد زمان دارد تا اثر کند.

در مرحله بعد،دکتر سینا صفایی از یک غلتک دستی یا یک ابزار الکتریکی برای ایجاد زخم در پوست شما استفاده می کند. غلتک دارای سوزن های ریز است. دکتر سینا صفایی آن را به آرامی و به آرامی روی پوست شما می چرخاند. اگر از دستگاه برقی استفاده می کنند، سوزن ها برای سوراخ کردن پوست شما بالا و پایین می زنند. آنها می توانند طول سوزن های دستگاه الکتریکی را تغییر دهند. سوزن‌های بلندتر عمیق‌تر به پوست شما می‌روند، که اگر زخم‌های عمیق یا جوش‌های ناشی از آکنه دارید، ممکن است لازم باشد. طول سوزن می تواند از 0.5 میلی متر تا 2 میلی متر باشد.

پس از شروع میکرونیدلینگ ممکن است احساس گرما یا احساس خراش در صورت خود داشته باشید. اگر سوزن ها در نزدیکی نواحی استخوانی مانند استخوان گونه شما قرار گیرند، برخی افراد احساس ناراحتی می کنند. میکرونیدلینگ عمیق ممکن است باعث خونریزی کمی شود.

روش میکرونیدلینگ بسته به اندازه ناحیه ای که نیاز به درمان دارد، می تواند از 15 دقیقه تا چند ساعت طول بکشد.
بعد از میکرونیدلینگ چه اتفاقی می افتد؟

میکرونیدلینگ یک روش سرپایی است، بنابراین می توانید پس از انجام آن به خانه بروید. پوست شما ممکن است تا پنج روز قرمز و متورم باشد. کیسه یخ می تواند به کاهش تحریک و ناراحتی کمک کند. اکثر افراد می توانند روز بعد از عمل آرایش کنند، اما شما باید تا زمانی که پوستتان بهبود یابد، از نور خورشید دوری کنید.
خطرات / مزایا
خطرات میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ یک روش بی خطر است، اما خطرات ممکن است شامل موارد زیر باشد:

کبودی.
جای زخم.
عفونت پوست.

مزایای میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ می تواند به بهبود ظاهر و بافت پوست شما کمک کند. این می تواند علائم کشش، اسکار، چین و چروک و سایر نگرانی های پوستی را به حداقل برساند.

برخلاف برخی از روش‌های جوان‌سازی صورت که از گرما، نور یا لیزر استفاده می‌کنند، خطر تغییر رنگ پوست را به همراه ندارد. این امر میکرونیدلینگ را برای افرادی که پوست تیره تر دارند ایده آل می کند.
بازیابی و چشم انداز
بعد از میکرونیدلینگ چه انتظاری دارم؟

در روزها و هفته های بعد از میکرونیدلینگ، ممکن است متوجه شوید که پوستتان می سوزد یا احساس سفت شدن می کنید. برخی از افراد همچنین دارای پوست خشک و پوسته پوسته هستند که با مرطوب کننده بهبود می یابد.

اکثر افراد به چندین درمان میکرونیدلینگ نیاز دارند که معمولاً بین 3 تا 8 هفته فاصله دارند. ممکن است 3 ماه تا 6 ماه طول بکشد تا نتایج را ببینید. پس از آن، ممکن است یک بار در سال برای نگهداری به این روش نیاز داشته باشید.
چه زمانی با دکتر تماس بگیرید
چه زمانی باید بهدکتر سینا صفایی مراجعه کنم؟

اگر متوجه شدید ناحیه تحت درمان به شرح زیر است با دکتر سینا صفایی تماس بگیرید:

خونریزی بیش از 24 ساعت
تاول زده.
بیش از یک هفته متورم است.

توضیحات بیشتر
در مورد میکرونیدلینگ چه چیزی باید از دکتر سینا صفایی بپرسم؟

آیا من کاندید خوبی برای میکرونیدلینگ هستم؟
آیا می توانم میکرونیدلینگ را در خانه انجام دهم؟
آیا درمان دیگری مانند میکرودرم ابریژن یا لایه برداری شیمیایی برای من بهتر جواب می دهد؟

میکرونیدلینگ یک روش کم تهاجمی است که می تواند ظاهر پوست شما را بهبود بخشد. اگر اسکار آکنه، علائم کشش یا سایر مشکلات پوستی دارید، در مورد میکرونیدلینگ با پزشک خود صحبت کنید. این یک روش سرپایی ایمن است. اکثر افراد برای دستیابی به نتایج دلخواه خود به چندین درمان در طی چند ماه نیاز دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *