هایفوتراپی

هایفوتراپی

جوانسازی با هایفوتراپی

هایفوتراپی ، روشی از جوانسازی پوست است که با هدف لیفت صورت انجام گرفته و در حال حاضر در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. به جرأت می توان گفت که بازدهی آن برابر با انجام تکنیک های جراحی می باشد.

هایفوتراپی ، در حقیقت عملکردی مشابه اعمال جراحی دارد ؛ البته بدون این که نیازی به برش جراحی داشته باشد.

هایفوتراپی چیست ؟

هایفو ؛ دستگاهی است که به منظور لیفت و کشیدن نواحی ای از صورت که با افتادگی و شلی مواجه هستند ، مورد استفاده قرار می گیرد.

لازم به ذکر است که در این تکنیک ، از انرژی اولتراسوند بهره گرفته می شود.

در هایفوتراپی ، هیچ گونه برشی بر روی سطح پوست ایجاد نشده و هیچ آسیبی به پوست وارد نخواهد شد ؛ این تکنیک ، منجر به تحریک کلاژن سازی پوست شده و در نتیجه به بهبود قوام پوست و کشیده شدن آن می انجامد.

از این رو از هایفوتراپی ، می توان به عنوان یک جایگزین مناسب برای جراحی لیفت صورت یاد کرد.

این روش ، می تواند برای افرادی که بنا به هر دلیلی امکان انجام جراحی لیفتینگ را ندارند ؛ مورد استفاده قرار گرفته و نتایج قابل قبولی برای آن ها به ارمغان آورد.

درمان با هایفو ، کاملا بدون درد بوده و نیازمند مراقبت خاصی نیست ؛ البته یکسری دستورالعمل مراقبتی پس از درمان با هایفو توسط پزشک متخصص به بیمار ابلاغ می شود که بیمار باید جهت دستیابی به نتایج مطلوب ، آن ها را مورد توجه قرار دهد.

هایفوتراپی

کاربردهای هایفوتراپی

موارد زیر را می توان به عنوان کاربردهای هایفوتراپی نام برد :

 • جوان سازی پوست
 • لیفتینگ و کشیدن پوست
 • از بین بردن چین و چروک
 • لیفت ابرو ( بالا کشیدن ابرو )
 • افزایش خاصیت الاستیسیتی در گونه ها

نواحی مناسب صورت جهت انجام هایفوتراپی

 1. ناحیه گردن
 2. کل صورت و ابروها
 3. نواحی تحتانی صورت و غبغب

نحوه انجام هایفوتراپی چگونه است ؟

پیش از هر چیز توجه داشته باشید که فرآیند هایفوتراپی ، درد قابل توجهی نداشته و برای انجام آن نیازی به بیهوشی و حتی بی حسی وجود ندارد.

در تکنیک هایفوتراپی ، امواج ماورای صوت یا به عبارتی امواج اولتراسونیک با فرکانس های بالا به صورت کاملا مستقیم و با قابلیت نفوذی فراتر از لیزر و آر اف ، به لایه های عمقی پوست متمرکز می گردد.

سپس این امواج ؛ با ایجاد گرما و تحریک کلاژن سازی در اعماق لایه های زیرین پوست ، باعث جوانسازی و لیفت پوست صورت و ابروها می شوند.

لازم به ذکر است امواج اولتراسوند تنها در موضع مورد نظر ، حرارت را بالا می برند و در نواحی اطراف آن هیچ گونه گرمایی ایجاد نخواهند کرد.

از این رو بدون وارد ساختن کوچک ترین آسیب و صدمه ای به سایر نقاط پوست ، تنها به ترمیم بافت آسیب دیده پوست پرداخته و پوستی جدید و باطراوت را جایگزین پوست فرسوده قبلی می کنند.

هایفوتراپی

مزایای هایفوتراپی

هایفوتراپی در حقیقت ، روشی پیشرفته و مدرن در راستای لیفت صورت محسوب می شود و دارای مزایای متعددی است که در ذیل به آن ها اشاره شده است :

 • تعداد جلسات درمانی ؛ جهت حصول نتایج بهینه از هایفوتراپي ، بسیار کم بوده و غالبا پس از 1 الی 3 جلسه می توان به نتایج دلخواه دست یافت.
 • ماندگاری نتایج هایفوتراپي ؛ بر خلاف دیگر روش های غیرتهاجمی لیفت صورت ، طولانی تر بوده و طول عمر آن تقریبا 1 الی 2 سال می باشد.
 • طول بازه زمانی هر جلسه درمانی در هایفوتراپي ، نیز کوتاه بوده و حداکثر بین 30 الی 90 دقیقه به طول می انجامد.
 • این روش جوانسازی ؛ فاقد دوره نقاهت بوده و فرد بلافاصله پس از انجام آن ، امکان بازگشت به امور روتین را بازخواهد یافت.
 • جهت انجام لیفت صورت با تکنیک هایفو ؛ نیازی به ایجاد برش ، بخیه و پانسمان در پوست نخواهد بود.
 • به دلیل عدم ایجاد برش در هایفوتراپي ، شاهد بروز خونریزی نخواهیم بود.
 • امکان انجام همزمان هایفوتراپي با دیگر روش های جوانسازی ؛ نظیر میکرونیدلینگ و غیره وجود دارد.
 • هزینه لیفت صورت با هایفوتراپي ، به مراتب کمتر از هزینه لیفت صورت با جراحی می باشد.
 • خطرات و عوارض احتمالی ناشی از هایفوتراپي صورت ؛ در قیاس با جراحی لیفت صورت ، بسیار کمتر خواهد بود.

چه افرادی کاندید مناسبب برای هایفوتراپی می باشند ؟

در حالت کلی با افزایش سن ؛ فرآیند کلاژن سازی پوست ، کند شده و در نتیجه پوست با کاهش کلاژن روبرو شده و به سمت افتادگی و شل شدگی می رود.

از این رو تمامی افراد به طور طبیعی در طول زندگی خود با معضل افتادگی پوست ، مواجه خواهند شد.

قاعدتا رویارویی با چنین اتفاقی ، سبب کاهش اعتماد به نفس شده و افراد را درصدد یافتن راهی جهت رفع آن می نماید.

البته ناگفته نماند که تنها دلیل افتادگی پوست صورت در اثر افزایش سن نبوده و کاهش وزن قابل توجه نیز می تواند در بروز شل شدگی و افتادگی پوست اثرگذار باشد.

بنابراین هایفوتراپي ، روشی موثر و کارآمد برای این دسته از افراد بخصوص افرادی که از انجام اعمال جراحی واهمه داشته و تمایلی به انجام آن ندارند ؛ می باشد و می تواند در درمان افتادگی پوست آن ها موثر واقع گردد.

هایفوتراپی

هایفو از بین بردن غبغب

بسیاری از افراد در ناحیه تلاقی چانه و گردن ( ساب منتال ) ؛ با چربی اضافی که اصطلاحا به غبغب موسوم است ، روبرو هستند.

متاسفانه ورزش و رژیم های غذایی ، تاثیری در رهایی از غبغب نداشته و می توان گفت در رفع آن بی تاثیرند.

در حال حاضر به کمک روش های درمانی غیرتهاجمی نظیر هایفوتراپی ، مزوتراپی ، کویتیشن و مواردی از این قبیل ؛ می توان چربی تجمع یافته در زیر چانه یا در واقع همان غبغب را کاهش داده و با ایجاد خط فک و زاویه سازی در این ناحیه ؛ به خوش فرم تر شدن صورت کمک شایانی نمود.

یکی از موثرترین راه ها جهت از بین بردن چربی غبغب و جمع کردن غبغب ؛ هایفوتراپی می باشد ؛ لذا چنانچه از وجود غبغب ناراحت هستید و تصمیم به برطرف نمودن آن دارید می توانید با انجام هایفو غبغب از شر آن رهایی یابید.

توجه داشته باشید که تعداد جلسات درمان با هایفو ؛ بسته به وسعت ناحیه درمان ، متغیر است ؛ البته برای رفع غبغب عموما 2 تا 3 جلسه درمانی کفایت می کند.

در کلینیک تخصصی زیبایی دکتر صفائی متخصص پوست در شمال تهران ؛ کلیه روش های جوانسازی پوست به بهترین نحو ممکن ارائه می گردد ، شما عزیزان می توانید جهت انجام روش های جوانسازی ؛ اعم از هایفوتراپی با کمال اطمینان به کلینیک دکتر صفائی مراجعه فرمایید.

نتایج هایفوتراپی چه زمانی به وضوح قابل رویت می باشد ؟

افرد بلافاصله پس از انجام هایفوتراپي ، شاهد نتیجه درمان خواهند بود ؛ البته در برخی موارد نتیجه هایفو به تدریج ظاهر می گردد و تکامل نتایج آن تقریبا به 3 الی 6 ماه زمان نیاز دارد.

تعداد جلسات هایفوتراپی چقدر است ؟

تعداد جلسات هایفوتراپی با توجه به مناطق تحت درمان ، می تواند متغیر باشد ؛ اما معمولا تعداد جلسات آن بین یک تا سه جلسه در اولین بار و سپس هر شش ماه تا یکسال ، یادآور زده می شود.

هزینه هایفوتراپی

همانطور که ذکر شد ، هزینه هایفو صورت نسبت به جراحی لیفت صورت بسیار کمتر است ؛ اما به طور کلی در مورد قیمت هایفوتراپي نمی توان قبل از بررسی بیمار و معاینه وی ، هزینه دقیقی در این خصوص اعلام نمود.

لازم به ذکر است هزینه هایفوتراپي ، با توجه به پارامترهای مختلفی ؛ از قبیل وضعیت پوست ، تعداد جلسات درمانی و غیره تعیین شده و در جلسه مشاوره توسط پزشک به بیمار ابلاغ می گردد.

Tags: , , , , , , , , , , ,
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات